Повернутися на сторінку

Коментарів: 18

 1. Дуже дякую за епіграф, він дійсно багато чого прояснив.

  виставлена напоказ чесність, тонована у тінь співчуття, якого показово не варті.

  га?

  Загалом враження таке: забагато пафосу й довгих речень.

 2. Angeor, прийнято до уваги. Погоджуюсь і з пафосом, і з довгими реченнями. Останні використовувалися у якості стилістичного засобу, проте вперше користуюся подібним. Тому розумію, що такі мої спроби могли не досягнути своєї мети у сприйнятті читача.

  Усі перебільшення теж навмисні, звідси і пафос.

  Дякую, що не пройшли повз і сказали кілька слів. Це важливо.

 3. 2014-10-13 в 18:42:37 | Син лейтенанта Шмідта

  Ну, багато хто з авторів скаржаться на відсутність коментів до своїх творів. Тому, вирішив - по кілька слів хоча б кожному автору. Ви - третій у списку групи, за яку я голосую і, відповідно, сумлінно перечитую.

  Про чисто технічні огріхи , на кшалт "

  Я бачив тебе у вісні, ти кудись ішла, і я бачив тільки твою спину
  ", вам вкажуть професійні критики. Тут їх досить. Я маю на увазі і критиків, і помилок.

  Хочу вас підбадьорити і побажати успіху. Так, оповідання недосконале. Навіть, дуууже недосконале. Але відчувається спроба написати щось цікаве. Так що, вдосконалюйтесь!

 4. Сподобалося,гарно написано.

  Як на мене, не вистачило мотивації для ГГ

  Якщо мотивацію Лоли "здати друга" залишили для тренування уяви читача, що виправдано, як для мене.wink

  То хотілося б більше ясності хто той екіпаж: прогресори, місіонери, агенти впливу, вчені, студенти-практиканти. Для чого вони там?

  Успіху.

 5. Син лейтенанта Шмідта, чим більше думок, тим повніше можна зрозуміти враження від тексту, тому дуже поважаю ваше рішення заглядати у коментарі до кожного оповідання з групи. І, звісно, дякую за те, що не обійшли увагою.

  Так, оповідання недосконале. Навіть, дуууже недосконале. Але відчувається спроба написати щось цікаве.

  Добре, що хоч спроба зарахована, значить, будемо працювати далі grin

  Дякую за добре слово.

 6. Olex,

  Як на мене, не вистачило мотивації для ГГ

  Як автор можу сказати навіть більше: як таких дій, для яких потрібна була б мотивація, і немає. Герой пливе за течією, якщо буквально, то його під руки водять з камери до залу суду і назад, він стомлений, ледь живий, все, що він може, це сприймати навколишній світ і чекати, чим усе закінчиться. Чи я неправильно розумію ваше питання?

  Якщо мотивацію Лоли "здати друга" залишили для тренування уяви читача, що виправдано, як для мене.

  Напевно, це не дуже добре відчутно у оповіданні, але насправді все дуже просто. Якщо зацікавить, можу буквально одним реченням дати відповідь, що малося на увазі під такою її поведінкою.

  То хотілося б більше ясності хто той екіпаж

  Якщо чесно, мені теж хотілося б знати smile Для мене вони раса, яка знайшла Землю і вирішує, чи варто встановлювати контакт з людьми. А цей екіпаж - ті, хто збирають інформацію, інтегруються в людське суспільство, а потім передають результати своєї роботи далі, щоб можна було скласти уявлення про людей.

  Дякую, і вам успіхів

 7. Не помітила я, Авторе, ні помилок, ні дооовгих речень, ні іншого браку. Може, пізно вже, може, його просто немає... У кожного - свій смак.

  Мені оповідання прочиталося з приємністю. Є мораль (що не так вже й часто трапляється у конкурсних творах), є живі герої, є промальовані деталі.

  Сподіваюся, вийдете у фінал і отримаєте змогу позмагатися за перші місця!

  Успіху!

 8. Як автор можу сказати навіть більше: як таких дій, для яких потрібна була б мотивація, і немає.

  ГГ спровокував Лолу, коли порушив соціальне табу і розповів їй про сни.

  Для чого? Мені незрозуміло. Якщо випадково, то як це?

  Найбільш психологічно стійкі, найбільш спокійні, найкращі в умінні пристосовуватися до обставин. Усі вони мовчали, занурившись у свої спогади. Вони всі були тут, а, значить, всі вони були мертві, як і Деміен. Жодного з них люди не прийняли. Жодного з десяти. Усі вони - вигнанці з різних міст і країн, з різних товариств і комун. А пройшов лише рік.
  Якщо чесно, мені теж хотілося б знати smile Для мене вони раса, яка знайшла Землю і вирішує, чи варто встановлювати контакт з людьми. А цей екіпаж - ті, хто збирають інформацію, інтегруються в людське суспільство, а потім передають результати своєї роботи далі, щоб можна було скласти уявлення про людей.

