Повернутися на сторінку

Коментарів: 3

 1. 2016-02-09 в 22:56:43 | Зіркохід

  Нічого собі автор замахнувся! Як кажуть, ні багато, ні мало! smile

  В цілому твір сподобався, особливо фінт із євангельськими алюзіями у фіналі.

  Що напружило: неоковирне звертання "Песе" (в ГГ ж конкретне прізвище, а не випадковий набір літер, тож і відмінятися б мало традиційно) і трохи забагато побутових сцен (ну, тут уже, щоправда, смаківщина smile ).

  А написано гарно.

 2. Вітаю, Авторе.

  Вперше з початку прийому оповідань мене нормально пустило на сайт ЗФ. Отож, і ви будете першим.

  Спочатку про хороше. Радує рівень написання тексту – отже, на приступ Фортеці ідуть не тільки новачки. Трохи є русизмів і невдалих зворотів, що не впливає загалом на сприйняття історії.

  Але, той же рівень тексту показує – авторові вже не потрібна моральна підтримка, для росту важливо відмітити проблемні моменти.

  Перший проблемний момент – зміна світогляду героя, про яку так настійливо наголошують на МК, як бажану для оповідання у ході сюжету, насправді відбулася не в описаний період, а раніше, коли ГГ воював. А протягом тексту Пес постає перед нами як невизначена особистість з меланхолійними спогадами, яка всього на всього довірилась внутрішньому голосу і не змогла вбити. За що й заслужила честь бути поряд з месією (чи самому таким стати?).

  Продовжуючи тему меланхолійності тексту, який підкреслюється любов’ю ГГ до всього живого (осінніх павучків, білочок, голубів, голодного собаки) і неживого (опале листя) – все це чудово спрацьовує у підлітковій літературі. Але оповідання ніби розраховане на старшого читача? І купа смачних речей, які поряд з симпатичними звірятками повинні надати аромату й колориту твору, виглядають штампами і не спрацьовують.

  А головне – весь сюжет оповідання, спогади героя демонструють його глибокий інфантилізм. В цьому не було б нічого дивного (можливо, у ГГ якраз починається криза середнього віку, коли згадані ефекти загострюються). Але є один момент, який відразу перекреслює перші позитивні враження від ГГ і робить сюжет фальшивим – ніщо так не витискує з людини, чоловіка, інфантилізм, як війна.

  Не може бути таким той, хто воював і вбивав! Це міф. На жаль, маю знайомих, які воювали і зараз воюють. Тому ніколи й не ризикну сам писати про війну і таких людей.

  Сам текст сприймається нормально, правда, ближче до фіналу (вже зрозуміло, чим все закінчиться) увага й зацікавленість зовсім розсіюються. І фінт ногами вухами не спрацьовує.

  До речі, радив би ознайомитися з романом Олді і Валентинова "Тірмен". Ті ж мотиви, але як майстерно передано образи героїв! От їм віриш.

  Успіху на конкурсі.

 3. Чи вірно я зрозумів? Автор пише про вояка, який повернувся з АТО і став кіллером? На фоні добро-добрих міліонерів?

  В цілому - текст інфантильний, автор чавить емоції як тільки може.

  Ля-ля собчака, ранений воєнний, подобрілі мільйонери, космонавт... Листочки, тваринки, зрадлива кохана героя... І при цьому не задається думкою як описані моменти впливають на світ. Навіщо, "наше дєло давіть слєзу, чітатєсь схаваєт, нє всьо так однозначна".

  Акщо ж відмежувтаись від цього всього - то примітив. Наперед ясно що міліонер передумає, наперед ясно що буде зустріч і наперед ясно чим вона закінчиться.

  Втім, за що зачепити автор здогадався. Ну да, ті хлопці які сидять в окопах і дають автору можливість писати - вони точно заслуговують на таке. Щоб їх поливали брудом.

  Діксі.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)