Повернутися на сторінку

Коментарів: 51

 1. Про що це попвiдання? Про те, що обдовбанi нарки вважають себе щасливими? А що, хтось не в курсi? Чи, може, про те, що краще бути багатим i здоровим, анiж бiдним та хворим?

  Нудна жiноча проза. Схематизм це пiдкреслює.

  З мотивацiєю нiфоманiï та промiскуiтету - пальцем в небо. Моральне обличчя героïнм вбиває всяку спiвчуття до неï.

  Помилки - серкретарка, пяний.

  А от русизмiв майже нема, щось одненньке проскочило на початку, та й то "на межi". Сподiваюсь почитати вашi iншi, бiльш вдалi оповiдання.

 2. Рисю, ваше уявлення про щастя заслуговує на повагу й цiлком вiрне... але не для всiх. У мене, наприклад, щастя тiсно пов'язане з досягненням мети, i я знаю людей, у яких уявлення про щастя геть iнше. Мабуть, є й такм, для яких i справдi вся справа у банальному гормонi. smile

 3. 2010-10-10 в 20:11:34 | авторка

  "Моральне обличчя героïнм вбиває всяку спiвчуття до неї"

  Моральне обличчя героїні "кувалося" не в ностальгічних 60-х. Світ не чорно-білий, дівчина не "хороша", суперечлива. Найменше, чого б хотіла, певно, героїня так це всезагального співчуття.

 4. 2010-10-10 в 20:33:31 | Аноним

  Нудна жiноча проза.

  Я - жінка і це медичний факт. Було б дивно, аби мені все писалося щось безстатеве чи "забойні чоловічі бойовички"

 5. Так тут ще й жынки є... оце да. "Я - жінка і це медичний факт. " прикольно.

  Я вас полюбив за це, тільки не як жінку а як людину жіночої статі... Ну без сексу і крові...

 6. Дістався нарешті і я, з-під сибірських завалів, до читання конкурсних оповідок.

  Написано ніби непогано, читати не нудно, хоч спершу мене візуально злякав суцільний текст практично без діалогів. Темі, безперечно, відповідає на всі сто.

  Із негативу - образ героїні мені не сподобався, дійсно, ніякого співчуття до неї немає, навпаки, хотілося її "крові"))) Саме через її моральне обличчя, як тут дехто зауважив.

  Світ у моральному вимірі завжди однаковий (змінюються лише звичаї, але не людська суть), і чорно-білим він ніколи не був. Однак якщо героїня ***, то вона така і в 6 столітті до н.е., і в 1960-х, і нині.

 7. 2010-10-11 в 02:43:51 | авторка
  хотілося її "крові"

  Прекрасиний і бездоганний моральний лик ваш, о Сибіряче!

  То що - спалити відьму?

  І справді людська сутність не змінюється - що в Середньовіччі, що в шістдесятих, що нині...

 8. Нi, палити не варто, хай саме здохне. Все-таки жiнки еволюцiонують вiд бля... пардон, неандертальского промiскуiтету до якихось засад моралi. Потроху, з рецидивами, але все-таки. Так що краще просто душити бля... пардон, таких "героïнь" морально.

 9. >Я - жінка і це медичний факт.

  Фiгня, 21е столiття надворi, зараз i не таке лiкують! smile wink wink

  Жартую, звiсно, не ображайтесь. Але водночас натякаю, що не варто навмисне звужувати аудиторiю, пишучи виключно для жiнок або виключно для чоловiкiв. Одна моя знайому написала повiсть виключно для дiвчаток вiком вiд 12 до 13 рокiв. А Гомер написав тупий бойовик, однак чомусь вiн уже три тисячi рокiв живе.

 10. 2010-10-11 в 08:26:35 | авторка

  Вє, Сміте, від вас аж такого не чекала...

  У чому, власне, "моральна похибка" Світлани Маковій? Вона ж бо не вбила, не вкрала, не зрадила, не побажала чоловіка ближньої своєї, ні осла, ні вола... Просто поюзала пару-трійку мужичків, та й те - не ґвалтом взяла, а в першому випадку - за гроші, в другому з великої любові партнера. Що б ми сказали про чоловіка, що платить повії чи одружується без любові з по самі вуха закоханою в нього панянкою, що до того ж іще й "залетіла"? Високоморальним би ми його назвали крендельком! Чи не так? Якщо ж це робить дівчинаgulp Як же ж їй не а-я-яй! Фейсом об тейбел її і до стайні! Вишивати петунії!

 11. Саме та, шановна авторко, саме так. П'яна жiнка - видовище значно гидкiше за п'яного чоловiка. У нас, чоловiкiв, жiнка асоцiюється з обережнiстю, помiркованiстю, поряднiстю, материнством... навiть святiстю, можна сказати. Викликає iнстинктивне бажання допомогти й захистити. Жiнка, що намагається поводити себе за чоловiчою моделлю поведiнки - втрачає цi своï переваги, й водночас не набуває чоловiчих - бо вона таки слабкiша за чоловiка. Вiдповiдно, ми ставимося до таких iстот з презирством, а воно вам треба?