  Якщо вони просто шукають друзів це одне. Якщо це раса паразитів намагається розширити свій ореол. Тестують землян на поведінку коли серед них з'явиться багато інших. smile

  Збирати інформацію можна і дистанційно сидячи за моніторами. wink

 9. Ловчиня птахів,

  які приємні побажання. Щиро дякую вам grin

  Успіхів на конкурсі

 10. ГГ спровокував Лолу, коли порушив соціальне табу і розповів їй про сни.
  Для чого? Мені незрозуміло. Якщо випадково, то як це?

  Ніякої провокації. Це сталося випадково, адже він не знав, що подібна заборона взагалі існує. У будь-якому суспільстві с надзвичайно багато різноманітних норм спілкування, і про більшість з них не прочитаєш, наприклад, у довідниках. Це виявляється у процесі комунікації і ніхто про такі речі не говорить вголос. Тому нічого дивного тут немає. Її ім'я Лолі smile

  Якщо це раса паразитів намагається розширити свій ореол. Тестують землян на поведінку коли серед них з'явиться багато інших.

  Паразити, я думаю, взяли б кількістю і не намагалися встановити контакт wink

  Збирати інформацію можна і дистанційно сидячи за моніторами.

  Можна. А встановлювати дружні стосунки теж краще через монітор? wink Не найкраща фраза, але вона доречна: ворогів треба вивчати з середини (ні, я не про анатомію зараз), і потенційних друзів у міжпланетних масштабах теж добре дізнаватися саме таким способом.

 11. Так хіба можуть ці істоти бути готовими до зустрічі з нами? До наших незвичайних тіл і голосів? До кількості наших очей? До того, як ми рухаємося?

  Ну і що такого незвичайного в їхніх тілах і голосах? І скільки ж в них очей? І як вони рухаються?

  В моїй уяві за даними в тексті ознаками цілісний портрет не склався.

  Жодного з них люди не прийняли. Жодного з десяти. Усі вони - вигнанці з різних міст і країн, з різних товариств і комун. А пройшов лише рік.

  Як на мене, то рік і менше - замалий строк, щоб люди розгледіли в комусь те, чим він інший, встигли його за це зненавидіти і вбити. Тут треба як мінімум кілька років.

 12. Ну і що такого незвичайного в їхніх тілах і голосах? І скільки ж в них очей? І як вони рухаються?
  В моїй уяві за даними в тексті ознаками цілісний портрет не склався.

  І не повинен був. Наголос зроблений лише на тому, що ці істоти відмінні від людей і доволі помітно, от і все. Справа ж не у зовнішності, прибульці інтегрувалися у людське суспільство маючи "людську" зовнішність. Вони і люди різні за спосіб мислення, менталітет різний. І це головне.

  Як на мене, то рік і менше - замалий строк, щоб люди розгледіли в комусь те, чим він інший, встигли його за це зненавидіти і вбити. Тут треба як мінімум кілька років.

  Головного героя ніхто не ненавидів. Він порушив закон - його стратили. І відраза до нього була лише за це грубе порушення загальноприйнятих правил, нічого особистого. Історій інших членів його команди подано не було, тому їх серйозно брати до уваги не варто.

  До того ж це літературний твір. Перебільшення - це інструмент для того, щоб показати щось і звернути на нього увагу. Стовідсоткової реалістичності тут шукати не потрібно. Для пошуку реалістичності є інші жанри.

 13. Достойний фіналіст. (Вибачайте, малята похворіли, не встигла до всіх оповідань дібратися). Речення задовгі, але я це люблю, і ніяк не можу зрозуміти, чому ж це вважається недоліком.

  Сюжет цікавий, повільно затягує, написано рівномірно, неквапливо. Бажаю авторові успіху!

  відносно:

  Я бачив тебе у вісні, ти кудись ішла, і я бачив тільки твою спину

  у мене ніяких зауважень не виникло - навпаки досить реалістична розповідь. Якщо згадати як люди розповідають сни, і взагалі розмовляють, то десь так воно і є. А ще людина не спала три дні. Може там з пунктуацією щось? Ну я б трикрапок наставила, наприклад, замість деяких ком.

  Чи може варто, щоб герої чисто літературно розмовляли? Поділіться, хтось своєю думкою, відносно цього?

 14. початок не сподобався - не люблю, коли мене ідіотом вважають.

  ἰδιώτης- Ідіот (давньогрецький термін) - людина, що живе у відриві від суспільного життя, не бере участі у загальних зборах громадян поліса та інших формах державного і громадського демократичного управління.

  Початок непоганий, заінтригував, увага утримана, бажання спати теж знайшло відгук в серці читача...

  де жа вю

  от це краже б французською. Українською це одне слово.

  Друга половина твору теж сама по собі непогана. Але разом вони "неграють" - стуності помножуються, замість того, щоб розкрити тих, що уже наплодили в першій половині. Мене, як читача, це дещо дезорієнтувало.

  Світ непрописаний, дуже багато залишено на здогад. Наприклад, мені неочевидно чому раптом засудили ліричного героя в першій половині.

 15. Оскільки оповідання не увійшло в мій топ, але у фінал пройшло, перечитав ще раз.

