Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. Супер.

  Шикарна штукенція.

 2. Супер.

  Шикарна штукенція.

 3. 2017-04-10 в 13:33:57 | Володимир

  Під час пожежі діяти за "посадовими інструкціями"? Кумедно. Мова ж навіть не про пожежників. Що ж робити всім іншим? Знайти, прочитати..., а тим часом все й вигорить...? smile

  І от, написано, що "тіло діяло автоматично". То все-таки: автоматично чи за посад.інстр.?

  /

  Багато невичиток чи й навіть невиправданих чужослів.

  /

  Безглуздим здалось, що стріляли ракетою (дорогою! повільною!) в пару людей. Бо ще здавна ходять приказки про горобців і гармати. То хто ж може бути таким тупим у майбутньому?

  А потім ще раз, але вже по власній радіостанції. Причому, після того, як вона вже передала SOS. І перейшли на іншу. І вже пізно знищувати першу, бо це лише змусить когось перевірити останні хвилини зв’язку.

  /

  Дивно, що "фін.звітність" можна було читати, при її копіюванні.

  А ще дивно: хто ж платить по 2млн за кожного переселенця. Невже самі переселенці?

  Також незрозуміло, яким чином запис їх голосів дозволив би приховати фальсифікацію? Бо крім голосу – у людини є ще й пам'ять. Є спогади, які може знати лише якась інша людина. І так само, як нині народ безстрашно пише майже про все-все в ел.пошті, хоч всі й знають, що її читають і чужі (за бажання: адміни пошти, влада, хакери і їм подібні, і просто здогадливі на паролі люди). Так само у майбутньому люди листуватимуться між Марсом і Землею. Це зручніше за телефони і відео з дикими затримками.

  Зрештою, корабель на орбіті передусім тісно контактуватиме саме з Марсом.

  Не розумію, як можна приховати смерть співбесідника?

  //

  Загалом, ідея цікава. Марс – безглузда, замерзла, мертва планетка. Єдині плюси: мале тяжіння, високі гори, химерні краєвиди. Але необхідність носити скафандр і кисень – перекреслює всі переваги.

  Кому вона треба? Нащо туди летіти? Що там шукати? І хто за це платитиме? Не розумію.

  Зрештою, поряд з нами є Місяць. Чому його ігнорують?

  Втім, таки неясно, чим авторові так допік Ілон Маск smile.

  Але в оповіданні, хоч воно й має якийсь сенс — забагато боротьби (яка чомусь завершилась пшиком), і замало логічності й пояснень.

 4. Під час пожежі діяти за "посадовими інструкціями"? Кумедно. Мова ж навіть не про пожежників. Що ж робити всім іншим? Знайти, прочитати..., а тим часом все й вигорить...?
  Володимир! На орбітальній станції посадові інструкції під час пожежі повинні бути для кожного члена екіпажу. Одним - гасити пожежу, наприклад, другим - щось рятувати найцінніше, іншим - евакуйуватися. І ці інструкції якраз повинні всі не просто знати напам'ять, а відпрацьовуватися на Землі задовго до польоту, саме щоб космонавти діяли автоматично. Хіба не так готують космонавтів? Чи це все треба було пояснювати в оповіданні?

  А потім ще раз, але вже по власній радіостанції. Причому, після того, як вона вже передала SOS. І перейшли на іншу. І вже пізно знищувати першу, бо це лише змусить когось перевірити останні хвилини зв’язку.
  Стріляли по головним героям, коли їх викрили. Вони в цей момент часу знаходилися біля антени. Тому і попали у власну радіостанцію.

  Не розумію, як можна приховати смерть співбесідника?

  Комп'ютер може моделювати голосами переселенців потрібну інформацію. А вже потрібну інформацію вигадують люди, або та сама програма комп'ютеру.

  Кому вона треба? Нащо туди летіти? Що там шукати? І хто за це платитиме? Не розумію.
  Пошукайте, будь ласка, в інтернеті, про те, що НАСА шукає добровольців для експедиції на Марс в один кінець (заселення). І скільки подано вже заявок. Декілька сотень тисяч.

