Повернутися на сторінку

Коментарів: 33

 1. Так і не зрозуміло до чого вів розповідь автор. Читати як писався роман нудно. Не подобаються такі твори.

  і прошепотів це так, що я відчув його подих на своїх вустах. Впевнено і твердо дивлячись мені у вічі, Муза навіть не помічав, не соромився того, що між нашими обличчями було лише декілька сантиметрів.

  Вже треба було щоб після цих слів головний герой змінив орієнтацію. Принаймні тоді стало б зрозуміло, що розповідь до чогось ведеться. Червоні у горошок трусєля не можуть урятувати твір.

  Успіху вам,авторе, сподіваюсь оповідання знайде свого читача.

 2. 2015-02-05 в 04:03:07 | Альтаїрченко

  Чи не вперше у історії конкурсу зачеплено тему чоловічої бісексуальности. Нагадує лесбійську тему у "Кирмілі": ніякої конкретики, ніяких фізичних відносин - все натяком, на рівні напівствідомости. Ну й тут так.

  Авторові респект за сміливість. Хоча якщо вже братися за щось таке, то класно було б глибше показати внутрішній конфлікт героя. Ну а ще - що відчував Муза, коли письменник водив до хати жінок? Мабуть ревнував, але намагався приховати. От би розкрити цю тему!

 3. Вітаю!

  Я навіть не знаю, що сказати з приводу твору. Я розгублена...

  І я шокована тенденціями - з 10 оповідань половина про якісь нехарактерні протиприродні стосунки, замасковані під фантастику.

  Ох!

  Так. Почитайте про процес підготовки глини до роботи, щоб не було таких двозначностей:

  Я був жменькою глини у його руках. Яку потрібно було спочатку вибити, потім просіяти і лише тоді використовувати як матеріал для глечика.

  Ви уявляєте просіювання глини? rolleyes

  буянила природа

  буяла!

  Але ж де дістати гроші на друк роману хоча б у п'ять тисяч примірників?

  Амбітні!Хоча б тисячу для початку - було б добре!

  Високо себе оцінюєш, Музо. – хитро всміхнувся я

  Учимо правила оформлення ПМ:

  Високо себе оцінюєш, Музо, – хитро всміхнувся я.

  Успіху, Авторе!

 4. Ловчиня птахів, дякую за критику! Добре, що підмітили мої погрішності. На рахунок просіювання глини, то якщо хочете мати глину з глиняного грунту, то потрібно просіяти його від великих шматків. А вибити, щоб розбити маленькі грудочки. Я не знаю, чи так воно потрібно, але я готувала глину саме так. grin

 5. Альтаїрченко, я бачу вице помітили. Але я серйозно не хотіла відкривати це у такому бісексуальному світлі. Це якось само вийшло rolleyes Якось розвити таку тему? Але я не знаю як саме, це по-перше, а по-друге, в мене не вийде глибокого внутрішнього конфлікту. Автор поламається трошки і піде в обійми Музи. Ну якось ось так... wink

 6. Капітошка, дякую за ваш коментар. До чого велося? Навіть не знаю сама. Якщо чесно, то на мене просто найшло натхнення і я йому віддалася сповна. Якщо не подобається, то я не маю нічого проти. У кожного свої смаки. Насправді, я просто написала стислу біографію Автора. І, можливо, Музи взагалі не існувало і Автору все це примарилося. Я намагалася натякнути на це у останньому абзаці. Мабуть, погано я вмію натякати. long face

 7. Ловчиня Птахів, ну скажіть хоч що-небудь з приводу твору. Мені важлива будь-яка думка. На рахунок псевдофантастики у жанрі я погоджуюсь, але ж тема була про супутників. І поява якогось незрозумілого чоловіка з білим волоссям у житті Автора я сміливо можу назвати фантастикою. Тому що він настільки розлінився, що не міг сам писати, а чекав допомоги від когось. Так званого "чарівного піджопника".

