Повернутися на сторінку

Коментарів: 27

 1. Тут всі такі злі. Неприємно читати. Дуже невдалі метафори.

 2. Шановна Криса, та ви що?! Чесно кажучи, це найкраще з усіх оповідань на конкурсі. Маю відношення до медицини і приємно вражений обізнаністю автора. Ідея оскаженілих на безсмертя генів -- це круто. І як не дивно, може дійсно бути. Хотілося б бачити продовження від автора. Адже тема боротьби генів і людини це унікальне явище притамання виключно людському виду. Мене це завжди заворожувало. Дякую автору. Чекаю далі.

 3. Про оповідання скажу трохи пізніше. А може, щось скаже й один з героїв - Олександр Коляда - якраз кинув йому посилання cheese

 4. Автор трохи не сподівався, що читатиме прототип, бо все ж таки це не фотоsmile Коляда-оригінал - великий молодець, автор щиро захоплюється його діяльністю, передусім з популяризаціі науки. Тому і дозвол собі викостати його ім'я) Сподіваюся, він мене не засудить.

 5. Це добре, що орігінал - молодець. Ви, Авторе, теє, обереніше з використанням реальних прототипів-сучасників. Особливо, у якості негативних персонажів. Це накладає певну морально-етичну відповідальність.

  А то з тексту складається враження, що всі науковці - вороги людства, а Коляда - на їх чолі.

  Щодо самого тексту - велика кількість термінів вказує, що була спроба наукової фантастики. Але, на жаль, часто поняття використовуються абсолютно некоректно. До подібного також варто ставитися відповідальніше. Як це робить, наприклад, Ігор Сілівра, який переглянув купу мікробіологічної літератури й діставав мене щодо консультацій заради невеликого фрагменту роману.

 6. Док, щодо негативності персонажа, не зовсім погоджуюся. По-перше, це особисте сприйняття гг, викликане особливостями його біографіі. По-друге, Коляда ж автор геніального відкриттяsmile Хоча звісно, автор трохи нахабно використав імя реальноі людини. Вважаю, це свідчить про славу прототипуsmile Сподіваюся, хто про нього ще не чув, погуглить хоча б після оповідання.

  Щодо некоректності використання термінів, хотілося б докладніше. Автор теж багато спілкувався з фахівцем і знає, що є багато худ припущень. Але худ логіка, ніби, відповідає реальній науковій. Хоча тут було б цікаво подискутувати, бо тема надскладна і надцікава. Може після конкурсу?smile

  І головне питання - вам сподобалося чи ні?smile

 7. Я не в конкурсі - тому можна дискутувати й зараз smile

  Чи сподобалося? Вчора текст мене напружив - якимось боком все ж належу до зловісної братії науковців. Більше напружило те ж саме використання термінів. Не-фахівцю потрібно вчитися маскувати свою "нефаховість" wink У Вас це поки-що не вийшло.

  Лише для прикладу, з початку тексту:

  У 2008 році професор Хейфлік отримав Нобелівську премію за винайдення причин старіння.

  Причини розкривають, а не винаходять. Причини винайшла Природа cool grin

  Теломери відповідають за ремонт геному.

  Не теломери, а теломераза.

 8. Док, дякую. Якщо ви не проти, автор ще б вас позадовбуваб би, але після відкриття авторства. Справді цікава тема. Хоча, звісно, писалося не про теломеразу і зловісність науковців, а про суто людські переживанняsmile

 9. 2017-04-18 в 21:09:31 | роман мтт

  це змішані Пандора, Соляріс і життя на Землі. Мені пре!

 10. Крута штука. Написано дуже вправно. Наукові подробиці оцінити не можу, але історія дуже і дуже.

 11. 2017-04-19 в 01:07:53 | лісовик

  Порадувало тільки закінчення.

  Щодо безсмертя без старіння. Не все так просто. Старіння - це режим економії енергії. Без нього тіло виснажується і вмирає значно швидше.

  Сама ідея твору мені не до душі. Це кепсько бути ворогом самому собі.

 12. Дуже зворушлива кінцівка, гарна мова, щедра на тропи. Початок цікавий, важко відірватися. А от в середині напруга різко спадає. Я трошки проскролила, і знову стало цікаво. Описані переживання зрозумілі й близькі. Авторові - натхнення!

 13. Сюжет нерівний і що до дитини трохи передбачуваний, є трохи помилок, а наукові терміни інколи напрягали, але в цілому немає до чого причепитися. Навіть тема конкурсу розкрита. Автор молодець.

 14. Науковість фантприпущень сумнівна... Ну та то не до мене.

  Ідеологічно мені не сподобалась лівизна тексту. Проте це особиста думка.

  А от стилістику покритикую. Основна проблема: дія переважно замінюється розповіддю про дію. В результаті виходить реферат. А реферат читати нецікаво.

  Тепер питання "що робити".

  А змінити фокус сприйняття. В рамках придуманого світу описати один день життя людини, яка стоїть в черзі на "щеплення смертності". Як прокидається, відбивається від хижого фікуса, дивиться новини (інформація про світ), отримує консультацію в лікаря (де й розповісти передісторію), відбивається від диких мурах, працює з дикими тваринами на фермі, розмовляє із нареченою, мріє про дитину після того, як вони стануть смертними. Мріє про смерть, зрештою.

  Звузити часопростір, не пробувати втиснути в оповідання повість. Бо завдання, поставлені в оповіданні не вирішуються в його рамках так, як це пробує зробити автор.

  Успіхів.

 15. Авторе, дуже дякую за оповідання! Можливо і є якісь невеликі огріхи (як у всіх на цьому конкурсі), але в загалому історія вийшла чудовою.

  Не слухайте ніяких радників із суб'єктивним сприйняттям цього твору, продовжуйте писати!

 16. Гарна спроба біопанку smile Поки що це найкраще оповідання з тих, що я прочитав у групі.

  Є герой, є сюжет, є оригінальна ідея, є досить вдала і небанальна композиція (напів-згадка, напів-послання нащадку).

  Щодо біологічної частини - я б не придирався. Будь-яке фантдопущення це все одно натяжка. Але не відношусь до "шукачів бліх". Для масовго читача наукова тема досить збалансована - між достовірністю і зрозумілістю.

  Правда, є ще деякі огріхі із словами і русизмами, але мені щось не кортить придиратися wink

  Бажаю успіхів автору!

 17. Люди, дуже дякую за відгуки, особливо за слова підтримки. Тема важка. І для мене трохи авантюрна, тим важливіші позитивні відгуки. Звісно подяка за критику та цікаві ідеї. Всім успіхів.

 18. Звісно, на наукову складову можна не звертати увагу. Але тоді краще обійтися загальними фразами, щоб не претендувало на НФ.

  А от згадування в оповіданні конкретної особи (ім"я, прізвище, місце роботи і т.д.) без погодження з цією особою - реальна підстава для судової справи (навіть якщо персонаж показано позитивно). І якби той же Коляда захотів - без проглем виграв би цю справу з відшкодуванням моральних збитків.

  Врахуйте на майбутнє!

 19. Док, у автора є зустрічна пропозиція відшкодувати моральні збитки без звернення до суду, тим більше, що автор щиро поважає діяльність Коляди реальногоsmile Дякую за зауваження, звісно врахую.

 20. 2017-04-21 в 12:31:39 | Анонім

  Погуглив, хто такий тру Коляда. І правда є такийsmile Багато пише про всякі наукові штуки. Читає науково-популярні лекції. Не знаю, чи на них піду, а от "Егоїстичний ген" Докінза скачав smile Так що автору подяка за нові горизонти. Оповідання - супер.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)