  Але в оповіданні, хоч воно й має якийсь сенс — забагато боротьби (яка чомусь завершилась пшиком), і замало логічності й пояснень.
  Може, і немає багато пояснень, але якщо Ви вимагаєте пояснення того, чому екіпажу треба читати посадові інструкції при пожежі, то це все, звичайно, пояснити не зможу. І немає сенсу. А от щодо пшику - тут заперечую. Герой боровся до кінця (більшість в даній ситуації вже б здалася!). Герой знайшов відповідь на таємницю станції (теж один на сто, гадаю, спромігся би на це).

 5. 2017-04-15 в 10:03:20 | Володимир
  Не розумію, як можна приховати
  смерть співбесідника?

  Комп'ютер може моделювати голосами переселенців потрібну інформацію. А вже потрібну інформацію вигадують люди, або та сама програма комп'ютеру.

  Тоді наведу приклад.

  Я знаю якусь людину. Вона полетіла на Марс. Листуємось (голос вже не потрібен). І раптом я починаю згадувати: "а пам'ятаєш як три роки тому було це, це і це..." А те му-му, замість згадувати події, з яких так тоді тішилось - починає "морозитись", "відмазуватись". І так, лист йде за листом, а воно ж не знає свого минулого! І таке враження у тисяч (мільйонів?) землян. Як роботи це все вирішили? Що вигадали?

  Здається, "переможців не судять, а переможених - забувають"? А тут герой переможений... Зовсім. Або ж треба було додавати в завершені, що sos отримали, перевірили... Але й це не зможе подолати вищеописану нелогічність.

 6. 2017-04-16 в 01:49:01 | Сторонній

  Погоджусь з Володимиром - про посадові інструкції звучить доволі кумедно. Тому що надто загально: в посадових інструкціях описується весь спектр робочих ситуацій, а не лише катастрофи. Тому складається хибне враження, ніби, наприклад, прибиральник має продовжувати прибирати. Так, розумна людина зрозуміє, що все не так. Але все ж, щоб не було небажаних асоціацій, ліпше замініть.

  Люки всюди відкриваються, а краще б відчинялись. А персонажі мали б використовувати кличну форму при звертаннях (КомандирЕ!)

  "Все тривало надто швидко" - що? Тривало швидко? Відбувалось швидко. Міра тривалості не може бути мірою швидкості.

  "риже каміння", "рядом з ним". З цього моменту я припиняю копіювати сюди такі речі, бо їх справді багато.

  Але ні, одне особливо сподобалось, кину: "Я був в вищій точці даху". Три літери В поспіль - милозвучність розірвана на шмаття wink

  І хоча любов до української мови змусила мене дуже страждати від цього оповідання, воно мені сподобалось. Читати цікаво, сюжет хапає і читач справді питає себе: що ж буде далі?

  Цікаво, загалом.

 7. 2017-04-16 в 21:26:30 | Старліт

  Загалом, непогано. Принаймні краще за попередні у третій групі. Динамічно, сюжет тримає, хочеться дочитати до розв'язки. Гг живий. Але сама інтрига розчарувала. До кінця думала, що вона проміжна і буде ще якийсь фінт вухами. Бо дуже вже просто і від того нежиттєподібно. І таки да, що вам зробив Ілон Маск?smile може аби не так прозоро натякали саме на нього, було б правдоподібніше. І фінал можна було б зробити, якщо не оптимістичнішим, то хоча б відкритим.

 8. 2017-04-17 в 14:25:01 | Стишена

  Марвін Таск - це прекрасно )

  І справді хотілося б знати, що там сталося далі - чи отримали SOS, чи здогадка героя була на 100% правильною і т. д.

 9. Твір в якому здоровий глузд принесено в жертву екшену. Помилок багато, орфографічні пропущу, автор і коректор не те саме і, зрештою, тут можна зарадити.

  Логічні. Посадова інструкція це за означенням не те, що виконується під час пожежі.

  Згоріти на Марсі - треба постаратись, досить взяти кисневу маску та розгерметизувати приміщення - і вогонь погасне.

  Стріляти ракетами по пристрою, який можна відключити - безглуздо. Взагалі незрозуміло навіщо там ракети. Воювати зібрались, чи як? Якщо вже стріляти, то чимось, швидкоруч зібраним з підручних засобів.

  Імітація колоністів не переписується із Землею? І тест Тьюринга вони пройшли на "ура"? Включаючи листування із рідними?

  Бухгалтерія не змогла порахувати скільки витрачено ресурсів, зокрема кисню і води?