  Скажіть хоч, чи сподобалось.

 8. І, можливо, Музи взагалі не існувало і Автору все це примарилося.

  У героя рассказа прогрессирующий сперматоксикоз.

  Извините, заскочил, ухожу.

 9. перший прочитаний твір увігнав мене в штупор. Ото тепер думаю, далі читати?

 10. У героя рассказа прогрессирующий сперматоксикоз.

  Весна ж! Природа буяє!grin

 11. Весна ж! Природа буяє!grin

  Ти так не лякай! Думав, зсув сезонів відбувся - вже на балкон хотів вибігти! wink А то в оповіданні...

 12. Авторе, мої відгуки передають лише мої враження. Я просто читач, який хоче споживати якісну літературу, літературу, яка змушує мислити ще довго потому.

  У творі присутні яскраві пейзажі, сонячний настрій, творчий світ.smirk

  Але! Головне, що впадає у вічі - не це, а:

  1. чоловік з нечоловічою поведінкою;

  2. матеріалізація натхнення - музи - у вигляді чоловіка, що спить у одному ліжку з ГГ. Некласичні стосунки.

  Я не страждаю гомофобством, проте мій вибір: сильні чоловіки, красиві жінки і нормальні міжстатеві стосунки, або нехай уже і не міжстатеві, але вони не мають бути в центрі дій і психологічного навантаження на читача. Люди не дуже розуміють вплив слова на суспільство. А між тим є купа дослідів, які підтверджують його вплив на реальність (гугліть, кіматика, для прикладу). Тому якщо через п’ять чи десять років зросте кількість людей з нетрадиційною орієнтацією - буде в цьому і наша провина.long face І тому я в шоці - від тенденцій поточного конкурсу...

  На дану тему написано чимало творів у жанрах фентезі чи фантастики.

  Наприклад, в Забужко перше прозове оповідання ("Інопланетянка", коли не помиляюсь) - про жінку-літератора і таємного чоловіка-духа, який став її натхненням для творчості. Твір драматичний, трактуться, як неофантастика чи містика, якось так. І там не було ні натяків на відверті постільні сцени, ні прогулянок у білизні, ні зізнань, лише розмови у саду, але написано воно так, щоб читачу хотілося, щоб усе це було.

  З російських - Аше Гаррідо (сама письменниця - трансгендер) теж писала про гомосексуальні стосунки. Але не це було в центрі. А життєві перипетії ГГ, який проходить шлях від наложника в гаремі султана до повелителя.

  Моя улюблена Урсула ле Гуїн в рамках Хейнського циклу описала безліч планет з людьми, які перебували у різноманітних стосунках. Здаться, вона спробувала уявити і описати усі форми взамозв’язків між чоловіками, жінками і гермафродитами...

  Оповідання - це мініпроза і тут треба зуміти стисло розповісти історію і окремими штрихами змалювати образи героїв. Писати історію, а не описувати героїв, важко. Знаю по собі. Я сама ще вчусь і мені не все вдається. І я не впевнена, що мені це в результаті вдасться - і я писатиму так, як мрію. confused

  Тому я наголошую - я просто читач, моя думка - суб’єктивна. Реагувати на неї чи ні - вирішувати вам.smile

  Успіху!

  П.с. я про глиняний грунт не знаю. А читала про підготовку глини - її вимочують, промивають, вибивають і роблять купу інших шаманських маніпуляцій, допоки не з’явиться глечик. Може, у оповіданні просто конкретизувати деякі моменти?smile

 13. Ти так не лякай! Думав, зсув сезонів відбувся - вже на балкон хотів вибігти! А то в оповіданні...

  буде тобі зсув сезонів, коли в травні морози вдарять чи сніг піде (було у нас років 8 тому: цвітуть вишні і сніг валить) grin ТТТ.

