Повернутися на сторінку

Коментарів: 27

 1. Звісно, на наукову складову можна не звертати увагу. Але тоді краще обійтися загальними фразами, щоб не претендувало на НФ.

  Чесно кажучи, не розумію, чому пан Док так присікався.

  Оповідання чудово тягне на "хард" НФ. Принаймі я не знайшов грубих наукових помилок. При цьому, як для мене великию плюс, що хтось з читаців хоча б почитає опісля, що таке "теломери" і т.п. Чим не популяризація науки? smile

  А деяки припущення і натяжки, вони є і у мастодонтів НФ, типу Кларка, Хайнлайна чи Азімова wink

 2. Не маю нічого проти, щоб називати оповідання твердою НФ. На статус фахівця в літературній сфері не претендую.

  Загалом, у конкурсі участі не беру (вже про це говорив), прочитав всього кілька оповідань, на це заглянув, бо сказали, що є цікаві біологічні думки.

  Якщо чимось образив Автора - щиро прошу вибачення. Щодо прописування реальних людей у творах - просто дружнє попередження (сам колись грішив подібним, але все ж трохи міняв імена й прізвища wink). Коляда - людина адекватна. Але можна наразитися на такого, хто здійме бучу.

  Загалом, висловив всього-навсього особисту думку, на яку Автор може зважати, проігнорити чи взагалі послати мене подалі.

  Виявляється, висловити свою думку нині називається "сікатися". big surprise

  Щоб уникнути подальших звинувачень в упередженому ставленні, на гілку оповідання більше не заходитиму.zipper

  Проте, Авторові зичу успіху і успішно виступити у фіналі! smile

 3. 2017-04-22 в 00:56:54 | Володимир

  1.13

  Справжній ворог.

  О. Наук.фант. Яке рідкісне явище.

  /\

  І нащо їм було тіло померлої жінки, якщо могли набрати вдосталь клітин, поки була в лікарні?

  І яким чином вірус міг лікувати небіологічні вади зору? Короткозорість -- то лише видовження очного яблука. Можливо зумовлене пристосуванням до надто частого близькобачення. Не факт, що гени щось можуть про те знати. А якщо й знають, то навряд чи вважають це ушкодженням. То ж все одно, як зріст собі збільшити, часто висячи на перекладині.

  І нащо заплутувати, постійно згадуючи чиюсь матір? Це та, що померла на початку? А чому їй не можна було дати їм'я? Я розумію, що їх складно придумувати. Але невже аж настільки? Дратує... Та ще й розкриває сюжет: "дивіться, дивіться -- вона таки стане мамою! не все так страшно, не бійтесь".

  І водночас -- наганяння невиправданих страхів, що рослини можуть рухатись. Хоча є й трохи реалістичніші варіанти. Як от напр., фільм про дерева, які генерували вбивчий для людей шум.

  Не розумію я логіки автора в створенні жаху.

  А також дивним здалось пояснення щодо повстання решти біосфери. Відколи це ген став мислячим і може ще щось, крім як мутувати й передавати спадкову інфо? І чи правильно співставляти "інтелект" такої дрібноти -- і колективний розум всього людства. Особливо такого зрілого? Та ще й не на користь людства! Є щось нездорове у такому порівнянні. Тут (конкурс) в одному оповіданні перед людиною колінкує "творець богів". А в цьому -- всіх людей зацькувала якась скажена молекула. Мдя...

  А відколи у тварин, чи тим більше -- комах(!) є щось більше, аніж 4 інстинкти? І як їх можна було використати проти нео-людей? Як змусити тварину не зважати на розмір, масу, швидкість і т.д.? Як довести їй, що людина -- то їжа? Чи слабкий ворог?

  І критика безсмертя -- здається незрозумілою. Якщо вже хтось його і винайде, то хай зроблять все в комплексі: безсмертя + 100% безпліддя (навіть якщо пробувати простим клонуванням). Невже жінкам не краще було би позбуться місячних, аніж мучитись щомісяця? А втомиться людина жити -- вимикає незворотньо безсмертя, і прискорено старіє років 20 (але не лічені дні, як у фільмі про розмороженого). І тих 20p можна займатись вирощуванням дітей, щоби відволіктись від суїцид. чи ще якихось думок. І всім буде добре. І людям, і людству. І пожили (аж занадто). І розумні стали. І дитина буде розумна.

  Ось чого Ви нас позбавляєте своєю незрозумілою ненавистю. smile

  Невже це лише через заздрість, що колись людям житиметься краще, Ви отак-от обійшлись зі своїм світом? Не дісталось ти [безсмертя] мені, то не діставайся же нікому?

 4. Док, жодних претензій. Щиро сподіваюся поспілкуватися з Колядою після конкурсу. Автор йому справді завинивsmile

  Володимире, дякую, що прочитали ще й так грунтовно обдумали. Щодо розуміння науковоі логіки (саме логіки, достовірність корегується фант припущенням) можу відіслати до "Егоістичного гену" Докінза. Дуже раджу. Думаю, знайомим з книгою, зрозуміло, що автора надихнула саме вона) Про всесильний ген. Звісно, не йдеться про свідому стратегію чи інтелект. Коли говориш про еволюцію, доводиться вживати багато метафор. Це Докінз пише, не я. Так от Еволюція лише статистика. Щодо короткозорості, так автор і не писав, що його відкорегував ген "безсмертя". Хіба без того мало засобів позбутися окулярів. Щодо безсмертя і 100% безпліддя і місячних. Ну тут Автор би хотів, щоб вам відповіли жінкиsmile Автор сповідує право вибору людини. Усвідомленого вибору. Саме це робить нас людьми, забезпечує відчуття свободи волі. І таки да, еволюція - це не однозначне "добре") це найбільш стабільна стратегія на певний період. Тому, бажання людини і еволюціі (знову метафора) можуть не співпадати. Але все ж таки прочитайте Докінза. Там набагато більше дивовижного. І автор якраз вважає, що все закінчилося добре)

  Дякую всім за увагу. Тема варта, щоб про неі думати і фантазувати.

 5. Мені вельми подобається. Гарна мова, гарна подача наукової інформації, світу.

 6. Я радий, що не помилився щодо цього оповідання smile

 7. TheDarkMax2, Leopolis'64, дякую за увагу і слова підтримки! Всім успішного фіналу.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)