  ...і хто знає скільки ще днів без сну він зможе витримати, перш ніж засне вічним. Він протримався півроку, і все йшло так добре...

  Тут складається враженя, що герой не спав півроку.

  Взагалі, часові проміжки мене тут геть заплутали. Спочатку цитата вище - протримався півроку. Тоді далі - він не спав три доби. Тоді ще далі - розкажіть, що ви казали Лолі чотири дні тому. Спочатку я думав, що його ув'язнили півроку тому, а вже останні три дні не давали спати. Але ні, бо, вочевидь, чотири дні тому він ще сидів під дубом із дівчиною. Потім в кінці виявляється, що ГГ - виконував завдання. Ага, подмав я собі, то півроку йшла його місія! Добре, але

  - Ти молодець, протримався найдовше ... А пройшов лише рік.

  Рік? Який рік? А півроку тоді що?

  Крім того, розвідників цих то десять, то двадцять, збивай, знаєте, з пантелику.

 16. Достойний фіналіст. (Вибачайте, малята похворіли, не встигла до всіх оповідань дібратися). Речення задовгі, але я це люблю, і ніяк не можу зрозуміти, чому ж це вважається недоліком.
  Сюжет цікавий, повільно затягує, написано рівномірно, неквапливо. Бажаю авторові успіху!

  Дякую вам. Коли сварять, це добре, тому що вказують на помилки, але все ж приємніше, коли і хвалять, вказуючи на те, що вдалося.

  Бачу, загалом аудиторії оповідання до смаку не прийшлося, проте тим більше гріють душу схвальні коментарі.

 17. Дякую за відгук.

  початок не сподобався - не люблю, коли мене ідіотом вважають.

  Мені щиро шкода, що ви сприймаєте пояснення до тексту як особисту образу. Я перепрошую за це. Проте не всі такі освічені як ви, тому, думаю, не зайвим було показати, до чого саме прив'язане трактування терміну "варвари", адже тут воно розкрито в дещо вузькому ключі.

  Світ непрописаний, дуже багато залишено на здогад.

  Чесно кажучи, як на мене важко прописати у оповіданні весь світ досконало. Для цього є інший розмір - роман. Усе, що мало значення, прописане.

  Оповіда́ння — невеликий прозовий твір, сюжет якого ґрунтується на певному (рідко кількох) епізоді з життя одного (іноді кількох) персонажу.

  Невеликі розміри оповідання вимагають нерозгалуженого, як правило, однолінійного, чіткого за побудовою сюжету. Характери показані здебільшого у сформованому вигляді. Описів мало, вони стислі, лаконічні.

  Рома́н (фр. roman — «романський») — літературний жанр, найпоширеніший у XVIII–XX століттях; великий за обсягом, складний за будовою епічний твір, у якому широко охоплені життєві події, глибоко розкривається історія формування характерів багатьох персонажів.

  мені неочевидно чому раптом засудили ліричного героя в першій половині.
  ви чули, обвинувачуваний сам зізнався в тому, що ночами він несанкціоновано подорожує по інших світах.
  подорожі крізь час і простір за допомогою або поза тілом є тяжким злочином і заборонені на всій території нашої країни. Покарання за порушення цієї заборони - смертна кара.
  Я просто спав і бачив сни, кольорові картинки в голові, все бачать сни... Всі бачать сни...
  Називайте це як хочете! Ви безтілесно перебували в інших світах

  Думаю, тут є достатньо очевидний натяк на відповідь.

  от це краже б французською. Українською це одне слово.

  Певна мова прив'язала б текст до певної географії. Проте погоджусь з тим, що краще цей вираз взагалі забрати з тексту, тому що сам по собі він теж наштовхує на думки про певну культуру і народ. Мій недогляд, визнаю.

  Але разом вони "неграють" - стуності помножуються, замість того, щоб розкрити тих, що уже наплодили в першій половині. Мене, як читача, це дещо дезорієнтувало.

  Основним є один герой - Деміен. Він є тим, навколо кого у цій історії крутиться світ. Більшість персонажів є лише фоном. Не буде ж він сам із собою вирішувати проблеми і самому собі задавати питання і шукати відповідь. Отож і немає потреби розкривати кожного з тих, хто з'явився на сторінках оповідання.

 18. Тут складається враженя, що герой не спав півроку.

  Тобто, якщо так думати, то виходить, що його це влаштовувало півроку. Але ж це не так. Проте погоджуюсь, варто оформити це трохи інакше, щоб не було таких непорозумінь.

  Взагалі, часові проміжки мене тут геть заплутали.

  Ні, ви абсолютно вірно зрозуміли. Півроку він жив серед людей, чотири дні назад його ув'язнили, три він не спав. А рік триває весь проект. Тобто рік назад інопланетяни дізналися про існування людей і почали свої спроби вивчення людського суспільства.

  Крім того, розвідників цих то десять, то двадцять, збивай, знаєте, з пантелику.

  Десять членів кожної групи, і двадцять груп загалом.

  Можливо, варто було сказати це простішими словами і не плутати нікого.

  Дякую, що вказали на слабкі місця.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)