Повернутися на сторінку

Коментарів: 29

 1. 2015-02-01 в 17:37:17 | Альтаїрченко

  Ну що? Написано гарно, але ідея депресивна.

 2. Оповідання про двох дуреп, які у розквіті сил вирішили покінчити з життям.

  Або героїні психічно хворі, або... інших логічних варіантів немає, повертаємось до першого варіанту.

  Шукати сюжетні чи граматичні огріхи у такому оповіданні не бачу змісту (це моя особиста думка, якщо що). Не коментував би зовсім, але хотілося почути від автора одну відповідь:

  Поясніть, будь ласка, що Ви хотіли сказати цим оповіданням? Що донести до читача?

 3. ох, Доку, не психічно хворі, а смертельно хворі, точніше одна із них

  і дуже юні, а не в розквіті сил

  я, було, подумала, що то плаття на випускний, але ні -- про це не сказано

  та якщо сестричці лиш рік, то ГГ зовсім не 30

  що ми маєм -- дві дівчинки, може, старшокласниці, може трошки старші -- юнацький максималізм і все таке -- ну Ти знаєш =) -- одна з них смертельно хвора, інша не уявляє, як жити без подруги, тому вуаля!

  класичний дурний сюжет -- як оті всі Ромео і Джульєта і т.п.

  мене це не дивує

  ціль? я не думала, якщо чесно

  перше, що приходить на думку, це те, що обіцянок потрібно дотримуватись

 4. Так, депресивненько!

  Як на мене, є кілька непоганих моментів,хоча як на містику - слабенько, як на фантастику - малувато фантастики

  Ну і чисто від себе: не думаю, що дурні обіцянки варто виконувати. Якби я була молодшою, не порадила б собі читати таке оповідання, навіть заборонила б.

 5. І, здається мені, поведінка матері неприродна. Просто залишила. Не любить вона її чи що?

 6. і дуже юні, а не в розквіті сил

  А хіба юність не є розквітом?

  перше, що приходить на думку, це те, що обіцянок потрібно дотримуватись

  Ліадра вже сказала, але повторюсь: дотримуватись потрібно обіцянок, які відповідають здоровому глузду.

 7. Дякую, engineerе, пояснили все замість мене!

  І, здається мені, поведінка матері неприродна. Просто залишила. Не любить вона її чи що?

  Пережити рік у страху перед привидом Тані і у страху за життя однорічної дитини, ну не знаю...До того ж мати не знала, що насправді буде із Софією.

  Ех, люблю я депресивненькі твори, тому захотілось і собі написати. Жаль, що нікому не сподобалось. Все таки треба було додати в кінці епізод, де мама, що ховалася поблизу дамби, стрибнула слідом за дочкою і врятувала. Може це врятувало б і моє оповідання.

 8. Може я неуважно читала, але в мене склалося враження, що привид прийшов за Софією з кладовища саме в ЦЕЙ день. Нічого, що вказувало б на те, що привид супроводжував Софію, а тим більше являвся її матері не побачила. Але я могла бути неуважна. Десь ближче до розв*язки проскакує щось про холодну постіль і все інше. Якщо привид являвся матері протягом року, чому вона мовчала, чому не сказала. Це не обіграно! В мене двоє дітей, я не уявляю, що ціною життя однієї, рятую життя іншої. Тим більше, що явної небезпеки не видно, (я не побачила) і провини немає перед привидом ні у матері, ні у сестри.

  Чомусь асоціації з минулим конкурсом. Було там щось подібне-депресивне.

 9. 2015-02-02 в 22:24:28 | Зіркохід

  Ну, це містика, тут головне налякати, а не виховати (хоч, на ділі, ні налякало, ні виховало grin). Але сюжет навіть не вторинний - третинний smile. Таке писали ще в ХІХ ст. й відтоді переспівували десятки разів (так сходу - "Метроном" А. Дерлета). Тобто оригінальність у творі й не ночувала. Лінійно, інтриги практично нема. Саме це, НМСД, найбільше впливає на читабельність. Ну і мову треба трохи підтягнути.

  Насамкінець ложка меду: потенціал у автора відчувається. Спробуйте написати щось оптимістичніше. Повірте, слова Кривелло "Чем больше слез, тем больше облегченья..." не витримали випробування часом grin.

  Успіху на конкурсі!

 10. Авторе, я, може надто різко висловився, не ображайтеся. Просто вважаю, що автор повинен нести певну моральну відповідальність за свої твори. Я не люблю депресивне (хоча якісні жахастики читаю з задоволенням), але то смаковщина. Варто враховувати, що твір почитають особи того віку, про який писано. Побачать виправдання самогубству. Вважаю, виправдання йому немає (хоч я й не релігійна людина). Є, правда, поняття самопожертви, але то зовсім інше. Крім того, дивує поведінка Тані. Вона повинна була, як справжня подруга, відмовити Софію від задуманого. А після всього, що відбулося, виникає питання - чи варто було за таку подругу жертвувати собою?

  Хочу побажати авторові нових цікавих творів різних жанрів, які знайдуть вдячного читача. Тільки не забувайте: кожен читач (особливо підліток), якщо твір подобається, може брати героїв та їх вчинки як модель для наслідування.

  Успіху!

 11. Та на що ображатись? Ви все правильно кажете. Адже такою мала бути ціль оповідання – показати абсурдність ситуації і дурість героїв. Жаль, що не зовсім так вийшло.

 12. 2015-02-03 в 15:10:02 | Альтаїрченко

  Може справді додати оптимізму? Дві подружки пішли на морозиво. Одна поїла - і захворіла на ангіну, а інша в останню мить відмовилась. А подружка вилікувалась - і за рік знов кличе на морозиво. Вийшло б і драматично і гуманно!

