Повернутися на сторінку

Коментарів: 24

 1. 2012-03-20 в 19:46:39 | Зіркохід

  Дуже гарно і світло. Нарешті я зітхнув на повні груди grin! Спасибі, Авторе! Так тримати!

  P.S. Помилок практично не виявлено cool smile.

 2. Так, цікаво. Розвелося, розумієте, бандюків...тракторцем їх в бойовому патріотичному забарвленніLOL

  Ну, а якщо серйозно, то гарна оповідка, цікаве фантприпущення. Є герої, є мотивація, є конфлікт. А що ще треба для щастя? Ну і написано добре. Сподобалося.

  Успіхів, авторе.

 3. Дякую, Зіркоходе та Фантоме. Писав для душі.Захотілося з космосу опуститися ближче до землі.

 4. оповіданнячко для газети "село і люди"

  коментувати та оцінювати не буду. не сподобалось

 5. Дякую, Чернідаре. Люди в селі поки-що живуть, отож можна й для газети.

 6. 2012-03-21 в 10:18:46 | інспектор Дімок

  гм, враження суперечливі, написано гарно, і без ляпів. Себто в літературному плані - незле. А от як фантастика - ну, з бородою такі історії і яке ж тут фантприпущення? Оповідання запізнилося років на сорок, дух рад. устрою літає у ньому, от тільки бандюки з'явилися - ознака нашого часу. Навіть не знаю чому таке враження. Тому не будемо такими суворими як Chernidar, друкувати можна, але не у фант. журналах, а скажімо у якихось нефант. Загалом - твір сподобався.

 7. і яке ж тут фантприпущення?
  Ну, скажімо наявність певної душі у землі і здатність цієї самої землі передати частину душі неживому...на мою думку таки фантприпущення, мінімальне, але все ж таки. Хоча, можливо тут автору слід було залишити це питання відкритим, себто не пояснювати теорію Оліяновича,а лишити на розсуд читача що, чому і як?

 8. Дякую, інспекторе! Розумію, що оповідання не вражає новизною і унікальними фантприпущеннями. Дух колишніх часів залишив спеціально - ну от захотілося так, хоча й розумів, що претензії будуть. Можливо, більше так не писатиму, то хай залишиться на згадку.

 9. Фантоме, наявність у землі душі, так само як і у тварин, чи неживих предметів, чи машин є, звичайно, фант. припущенням, тіко от воно було ще за часів героїв Роні-старшого, і, підозрюю, є у деяких сучасних племен Африки чи жителів України, що дивляться битву екстрасенсів і шаленіють від неї, плескають у долоні, і говорять, що їхня машина чи щось інше має душу іт.д. Це зрозуміло, просто, ну, було це все у фантастиці, у різних формах - себто занадто стереотипно, як на мене.

 10. Ну, скажімо наявність певної душі у землі і здатність цієї самої землі передати частину душі неживому...на мою думку таки фантприпущення, мінімальне, але все ж таки.

  Так, Фантоме, а ще здатність ділитися потім отримаю силою з людьми.

  Взагалі, спробував написати так, щоб любу надприродну подію можна було, за бажання, логічно пояснити реальними причинами.

 11. От суперечливі враження. Дуже суперечливі. З одного боку так, написано гарно, написано життєво, написано з душею. Герої живі, негідники погані, головний герой, після довгих поневірянь, отримує перемогу тому, що за ним стояло щось священне. В даному випадку школа. Читається на одному диханні, стиль вивірений, мова справжня, але...

  Але, чорт забирай, як же все прямолінійно! Додати кілька деталей, зробити бандюків теж людьми, а не дерев'яними фігурками, котрих давить трактор, додати якихось побічних конфліктів, хоча б у деталях. Справа навіть не у сільському антуражі, космічні монстри вже порядком всіх дістали, хочеться чогось живого наближеного до життя, справжнього. Тільки от ваші, авторе, герої, вигладжені і чорно-білі, на справжність не тягнуть.

  Словом, класичний соцреалізм з героями і антигероями тієї епохи. Або, принаймні, початку дев'яностих. Можу хіба що порадити автору не розмінювати свій талант на такі твори, партія замовлення на них скасувала вже років двадцять назад. Хоча, для якогось ком'юніті ностальгуючих за портретами вождів на стінах оповідання підійде. Або для районної газети "Воля". Але, на жаль, не більше.

  З.І. (Він робить щось для Неї?)

 12. 2012-03-21 в 11:57:52 | Аноним
  чорт забирай, як же все прямолінійно! Додати кілька деталей, зробити бандюків теж людьми, а не дерев'яними фігурками, котрих давить трактор, додати якихось побічних конфліктів, хоча б у деталях.

