Повернутися на сторінку

Коментарів: 17

 1. О! ця одвічна жіноча мрія! Жінки, навіть, намутували собі третє око, аби вже нічого не заважало їм отримувати від чоловіків усе, що заманеться, без якихось зусиль на кшталт дорогої косметики чи сексуальної білизни. Як жінку потішило.

  Тепер серйозно. Світ яскравий - ідея є. Читалось добре. Але треба б попрацювати над логікою. Доволі не зрозуміло, як в один момент машини перестали впізнавати своїх творців. Чому ніхто вчасно не схаменувся, якщо це відбулось не одразу, а поступово. Вже б вигадали якийсь викид гелію у атмосферу, чи що? ))) То я жартую так незграбно. Вибачте. Взагалі, може усе краще було б лишити під завісою таємниці?

  І наразі лишилось невідомим, що ще загрожувало людям, окрім тих самих машин, тож від чого їх було захищати? Треба б попрацювати над основною легендою.

 2. Олено, дякую за коментар!

  Чи третє око, чи сексуальна білизна - однаково жінки свого досягнуть! Тому власне в цьому моменті фантазії малоwink Крім того, в чоловіків також було третє око, але воно виконувало трохи інші функції. Я недостатньо акцентував на цьому увагу.

  Хоча мутації відбувались поступово, те, що роботи в один момент перестали впізнавати своїх господарів, не така вже й дивина. Роботи діють згідно з закладеними у них програмами. В один момент кількість ознак, які відповідали представникам фауни планети досягла критичного рівня і роботи почали атакувати мутувавших людей. В цей момент було вже не до досліджень. Схожий сценарій, коли машини повстали в один момент є приміром у "Термінаторі".

  Так, справді, я надто захопився кровожерливими роботами і забув описати жорстоку боротьбу за виживання ештуонських організмів. Врешті решт, люди змогли пристосуватись до реалій Ештуону після мутацій, а от з роботами справитись не могли. Не вистачило мені місця, довелося викидати цілі кавалки, аби вкластись у запропоновані 25 тисяч знаків з пробілами.

  Ще раз дякую Вам за слушні зауваження!

 3. Тож загальна біда. Сама тим грішу у свої нечасті спроби щось написати. Ми, коли створюємо світ, добре його розуміємо і уявляємо, і для нас виявляється дивиною, чому хтось чогось не зрозумів з написаного.

 4. Вибачте, забула побажати успіхів.

 5. Дякую, Олено!

  Ваші зауваження внесу в остаточну версію оповідання.

  Вам також бажаю успіхів і творчої наснаги!

 6. Так...Погоджуся з Оленою, логіка місцями шкутильгає. Світ дійсно є, доволі цікавий. Є персонажі. Ідея також є...але реалізація... Вичитувати треба, а ще краще знайти кілька бета-рідерів, бо помилки таки є. Наразі оповідання лише читав, а не вичитував, тож навмисне помилки не збирав. Можливо пізніше знайду час, хоча, сюди ще Зіркохід не заходивgrin

  Іще, як на мене - трохи затягнутий початок. Отой епізод, де літун вбиває хижака - навіщо він? Для сюжету ролі ніякої не зіграв, хіба що показати, що герої все ж таки їдятьLOL

  Успіхв, авторе.

 7. Перша реакція - така сама, як в Олени: ох ці жінки, на що лише не йдуть, аби експлуатувати чоловіків. Але не звертайте уваги, це в мені чоловічий шовінізьм говорить.

  По суті. Фантдопущення цікаве, але було б непогано його краще обгрунтувати. Якщо мутації накопичувалися - то чому програмісти не внесли зміни в СУ роботів? Існує безліч варіантів, чому, але бажано хоча б на якісь з них натякнути.

  Персонажі говорять по-книжному. Звісно, це мутанти, може, вони завжди так говорять, але ж ми, читачі, не мутанти. Принаймні, сподіваюсь, що ні.

  Русизми: самка, привідкрила, правий.

 8. Загалом цікаво, головне - твір затягує, бо спочатку досить скептично поставився до початку,а потім нічо. А наявність гарматного м'яса передбачає наявність гармат. Є такі у цьому світі? Самки і гармати якось пагано поєднуються. Про телепатію самки можна було б написати раніше, бо це важлива ознака, була б інтрига. Можливо не щось із легенд,а - якусь із легенд, бо легенда це ж історія, а не уривки, тобто я уявляю, коли просять розповісти історію, і не уявляю, коли говорять - розповіси щось із історії -в сенсі будь-яке повідомлення наратора є наративом (має продовженість у часі, динаміку -то се) ,а не вирваним образом чи пак подією. Успіхів

 9. Фантоме, те, що помилки є - погоджуюсь. Початок затягнутий - згода. Мені необхідно було описати світ, я вирішив, що в діалогах опис буде менш нудним, аніж суцільним текстом.

  Щодо згаданного Вами епізоду: по-перше, хотілось передати жах, який викликали роботи в ештуонців; по-друге, хоча б трішки познайомив читача з тваринним світом планети; по-третє, в епізоді є натяк на телепатичні звязки між живим світом Ештуону - ментальні передсмертні волання хижака. Тому, як на мене, епізод значущий.

  Дякую за побажання та коментар! Хотілося би також почути про конкретні помилки.

 10. John Smith, обгрунтувати ідею краще не вдалося чи то через брак місця, про що я вже згадував, чи то через брак майстерностіsmile

  За русизми окреме спасибі!

  Про те, що персонажі говорять по-книжному сперечатись з Вами не буду. Але чи не могли би Ви підказати окремі моменти, бо замиленим авторським оком цього не вбачаю, а щоби виправити помилки необхідно їх як мінімум побачити.

  Дякую Вам за коментар і за зауваження!

 11. Марко, щиро вдячний Вам за слова, що твір затягуєexcaim Що може бути миліше для авторського вуха?grin

  Зауваги про гарматне мясо та щось із легенд слушні - мій недогляд.

  Дякую за побажання та коментар!

 12. 2012-03-27 в 10:42:55 | HarleyDavidson

  Чудово. Трохи допрацювати і нехай буде вам публікація LOL

 13. 2012-03-30 в 19:28:50 | Спостерігач

  Написано весело і читати легко.

  Плюс романтика smile І хеппі енд smile

  Отримав задоволення.

  Мораль історії: вчите мову предків - знадобиться! grin

 14. HarleyDavidson, Спостерігач, дякую за відгуки! Сподобалась мораль, яку виніс Спостерігач з оповідання! Для автора це виявилось несподіванкою.

 15. 2012-04-07 в 23:01:30 | Ката Стифан

  Ну, що ж, судячи з відгуків "перший блін комом не пішов", недоліки виявлено (принаймі частину з них). І одне, і друге втішає, бо додає наснаги творити та вказує в якому напрямку рухатись.

  Дякую всім за коментарі!

 16. Написала рецензію на Ваш твір..... http://texty.org.ua/pg/blog/Sasha-Shlo/read/35951/Bogy_Jeshtuonu_i_tragedija_ukrajinskogo_nacionalizmu

 17. Олександро, щиро дякую за рецензію, для мене це впершеsmile Це цікаво і приємно! Щоправда такого глибокого змісту, як Ви вклали в моє оповідання там не було, але буду намагатись в майбутньому писати кращеsmile

  Дякую ще раз!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)