 13. Від першого абзацу склалося враження, що дещо позичили з мого Годинника. smile

 14. Ох, якось інакше треба виправляти такі помилки...

  Не зрозуміло, куди поділись мама і сестра і навіщо їх взагалі треба було зникати.

  Здається, присутній невеличкий ляп. Сумніваюсь, що з однією рукою, затерплою до такого стану, що аж не відчувається, можна різко підвестись з ліжка - для такої вправи треба спиратись на обидві руки, і саме під час цього процесу, імовірніше за все, відчується, що рука затерпла.

  Ще: в нас начебто міліція, а не поліція...

  Загалом непогано, хоч і депресивно. Однак фінал я б поміняла, щоб не давати потенційній цільовій аудиторії зайвих приводів. Або, якщо лишати фінал таким, то приділити більше уваги хворобі Тані і мотивації рішення обох дівчат.

 15. Від першого абзацу склалося враження, що дещо позичили з мого Годинника

  Вибачайте, не читав. Взагалі, починав з 12 Фортеці. А так, типовий початок.

  Сумніваюсь, що з однією рукою, затерплою до такого стану, що аж не відчувається, можна різко підвестись з ліжка - для такої вправи треба спиратись на обидві руки, і саме під час цього процесу, імовірніше за все, відчується, що рука затерпла.

  Ну не знаю, тільки що спробував, вийшло взагалі без рук, тільки ноги трохи сіпнулисьgrin

  Однак фінал я б поміняла, щоб не давати потенційній цільовій аудиторії зайвих приводів. Або, якщо лишати фінал таким, то приділити більше уваги хворобі Тані і мотивації рішення обох дівчат.

  Згодний, фінал однозначно потрібно міняти, навіть більша увага мотивації оповіданню не допоможе

 16. Якщо автор дозволить, ще я вставлю своїх кілька копійок.

  Маму з сестричкою з тексту взагалі прибрати, щоб читач не відволікався від страшилки на пошук мотивації, чому втекла мама. Можна одним реченням згадати, що мама поїхала з молодшою сестрою відвідати бабусю й залишила гроші на плаття.

  А от вікна картоном нехай були б не заклеєні. Щоб дівчина цієї ночі вперше побачила там обличчя подруги. Так ви краще налякаєте читача. Словом зберегти усі страшилки для цієї ночі. А ви розтягнули їх у часі - втратилася концентрація страху. На мою думку збереглася б напруга якби усі страхіття відбулися цієї ночі( розмова подруг і саме самогубство)

  Але це лише моя думка, автор може не зважати, оскільки моя критика не є конструктивною, я можу лише виказувати свою думку на рівні - сподобалося чи не сподобалося.

  Щодо доцільності писати про підліткові самогубства на цей конкурс - не згодна з іншими коментаторами. якби автор відіслав своє оповідання на дитячий конкурс, були б питання: чого ви, авторе, вчите дітей. Але якщо твір призначений для дорослої аудиторії, тоді усі методи підходять.

 17. Щодо доцільності писати про підліткові самогубства на цей конкурс - не згодна з іншими коментаторами. якби автор відіслав своє оповідання на дитячий конкурс, були б питання: чого ви, авторе, вчите дітей. Але якщо твір призначений для дорослої аудиторії, тоді усі методи підходять.

  Так то воно так. Але у середньому шкільному віці, я часто читала книги для старшого, а у старшому - для дорослих. І дуже цим гордилася. Мій брат якому 14 років, категорично не признає книг для своєї аудиторії. "Він ще не малявка дитячі книжки читати". Так що все відносно.

 18. Привид Тані надзвичайно злобний. Маму Софії, що за її життя любила її як доньку, привид залякує до такого стану, що та готова зректися рідної дитини, а найкращу подругу силоміць підштовхує до самогубства. А за життя - принаймні враження таке складається - Таня жорстокою не була, недаремно ж її всі любили. Чому така переміна?

  Мама раптово іде кудись з дому, на ніч, не зачинивши дверей, з однорічною дитиною, залишивши, м'яко кажучи, дивну записку - і донька просто вирішує, що та пішла в гості...

  Батько Софії помер "давно". В принципі, десь півтора року тому, до того, як народилася менша донька, теж може бути "давно", але, може, краще уточнити, що помер ще до її народження чи одразу після?

  Чим мені не сподобалася Софія як персонаж - нечулістю і бездумністю. От бере і йде топитися за компанію з подругою - і ні тоді, ні пізніше не виникає навіть думки, а як би пережила її смерть мама. А власне за це вона б мала почувати куди більшу вину, ніж за невиконання дурнуватої, перепрошую, обіцянки. Таке моє читацьке враження.

  Але оскільки твір, нмсд, явно писався не для підлітків, а для дорослої аудиторії, не варто йому дорікати депресивністю.

  Русизми: бережно, тікання (годинника).

  Успіхів на конкурсі!

 19. Привид Тані надзвичайно злобний. Маму Софії, що за її життя любила її як доньку, привид залякує до такого стану, що та готова зректися рідної дитини, а найкращу подругу силоміць підштовхує до самогубства. А за життя - принаймні враження таке складається - Таня жорстокою не була, недаремно ж її всі любили. Чому така переміна?

  У мене теж така думка виникала, але для себе я знайшла пояснення: а закони жанру вимагають. Ну от мають бути привиди у страшилках страшними і злими - і все тут.

 20. Ну що ж, дякую за коментарі! Постараюсь врахувати всі зауваги.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)