  Дякую за відгук, Ал. Оповідання такого об"єму не вмістило б детально розписаних образів антигероїв.Коли його правив, якраз, за порадою знайомих, прибрав декілька епізодів з характеристиками героїв.

  класичний соцреалізм з героями і антигероями тієї епохи

  Я вже згадував, що зробив так спеціально (ну ось така собі дитячо-ностальгічна забаганка), передбачаючи можливу критику, так що несподіванкою зауваження не було.

 13. Ага, забув підписатися - попередній коментар мій.

 14. 2012-03-21 в 12:09:55 | HarleyDavidson

  Є таке, що оповідання наче з попередньої епохи розвиненого соціалізму. А тоді багато хто писати вмів LOL Інша справа, що не дозволяли писати про що хочеться. Тепер можна. Кажу, що вже можна, авторе LOL Не стверджую, що соцреалізм кака, тільки фантастика з ним поєднується не дуже органічно. Залишає відчуття невдоволення і архаїчності. Душевно і старомодно. Хіба фантастиці, яка спрямована на нове, оригінальне, дивне і в майбутнє, личить цей комплімент?

 15. Та до біса детальні характеристики! Вистачить однієї деталі, одного речення, щоб перетворити героя з дерев'яної мішені на дійову особу. Зробіть бАтьківщиною одного з бандюків це село, і коли він буде палити, хай скаже, як його дістала та школа, поки він там вчився. Зробіть іншого - колекціонером жуків, хай на фоні розмови ловить якийсь рідкісний екземпляр і безжалісно засовує його у коробку.

  Та й навіть цього не треба. Хай переминають з ноги на ногу, поки шеф говорить. Або їдять яблука, підібрані тут же, обтираючи їх від грязюки рукавом дорогого піджака. Не буває одногранних людей. Ні хороших ні поганих. І в літературі не повинно бути. Інакше це не література а соцпропаганда. А пропаганду я терпіти не можу. От.

 16. Дімок Коли казав, що фантприпущення ціаве, мав на увазі те, що воно цікаве саме в рамках заданої теми. Ви прахуйте, який відсоток із 48 оповідань (на даний час) так чи інакше не стосується штучного інтелекту-кіборгів-андроїдів-роботів для НФ та големів-гномів-чаклунів для фентезі. Тому, на фоні усього цього таке фантприпущення доволі цікаво й органічно виглядає. Звісно, для фантастики поза межами конкурсу нічим особливим я б його не виділяв для себе.

 17. Хіба фантастиці, яка спрямована на нове, оригінальне, дивне і в майбутнє, личить цей комплімент?

  Так, звичайно, але, рухаючись уперед, іноді не варто ігнорувати й якимись архаїчними моментами. У даному випадку просто хотів трохи акцентувати увагу на проблеми сучасного села. Батьки там живуть, так що є болючі моменти.

  Інакше це не література а соцпропаганда. А пропаганду я терпіти не можу. От.

  Я теж пропаганду не люблю. А до слушних порад завжди прислухаюся і за них вдячний. Так що всі зауваження врахую і, на перспективу, оповідання допрацюю.

 18. Фантоме, а при чому тут 48 оповідань? Скажімо те, що автор пише про кіборгів чи андроїдів не є прив'язаним до цих 48 творів,автор міг взагалі не читати те, що тут представлено,а розвивати тему виходячи саме із самої теми - Живий метал, це ви, як критик, читач відносите його до певної категорії. Виходить так - зараз я, прочитавши оціх усіх інтелектів-кіборгів-андроїдів-роботів, повинен написати щось, що буде не дуже фантастичним, не дуже новим, але виділятися на фоні цих творів. А може таки написати?

 19. Я пояснюю свою думку, чим для мене було цікавим припущення автора. На фоні інших. Я прочитав все, тож для себе порівнюю.

  це ви, як критик
  Який же з мене критик? так, звичайнісінький читач.

  І, звичайно, у своїх відгуках я не претендую на істину в останній інстанціїgrin Звичайний суб"єктивізм і нічого більше.

  А може таки написати?
  А чому ні? Напишіть і таке.

 20. 2012-03-21 в 13:52:05 | HarleyDavidson

  А біда якраз в тому, що замало відрізняється. Придивіться до еротично-сільських, злегка підсолених містикою, романів Люко Дашвар. Там соцреалізм підірвано з середини. Тому оригінально, свіжо. А оповідання, яке обговорюємо, не вискочило за межі сильно заюзаного соцреалізму. Соцреалізм собою майже задушив фантастику.

  Що можна мати проти кіборгів, адроїдів, штучних інтелектів і ецетера в фантастиці? Якщо оповідання про робота гарне, то чудово, а якщо погане, то нечудово LOL

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)