Повернутися на сторінку

Коментарів: 18

 1. Ну і як це мені критикувати? cheese

 2. Ну і як це мені критикувати?

  Можу я покритикувати. Здається, вже втретє бачу згадку про "Цепелін" у конкурсних оповіданнях. Жарт смішний тільки один раз, а на третій - вже дратує. Якщо ж це не жарт, а реклама, то дратує тим паче. В мене на цьому місці навіть настрій зіпсувався.

  Про всяк випадок, пане Ігорю, прошу вибачення. smile

 3. 2017-03-20 в 01:13:56 | Сторонній

  Я буду більш прискіпливим, хоча посилання на Цепелінчик мені добре зайшло.

  Сюжет без серйозних поворотів, але подається непогано. Але кілька особливостей тексту дуже ріжуть очі: оповідь дуже часто міняє час - іноді дієслова вживаються у минулому часі, іноді - у теперішньому. Без чіткого переходу. Іноді ці часові метаморфози відбуваються у межах одного абзацу. Збиває.

  Це ж стосується абзаців, написаних від першої особи - збивають.

  Ну, є ще дрібні грішки типу пропущеного тире чи відчиняти/відкривати.

  І мораль дуже відкрито подається - від цього слабшає, викликає відразу.

  Але загалом враження приємні. М'які приємні ностальгічні описи, змішання утопії та антиутопії, вся ця атмосфера автоматизованої безлюдності - враження автор передав вправно. Хоч я й досі не розумію, навіщо гг перечитувати детективи Кокотюхи wink

  Автору - успіхів smile

 4. 2017-03-25 в 08:42:21 | Володимир

  неоковирності:

  * дефіси замість тире;

  * "джим";

  * "батьків біль";

  * прозорі стіни; двосторонньо? як у акваріумі? smile

  * доля замість частки;

  * паперові книги; справді? не вірю; бо вони незручні. О зараз вирішив одну таку перечитати – бліда подоба не лише планшета, а навіть і смартфона 3.2". Бо незручно читати-тримати книгу. Лежачи, звісно ж.

  * овивав;

  * ресайклінґ, — абс. непотрібне запозичення...

  * "Доброго дня, пане Андрію! З поверненням Вас!" — чому це робот звертається мовчки, подумки?

  * рухлядь;

  І що в результаті...? Якийсь безпросвітній морок. Зв’язку з реал. життям – не бачу. Хто ж відмовиться від сім’ї (маючи купу нерухомості), і від дітей (якщо є роботи для заміни підгузків smile)?

  Нині ж навпаки: планета перенаселена і просвітку поки що не видно. І хто зна як надовго китайці привчені до "однієї дитини в сім’ї".

  Чи це спроба гіпертрофовано показати деякі особливості суч.життя? Але ж у них інші причини. Бо якщо людина не геніальна (розумово, злодійсько, за походженням smile чи ще якось), то їй таки складно відповідати суч.розрекламованим взірцям. Можливо навіть і на краще, що людям ненав’язливо вказують на їхню зайвість: на ринку праці, фінансів, нерухомості... Хтось задумається: а нащо плодити купу рабів, коли все аж так погано (для порівняння: справжні, чорні, раби точно знали, що не є зайвими – за них платили, за ними бігали, навіть з собаками).

  Отак-от і стабілізується населення Землі. Природу може збережемо.

  Неприємний спосіб. Незрозуміло, чому не спланували все якось краще й безболісніше. Чому не зупинили плодючість вчасніше. Але що вже зробиш... І невже було би краще, якби й далі: діти вже в 20років; і не менше десятка? Є твори у фантастів про перенаселені світи. Почитайте... Там страшніше, аніж у Вашому. І вони на диво реалістичні...

 5. Бо незручно читати-тримати книгу. Лежачи, звісно ж.

  Маячня. А ви хоч пробували? Може, то просто з незвички здалось, що незручно? smile Може, просто треба звикнути? smile

 6. 2017-03-25 в 09:31:47 | Володимир

  Маячня? Справді? Згідно тлумачення цього слова у втссум? Чи якась інакша? smile

  Щодо паперових книг. Як будемо мірятись кількістю прочитаних? Перераховувати? Чи може простіше: зайвими діоптріями на рогівках?

  І мо таки розкажете: як зручно читати велику й важку книгу сторінок на 500-1000? Щоби при цьому ще й була можливість закрити одне око (для запобігання короткозорості).

 7. Володимире, я от якось читав книжку про міжзоряні подорожі і теж дуже обурився: зовсім не побачив "Зв’язку з реал. життям"! wink Фантастика взагалі якась нереальна smile

  Але якщо вже взяти сучасні факти:

  1) Народженість поступово зменшиється, навіть у так званому "третьому світі". Зокрема у Африці, Азії, Латинській Америці. Просто там цей процес лише почався.

  2) З підвищенням рівня комфорту збільшуються і вимоги до життя, отже люди менше готові "напружуватись".

  3) Припустимо, що завдяки "еророботам" люди зможуть реалізувати будь-які фантазії (і то від підліткового періоду). І припустимо що завяки "роботам-психологам" можна вирішити проблеми спілкування. Тоді дистанція між чоловіком і жінкою справді збільшиться. Та й взагалі дистанція поміж людьми. Адже увесь процес флірту, залицянь, консенсусу з партнером - це неабияке психологічне навантаження. Як і взагалі спілкування з живими людьми. Просто зараз нема жодної альтернативи - і все одно стільки самотніх людей.

  Робот говорить не "подумки", а вголос: пряму мову можна передавати й у лапках smile

  Не подобається "ресайклінґ"? Добре, надайте, будь ласка, український аналог.

 8. А щодо паперових книжок - багатьом подобається ретро. Це як покататися на кареті чи запалити камін (при наявності сучасного опалення).

