Повернутися на сторінку

Коментарів: 16

 1. Гарно написане оповідання. З сюжетом, мораллю. Щоправда, мораль зводиться до традиційних загальнолюдських цінностей, але "варварський" спосіб заробляння грошей досить оригінальний. Назва оповідання видалася трохи невдалою, чому - не можу сказати. Можливо, не відображає основної ідеї твору? З перших 2/3 оповідання вийшов би пристойний фільм-жахастик. Але фінал для такого фільму не підходить, бо трансформує твір у філософську притчу.

  Текст бажано гарно вичитати, особливо, на наявність близько розташованих співзвучних слів.

  Загалом, не скажу, що оповідання надто вразило (оригінальністю чи новизною фантідеї. Втім, цю фразу міг би проставити під усіма поки що викладеними оповіданнями), але прочитав із задоволенням.

  Успіху на конкурсі!

 2. Дуже сподобалась перша половина твора. Атмосферно, інтригуючи і страшно. Потім у творі зявляються комедійні нотки, а кінець - моралізаторський. Сам я чекав чогось більш оригінального.

  Автору радив би почитати оповідання Кінга "На выгодных условиях" (http://fantlab.ru/work224696)

  Договір з нечистю незавжди може мати негативні наслідки для людини, а зло і жадібність не завжди мають каратись.

  Але вцілому оповідання покищо найкраще на конкурсі.

 3. Вітаю автора - оповідання написано цікаво (а це головне). Щодо сюжету - то він простацький! В загальному твір заслуговує на оцінку "4". Успіху!

 4. Цікаво, написано добре! Чимось нагадує "Ощадкасу часу" Дашкієва, не так сюжетом, як атмосферою твору. Мені майже до кінця здавалося, що викладачка, яка розповіла про цей спосіб заробітку "забула чи випустила з уваги" якусь важливу деталь. В мене претензій немає: написано класно, сюжет відмінний, продуманий.

 5. Фраза: "Я знаю, що зроблю з котом" - просто знахідка: інтригує, залишає величезний простір для уяви...

 6. Док

  На назвою оповідання ще подумаю. Текст хоч і вичитувався перед надсиланням на конкурс, але, певно, вичитуватиму ще.

  Зрештою, історія-жахастик теж може містити мораль і навіть до певної міри бути повчальною, як мені здається.

  Дякую, що читали!

 7. інтер1

  Дякую за посилання на твір Кінга, прочитаю неодмінно, цікаво буде порівняти зі своїм. Щодо кінцівки твору - задумана в дусі "остерігайся своїх бажань, бо вони можуть збутися" (визнаю, що ця думка неоригінальна і вже не раз використовувалася в літературних творах). Ну а ще хотілося показати, як з часом якась ідея чи бажання може перетворитися на манію, поступово заволодіти людиною повністю, витісняючи з її душі всі інші думки, бажання, емоції.

  Дякую за відгук!

 8. Маленька ХЮ

  Дякую за відгук!

 9. Ліандра

  Неодмінно ознайомлюся з "Ощадкасою часу". Перша фраза у творі, про кота - так, хотілося зробити її такою, щоб зачепила, привернула читацьку увагу. Добре, що це вдалося.

  Дякую, що читали!

 10. історія-жахастик теж може містити мораль і навіть до певної міри бути повчальною, як мені здається.

  Я й не заперечував smile. Навіть вказав, що оповідання з мораллю. Просто, відмітив, що в оповіданні жанрово фінал не зовсім відповідає всупу й основній частині.

 11. Так перша фраза про кота це бомба. Пм*ятаю читаю, а там по сусідів, про те як кіт у коробці сидить і інше. "ну коли ж вже автор поянить, що герой із котом зробить?"

 12. 2014-10-12 в 17:05:08 | Альтаїрченко

  Ну от добре написано. Але мораль твору - "не в грошах щастя" - якась банальна, імхо. Так, щастя справді не в грошах, але присвячувати цій ідеї ціле оповідання...

 13. Альтаїрченко

  ораль твору - "не в грошах щастя" - якась банальна

  На думку автора, в грошах, як і в тому, щоб їх заробляти, нічого поганого насправді немає) Гроші - це ж, зрештою, не лише матеріальні речі, а й книги, подорожі, походи в театр тощо...

  А от якщо процес накопичення і примноження грошей перетворюється в нав'язливу ідею - це вже, на думку автора, не зовсім добре.

  Власне це і хотілося показати у творі - як іноді якесь одне бажання і прагнення заволодіває людиною настільки, що вона забуває про все решта, про те, що життя цікаве саме по собі, спілкуванням з друзями і рідними, наприклад, і не варто це все замінювати лише якоюсь метою, яку потрібно здобути. Якось отак.

  Дякую, що читали!

 14. Пам'ятаю, що читав колись схожу історію, в якій фігурував рубль. Якщо не помиляюсь, то якраз про неї розповідала викладачка в універі)

  + багатообіцяючий початок;

  - багатообіцяючий початок, що сходить на ніц після епізоду де герой п'є горілку, далі не хочеться читати бо все стає зрозуміло; Мефістофель просто ніякий (гляньте який він в Стінга "Людина в чорному костюмі");

 15. в Стінга)) в С.Кінга мав на увазі) добре, що сам побачив))

 16. Борис

  Так, є на цю тему оповідання Н. Лескова. Його викладачка і згадувала)

  Оповідання Кінга неодмінно гляну, але хочу пояснити щодо опису Мефістофеля: нечистий не мав наміру вразити, чи, тим більше, налякати ГГ, а навпаки хотів приспати його пильність і настороженість, щоб схилити до домовленості. Тому і являвся у такому непоказному вигляді.

  Дякую, що читали!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)