Повернутися на сторінку

Коментарів: 10

 1. Цього персонажа так обстібали ще під час обговорення теми, що залишається лише дивуватися зі сміливості Автора grin. Та ба... Оповідь міг урятувати якийсь несподіваний сюжетний хід чи оригінальне трактування мавок із чугайстрами. Ми ж маємо просте переповідання всім відомої інформації, вплетене в лінійний сюжет. Нема інтриги, відсутня динаміка... перцю бракує, чи що wink? Від технічного виконання враження позитивне, так тримати!

 2. Мавки ... так заїжджено, але це моє захоплення з дитинства, бо серед купи демонічних персонажів вони вабили мене найбільше! Все почалося з бабусиних легенд, потім Королів-Старий, а поті Дерманський...Хотілося створити своє оповідання, де головною героїнею є Мавка. Звичайно, на свій страх та ризикgrin Дякую за те, що знайшли позитивний моментLOL!

 3. Вітаю. Як на мене, оповідання хороше, хоч і містить у собі лише переказ загальновідомої легенди. Гадаю, кожен має право і на свій варіант міфооповідки із "заїждженими" персонажами, бо вибирає все-одно читач. Помітила неточність: У душі мавки зрушилось давно забуте людське минуле. Вона не пам’ятала свого імені... Але він нагадав це! Він зачепив за живе! Зрозуміли? Мало б бути: але ти нагадав. Ти зачепив за живе, бо він тут один - Чугайстер.

  Щасти.

 4. Єпть!!! темний карпацький ліс... мавки... Все сказане про мавок сказв в оговоренні теми. Тут додам, що мавки не є частиною карпацького фолькльору, а карпацькі нявки не є прямим аналогом мавок.

  Втім, оскільки до кінця не дочитав може це десь автор і розрулив

 5. Гарно пишете. Непогано зроблений конфлікт двох світів, але не до кінця.

  До першої третини зауваги - тавтології.

  До другої третини додається зауваження: не втримали рівень енергетики тесту, не вивели на відповідний рівень у кульмінації.

  Остання третина. Оскільки не втримали енергетику у кульмінації, не вийшли на розв'язку.

  Текст потребує смислової вичитки на точність слів та емоційну відповідність.

  Успіхів надалі!

 6. З того, що не відмічено у попередніх коментарях: у одному й тому ж абзаці часто міняється час дії, що відображається на сприйнятті тексту.

  У цьому пралісі, де ще лісоруби не зуміли вигнати справжній древній дух, який підтримував життя його мешканців.

  Якесь речення обрубане.

  Він був весь у вогняному волоссі.

  Звучить поетично, проте, мабуть краще "покритий волоссям вогняного кольору"

  Авторові успіхів!

 7. Потім ти згадав бабусині розповіді про нечисту силу, але, як і колись, він вважав це все казками
  Напевно, ти вважав

  почало сіріти, і вона почала

  Сьогодні ти ще нічого не їв, але голод тебе не турбував!
  Як на мене, речення тут зайве. Бо раніше ж нічого про їжу не сказано, і одразу виникло питання про те, що ж їв ГГ протягом минулих днів. До того ж, для оповідання дане речення ніякої ролі не грає.

  Нарешті! Нарешті нормальне оповідання, з героями, їх історіями і переживаннями. І навіть попри те, що всих цих "рожевостей" не люблю - пройняло. Оце кохання, втрачене, але ж збереженне в серці. Коротше гарно.

  Ну і плюс за технічне виконання.

  Дякую. Успіхів.

 8. Дякую... Тавтології використині, для підкреслення, уточнення... мені давно так писалось, але такий стиль у багатьох письменників, наприклад в Нечуя-Левицького!

 9. А мені подобається заїжджена тема мавок та чугайстрівgrin Видно, що ви гарно опрацювали міфологічний матеріал. Трохи є русизмів та кальок. А ще важко весь час читати: ти, ти, ти, ти, вона, вона, вона, але якщо такий у вас стиль, то хто ми такі, щоб критикувати? Загалом, добре.

 10. Цікава суміш поетичних описів та способу розповіді. Проте, як на мене, недоречним було використання слів на кшталт «зомбі» та «неформалка», через які я кілька разів «спіткнувся». Звертання до читача на «ти» вимагає збігу того, що говориться про ГГ з відчуттями та переживаннями самого читача, бо читач і є ГГ. А якщо цього збігу немає, то «ефекту присутності» теж не буде. На жаль, ні спогадів про Марічку, ні бабусиних оповідок про нечисть в мене не було, тож і особливого трагізму загибелі мавки не відчув. :(

  Авторові удачі.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)