 9. Чернідаре, Вам як раз легко критикувати: герой не став читати "Цепелін", а поставив його назад на поличку. Що говорить про його (героя) інтелектуальну і естетичну обмеженість wink

 10. 2017-04-01 в 15:56:21 | Володимир

  Авторові:

  Той "рісайкл" -- мова була про переробку; вторсировину, повторне використання ресурсів?

  Камін опалення? Не плутайте "Божий Дар" з яєшнею. У каміні -- живий вогонь. Нині -- це ~розкіш. Я, хоч і не фанат вогню, але коли буваю біля якоїсь печі, то цікаво згодовувати йому дерево.

  А у папер.книг -- майже нема переваг. Зате є суттєві незручності. Я вже писав.

  І про еро-роботів. От хотілось би знати, як Ви то уявляєте? Що, роботиня стогнатиме "Оооо... Ти мій герой..."? Одразу скажу -- непереконливо. Причому, тут не просто сумніви, як у випадках з живими, які інколи, таки здається, що переграють. Тут 100% впевненість, що там всередині просто комп'ютер і програма. Бо якщо не програма, якщо додати ще якусь хімію, то що завадить рабу вирватись з законів робототехніки і таки проламати череп нахабним, слабким і немічним людям?

  Отже, такі роботи навряд чи вплинуть більше, аніж споконвіку впливали звичайні людські руки (права і ліва).

 11. Нудно...

 12. 2017-04-03 в 01:18:19 | роман мтт

  мене збурило від початку на "джимі". намагався читати далі, але - занудився після "іжа була здорова, але смачна". хто сказав автору що здорова їжа не смачна? і там ще щось потім, і ще, далі читав у пів-ока до наступного абзацу. про шо воно? закрив, карочє.

  Авторе, бажаю бути більш уважним до читача - грамотність, пунктуацію, побудову сюжету ще ніхто не відміняв.

 13. 2017-04-10 в 23:37:21 | Аноним

  Цікаво. Захоплює, що ж буде далі?

 14. А мені от не цікаво кидати дрова до пічки. Натомість цікаво гортати сторінки старих книжок - це дуже особливе почуття.

  Але ось що дивно: у кожному другому оповіданні у всіх героїв американські імена та прізвища (так, ніби автори років 10-20 прожили у Штатах і знають американську культуру не тільки з фільмів smile ). Але варто вставити до тексту пару англіцизмів ("джим", "ресайклінґ") - і це вже викликає всенародне обурення smile smile

 15. 2017-04-17 в 20:23:14 | Ветеран

  Дуже схоже на "твір на задану тему". Все звичне, знайоме, очікуване... Дещо "різонули погляд" не зовсім доречні ... реверанси у бік знаних авторів.

 16. Гарно написано. Дуже влучні, детальні описи всього.

  Але тут так само є і проблема: фактично оповідання майже з самих описів і складається. Десь ближче до середини, я зловив себе на тому, що починаю трохи стомлюватися від суцільних описів, бо нічого іншого не відбувається.

  Дії майже немає - є описи того, що було і є, є спогади і рефлексії ГГ.

  Вибору в ГГ фактично теж немає. Звісно це трохи відсилає до класиків, типу Бредбері. Але ГГ весь час залишається пасивним. Всі помилки були зроблені колись давно, залишилось тільки розхльобувати наслідки. Тільки в кінці є щось на зразок морального вибору, але теж скоріше у формі рефлексії, ніж реального вчинку. Тобто я так и не повірив: а чи змінився ГГ хоч трохи, а чи завтра у нього буде знову все так само, як і вчора?

  Місцями трохи є перебір із займенниками "свій", "свого".

  Місцями, як на мене, трохи перебір із додатками "кібер-" (тут і так всі вже давно зрозуміли, що це кібернетичний світ майбутнього wink)

  Дуже приємно, що ГГ слухає тільки українську музику й читає тільки українськи книжки кінця 20 - початку 21 століття (я навіть знайшов дещо нове для себе smile). Але виглядає це у світі не дуже близького майбутнього трохи дивно і притягнуто.

  Також не зовсім зрозуміла патетика з приводу старих книжок і речей. Я думаю у той час коли зростав ГГ це вже було досить екзотичними речами (хай же б його дід так за тим сумував, але не відносно "молодий" онук).

  Але загалом оповідання приємне. Заставляє замислитися. Має кілкьа дуже вдалих прийомів (типу освічення в коханні у паперовій книзі, яку він свого часу не прогортав, а замінив електроною версією).

  Відчувається, що автор досить детально проробив світ (сеттінг). Але хотілося б більше дії, більше сюжету, а не просто споглядання.

  Але загалом, як на мене, оповідання дуже і дуже непогане smile

 17. Ну що ж, почнемо коментування з вашого оповідання. Воно ніби й про майбутнє, але навіює ностальгію. Це приємно. З атмосферою непогано впорались. Тепер про погане. Лексика подекуди шкутильгає. Раджу прочитати твір вголос. Це допомагає виявити шорсткі місця. Думка про дітей повторилась двічі і p однаковими словами. Це зайве. Читач і з першого разу здатний запам'ятати. Реверанси в сторону сучасних авторів і музикантів виглядають натягнутими. На такі "пасхалки" краще акцентів не робити. Поки крокую далі, але ваше оповідання в голові тримати буду. Воно більше сподобалось, ніж ні.

  P.S. Ідея з книжкою чудова. Дуже романтично.

 18. Дякую, Leopolis і dendrag!

  Колись мене критикували, що оповідання складаються з самих лише діалогів і що бракує описів. А тепер, виходить, інша крайність smile Буду працювати і над цим ))

  Дякую і за інші зауваження!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)