Повернутися на сторінку

Коментарів: 14

 1. Це найкраще із того що досі опубліковано.

  Дивно лише, що автор не бачить того, що ясно показав Велс у "Машині часу".

  Люди у час панування ШІ будуть цілком іншими, а у автора головний персонаж наче

  наш сучасник перенесений крізь час.

  А так усе було б і добре.

 2. 2018-03-02 в 22:51:07 | Ката Стифан

  Круто! Мені сподобалося. Вважаю це оповідання вагомою заявкою на фінальну групу. Запитань піднято безліч. Акутальність також зашкалює. Ці проблеми нам доведеться вирішувати в найближчому майбутньому. І цікаво чи зможе людство осягнути ту межу, де турбота за людину роботами перетвориться на рабство і позбавить її власної волі.

  Також цікаво, чому ГГ кинувся рятувати бляшанку? Відчув, що вона також жива чи вона стала для нього важливою, бо він вилив їй наболіле? А може це наслідок стокгольмського синдрому? Справді є над чим задуматись. І не дуже хочеться шукати недоліки, якщо вони є, бо одразу у вічі не кидаються.

 3. На жаль, не поділяю захвату попередніх коментаторів. Герой ладен знищити певний вид, але рятує знайому йому особину. Як ново, як свіжо! та ви знаєте, скільки разів я вже читала цей сюжет у різних варіаціях?

  Скидається на те, що автор мало читає: йому здається, що він придумав щось оригінальне, і він не здогадується, що його ідею вже писано-переписано...

 4. 2018-03-04 в 01:45:35 | Ката Стифан

  один комментар під новиною про електромобілі Тесла (додаю на мові оригіналу, збережена пунктуація, лайливі слова і регістр літер):

  "идёшь такой себе по двору тут КУДА ПРЁШЬ ДЕБИЛ НЕ ВИДИШЬ ТУТ Я ЕДУ ОБЕЗЪЯНА ТУПАЯ"

  тобто реальність цього оповідання може бути значно ближче, аніж нам здається. Приміром, те, що людям заборонять кермувати - це лише питання часуoh oh

 5. 2018-03-04 в 21:32:37 | Спостерігач

  Недоліки:

  - Відсутність актуальної для України теми.

  - натягнуті діалоги.

  - затягнутий вступ який мені мав розазати що? Він абсолютно зайвий.

  - необізнаність у темі- на сьогодін найпотужнішйи спорткар - Тесла.

  Переваги:

  + приємний слог.

  + хоч і надмірно гіпертрофована, але цікава тема самого оповідання.

  Якщо подати тему більш реалістично, так щоб це можна убло уявити в реальному житті. то подібне оповідання булоб дуже привабливим. Ну і фінал. Оповіданню потрібен фінал.

 6. Спостерігач:

  «- не актуально для України.

  - Відсутність актуальної для України теми.

  + актуальна для України подача.»

  Перечитав ще раз умови конкурсу і повний текст правил - ніде подібних вимог не знайшов.

 7. Хороше оповідання. Мені здалося, що автор хотів донести до читача ідею, що інтелект, навіть штучний, тоді вважається повноцінним, коли вигадує собі релігію. Принаймні, саме згадка автомобіля про подорож у космос якраз і пробудила ГГ до рятування транспортного засобу. Ну, а також самопожертва транспортного засобу.

 8. Дуже гарне оповідання. Фінал - просто як кіно переглянув!

  Дякую!

 9. Важлива ідея – є.

  Читати цікаво – є.

  Це вже добре smile

  А от подробиць і пояснень – не вистачає. Це погано...

  Чому машини "барвінкові", якщо ця могла(?) їхати й розмовляти в автономному режимі?

  Які умови "симбіозу"? Машини надають послуги, а їх за це не нищать? Але який же то "симбіоз"? Де вигода машин? Чому їм не простіше "напружитись" і "стерти" людей? Навіть якщо люди мають(?) значну перевагу і автономну військову техніку (бо її не могли, не мали права приєнати до якогось загального барвінка...)

  Тобто, якщо "симбіоз" регламентується не інтуїтивно, а якимись хиткими законами – то це якось і схоже на симбіоз... Десь так само, як і шлюб з примусу (явного чи неявного) не може стати справжнім шлюбом, хоч би як його "узаконювали" й "освячували".

  симбіоз
  -у, ч.
  1》 біол. Форма співжиття організмів різних видів, яка забезпечує їм взаємну вигоду.
  2》 перен. Вдале поєднання різнорідних елементів.

  Але в оповіданні я чомусь не бачу "взаємної вигоди" і "вдалого поєднання". І бодай якоїсь стабільності...

 10. Прочитав оповідання з великим задоволенням. Кльова назва у самохідної компанії! І цей поступовий перехід від непокори до співчуття мені видається дуже вдалим. Можливо, справжній ШІ своїх найприскипливіших клієнтів буде вгамовувати за допомогою саме цього прийому.

 11. Грамотно, гладенько та рівненько написане оповідання.

  Хтось із великих людей, коли перший раз побачив арифмометр, сказав щось типу того: «Це початок кінця людства. Як тільки ми дозволимо машинам думати за нас, рано чи пізно, вони почнуть приймати за нас рішення ».

  Тема оповідання відповідає темі конкурсу. Автор добре показав, у що цей симбіоз може вилитись у майбутньому. Це історія про те, як людство повільно і непомітно здає свої позиції, віддає себе у владу машин в обмін на зручності і комфорт. Як не сумно - це один з видів деградації людства.

  Навіть головного героя, в кінці кінців, теж ламають і розводять на добре ставлення.

  Система єдина і потужна, а люди розрізнені і слабкі.

  Люди будьте пильні!

 12. Добре написано, але ж казочка, гротеск.

  Зачеплено багато актуальних технічних і соціальних проблем. Але, як на мене, все досить поверхово і через гротескність самої ідеї не сприймається всерйоз.

  Як на мене в кінці трошки недоведена до кінця тема виникнення "стокгольмського синдрома" між людиною і машиною, але ідея цікава).

  Але мова чудова, тема симбіозу розкрита. А за культ Ілона Маска та космічного Роадстера окреме спасибі - розсмішило по справжньому! cool grin

 13. 2018-03-29 в 20:10:06 | Фантом

  Вітаю, авторе!

  Непогано. Зображений світ цілком ймовірний. Але могло бути краще smile Хочу звернути увагу на два моменти, які мені різонули.

  Перший: у монолозі чи уявляє ГГ землю без машин. ГГ показаний затятим супротивником барвінкових. ГГ добряче підшофе і розмірковує на болючу для себе тему. Розмірковує трохи штамповано і спокійно. Тут би запалу йому додати, експресії. А він навіть крикнув лише раз. Та й залізний кінь більше до байка пасує, ніж до авто wink

  Другий: я бачу ГГ-супротивника барвінкових. Потім я бачу ГГ-рятівника таксі. Чудово розумію, що сама сцена динамічна і тут важко втиснути роздуми ГГ. Але їх дуже бракує. Нема зламу ГГ, не видно його "за" і "проти", певних душевних метань.

  Звісно, усе зазначене - НМСД, можете не звертати уваги wink

  Успіхів та наснаги!

 14. Зображений світ цілком ймовірний

  Що правда? hmmm

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)