  І, головне, злюка-мультиміліардер, маючи таких досконалих автономних роботів міг знайти купу-купезну способів заробити на них.

  Тепер стилістичні помилки.

  Забагато жертв. Це розсіює увагу читача і в принципі нічим не виправдано.

  Нереалістична реакція героїв - всі навколо гинуть, а вони... ну поплачуть. Але супердієздатні.

  Всі події в оповіданні мають підводити до кульмінації, підкреслювати її. А тут кілька незалежних кульмінацій, жодна із яких не доведена до ладу.

  Конфліктів у творі теж кілька: людина проти природи - провалено. Людина проти роботів - провалено. Герой проти злого мультиміліардери - провалено. Раджу викинути все, крім одного конфлікту і на ньому зосередитись.

  Особисто мені найбільше імпонує десь таке: роботи, які мали допомагати колонії "піонерів" виявились аж занадто автономними. Людей вони вбивати не стали, але заморозили: так їм найоптимальніше зберегти життя за умов Марсу. А вищезгаданий мультиміліонер це приховував, щоб не збанкрутувати - бо бізнес робить саме на продажі тих роботів. (Це виправить проблему "чому ніхто не помітив"). Катастрофу на початку зробити невеликою, щось на кшалт "збились з курсу, поламався один двигун, вирішили підремонтуватись в "піонерів". А там уже по них зафігачили бурильним лазером. Далі по сюжету, тільки обійтись узагалі без жертв. І, наприкінці, герої викривають мультиміліонера, який приховав правду заради збагачення (сподіваючись виправити все "по тихому") та рятують заморожених колоністів.

  Пробачте, що взявся так багато радити, але твір має потенціал, Марс я люблю... ще б дирижабль туди всунути wink

  Успіхів.

 10. От наче й гарно написано, але з іншого боку передбачуваний і на мою думку трохи нудно.

  Про детальні проблеми тексту писати не буду, бо попередній коментатор і так все гарно розписав.

  Єдине, що в котрому вже творі зайвість людей зводиться до того, що вони дізнались, стали свідками/нагадуванням чогось. Та й за всім екшеном тема твору дійсно губиться.

 11. Цікаво. Принаймі дякую авторові за сміливий замах зроибити з Ілона Маска антигероя grin

  Написано досить непогано, але лише лише на перший погляд. Оповідання нагадує ось цю марсіянську базу (ззовні наче все рівненко і чистенько, але всередині все мертве, недобудоване і нерівні кабелі стирчать smile)

  Забагато непотрібних технічних деталей, які потім ніяк не використовуються (усі ці детальні описи проводів клем і т.п.). Відчувається, що авторові це цікаво, але щоби це стало цікаво читачеві ще треба постаратися.

  Нажаль, технічна сторона також шкутильгає, як поранений астронавт. Всі ці описи як компьютер сам себе копіював і при цьому було видко папки з файлами (причому названі спеціально саме так, щоб читачеві було одразу усе зрозуміло) - це було читати трошки смішно smile

  Так само смішло було й про "злобні корпорації". Неначе немає іншого шляху заробити мільярди, як створювати фейкову станцію на Марсі. Причому за стільки років дурні лемінги космопереселенці з Землі продовжували летіти, ні про що не здогадуючись. Так само ні про що не здогадувалися кілька міжнародних станцій на орбіті навколо Марсу. Ну, не хочу це далі критикувати...

  Сюжет так само, неначе завершений, але у той же час відчуття незавершеності: заради чого це все було? Всі померли, так нічого і не дізнавшись. Дізнавсь лише один, але все одно нікого не зміг попередити. Від таких сюжетів у мене виникає таке відчуття, неначе у мене на очах придушили кошеня, але так і не сказали мені навіщо це зробили sick

  Інтриги також небагато. Вже з середини мені було зрозуміло, що людей на станції немає, а всі радіорозмови - це фейк. Дивно, що інша сторона радиорозвоми (з ким говорили "голоси переселенців") за такий тривалий час так і не дозагадалася, що говорить з аудіозаписом? Я щось у таке не вірю. Забагато наївності у цьому опповіданні, причому майже по всіх пунктах.

  Але мова мені сподобалася. Добре вибудовані абзаци створюють ритм екшену. Динамічні короткі речення. Варто писати ще wink

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)