 12. Уууууууууу, Джонні - а ВАМ воно треба?cool smirk

  Жіноцтво - воно ж мстітєльне таке, запомнить... І не простить)

  Як цитіруємий вічно живий класик, ПуШ просто не може пройти мимо такого відвертого шовіністичного меморандуму)))))

  І слід сказати - що проза ця не нудна. Те що жіноча - хвакт, але в цілому читабельна, і далеко не найгірша з того, що є)

 13. Яке жваве обговорення досить посередньої жіночої (примітивної) фантастики! Шановні критикани - зверніть свою увагу на інші шедеври - там теж є до чого доколупатися!!! Слабо зазирнути далі з аперший номер списку ?? )))

 14. Аякже, шановний Пухнастику, звiсно теба! Навiть з суто егоïстичних мiркувань: волiю буди оточеним нормальними дiвчатами, а крейзанутими фемiнiстками або ***, як делiкатно висловився не менш шановний Сибiряк. smile

 15. То що - спалити відьму?

  Ви ж автор, якщо вам подобається саме така героїня, то нащо її палити?

  Взагалі, ви, мабуть, правильним шляхом йдете. Бо твори з цікавими і красивими жіночими образами просто мовчки читають, а всілякі контроверсійні штуки завжди викликають шалену реакцію, жваве обговорення, а там і до мільйонних (в українських умовах десятитисячних) тиражів недалеко.

  Власне, і феміністичні образи, і образи повій і т.д. можуть бути дуже цікавими і навіть красивими, взяти он хоч Достоєвського, чи ближче до нас Альмодовара. Однак для того, щоб читача такий образ вразив, він має бути цілісним, із мотивованими вчинками, повинен мати риси чи здійснювати дії, які викликають повагу. Це якщо ви хочете, щоб він вразив з позитивної точки зору, бо можна і навпаки.

  Із вчинків героїні єдиний, що міг у мене, нариклад, викликати повагу - це її останній шлюб, однак він був описаний із такою тваринною мотивацією, що виникають сумніви у її належності до homo sapiens. У здорової людини розум чи хоч почуття все ж вище інстинктів.

  У нас, чоловiкiв, жiнка асоцiюється з обережнiстю, помiркованiстю, поряднiстю, материнством... навiть святiстю, можна сказати.

  Мені здається, що це більше стереотип (хоча, може, я неправильний чоловік). Жінка може бути дуже різною, не відповідати усьому вищепереліченому, і при цьому бути прекрасною. Як в літературі, так і в реальному житті. Єдине, що таки викликає відразу - це відсутність порядності, однак це ж стосується не меншою мірою і чоловіків.

  *

  У будь-якому разі не сприймате цю критику вороже, вона не стосується художнього рівня оповідання, який досить високий.

 16. Мабуть я, шановний Сибiряче, трохи незрозумiло висловився. Звiсно, й образ повiï може бути цiкавим - але спiвчуття така героïня вiд мене не дочекається. В реальному життi є висока ймовiрнiсть, що я з такою пересплю - але ж, сподiваюсь, у мене вистачить кеби не закохатись й не пропонувати руку та серце. У нашому випадку - персонаж не викликає анi поваги, анi спiвчуття, анi цiкавостм, а, отже, гладенько написаний текст за зачiпає, а чи цього хотiла шановна авторка? Певег, що не цього.

  злИЙ>зверніть свою увагу на інші шедеври

  Та ну ïх, шановний злИЙ, воно вам треба? Бо я теж сьогоднi не добрий. smile

 17. John Smith, а як же Соня Мармеладова зі "Злочину і кари" Достоєвського? Зовсім ніякого співчуття?

 18. 2010-10-11 в 16:46:31 | авторка

  Я не Джон Сміт, але таки подам голос, якщо вже дісталася до компа. Соня - не моя Свєта, вона жертвує собою заради коханого, а Свєтин коханий її кинув, ото ж вона й вчиняє увесь той морально негативний бєспрєдєл. Світлана в економічному плані ні від кого не залежна, як от Соня, взагалі вона - просто незалежна, тому це так дратує. Так що Соню можна й полюбити, назвати "прекрасним жіночим образом", зверхньо так, знаходячи в собі моральні сили на прощення падшої, а Свєта... Ви вже самі сказали, що про неї думаєте.

  Я не мстива, хоча й жінка, як от там ПуШ щось писав. Якщо оповідання Сміта буде одним з 5 найсильніших, воно, без сумніву,посяде місце в моєму топі. Авторка - не войовнича феміністка, хоча особисту свободу цінує надзвичайно й навряд чи дозволить себе образити. Як особистість проти використання як жінок, так і чоловіків в емоційному й сексуальному плані.

  ...Ви знаєте, сама не сподівалася, що обговорюватимуть не оповідання як таке, а "моральне обличчя" героїні... Мені трохи смішно. Отож, тисну руки, і запрошую до читання решти оповідань: там парочка є непоганих і парочка справді сильних

 19. 2010-10-11 в 18:57:21 | коментато

  Здивувалось, коли побачило, що писала жінка... Виглядає, як написаний чоловіком "твір-експеримент": а чи зміг би я "намалювати" жінку.

  Особливої аморальності я в характері героїні не побачив, бо ГГ просто ніяка. Як, загалом, і ввесь твір.

  Одразу ж вивалювати на читача усі "пояснювальні" подробиці - то є моветон.

  Закінчення виглядає відносно прикольно (у порівнянні з твором взагалі).

 20. Палить все, щоб було нове... Побільше всім Сексу і крові...

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)