 14. 2015-02-05 в 23:49:45 | Зіркохід

  Тьху, пропасть... Даруйте, Авторе, це я не вам, це про ваш твір. Не знаю, як там щодо сміливості, і, може, жінкам таке читати цікаво, але певен, що більшість чоловічої аудиторії було, м'яко кажучи, огидне знайомство з вашими героями. Вибачайте, нічого не можу з собою вдіяти, це суто фізіологічна реакція.

  По суті можу сказати одне: з розділовими знаками повний бардак, таке враження, що твір невдало перекладений з російської.

 15. Ловчиня Птахів, велике дякую. Я вдячна за відгук. І це моя найперша мініатюра із п'ятьох написаних. Тому я знаю, що в ній багато помарок і різних незбігів. Я чесно намагалася втиснути усе, що хотіла у 4 сторінки. Результат перед вами. Особисто я вважаю, що мініатюри то не до мене. Повість або роман мені потрібні. Хоча я усюди зможу напартачити. Але свій роман точно нікуди не викладу. Таке позорисько лише спалити від гріха подалі.

  Про стосунки між Музою і Автором я навіть особливо не замислювалася. Чи поводив себе ГГ не як сильний мужчинчик, чи ні, мені, якщо одкровенно, байдуже. Я написала цю історію, вона просто народилася і вмерла вже за 4 сторінки. Сама розумію, що подібних історій багато, але я висловилася по-своєму.

  Іще раз велике дякую та низький уклін за критику. Якщо прийде натхнення, я таки спробую ще раз написати мініатюру і не облажатися.

 16. Пан Мишиус, таке у всіх буває. Але називається для кожного по-своєму.

 17. Зіркохід, я впевнена, що перевіряла орфографію. Але якщо Ви помітили, то значить хромає вона в мене на обидві ліві. red face Але я наголошую на тому, що це перша моя мініатюра. Тому тут є багато погрішностей. На рахунок огиди у чоловічої аудиторії можу сказати лише одне: я не тицькаю цим твором по усім усюдам, не сподобалось - то проходьте далі. long face

 18. Нічого, Авторе, будемо учитися разом!wink

 19. Твір мене здивував, якщо чесно. Це такий собі стьоб, квазігумор, квазіфантастика і дивна-дивна любов, чи дружба. Як ваш хочется. В творі дивним є багато чого, дивує своєрідна містика цифр. Це, перш за все, магія цифри 10. Наприклад, “Один. Два. Три. Чотири. П'ять. Шість. Сім. Вісім. Дев'ять. Десять”, або “ рівно десять крапель квітневого дощу”, або “давати мені ляпаси у десять годин ранку”, або “ Усі десять років мого самітництва”, або “ранком десятого місяця другого року” , “ Їх чомусь вийшло десять”. Є і магія цифри 5. - “ через п'ять років ми таки назбирали потрібну суму та випустили роман і збірочку 5–ти тисячним тиражем”. Диявол - він же в деталях. Гадаю, в цих цифрах є якийсь таємний код. Код да Винчі. Ну, про стосунки чоловіка і чоловіка. Трохи дивує головний герой, що 10 років нікуди не виходив, дивує герой на ймення Муза, дивує що він, як та дівка із торту, з’являється раптово на сцені у червоних сімейках. Добре, що не в чомусь іншому. Проте найбільше здивував сам автор, який в коментарях пояснив, що не знаю чому то все відбувається, а якщо вам огидно - крокуйте далі. Та я б пішов!! Побіг би, та конкурс. Треба читати. Так от огидно, скажу вам. Тепер щодо іншого. В цілому, якось погано уявляю кінчики халатику і голос, який “читав багато фантастичних книг, захоплювався музикою та мистецтвом”. Голос – суб’єкт?. Ось із грошима треба розібратися “Відкладені на чорний день і зароблені в Інтернеті”. Це різні гроші?

  на диву спекотного дня. – на диво

  Майже не побилися з ним. - мало

  А загалом, не зрозуміло, чого той Муза з’явився і що хотів тим сказати автор. Яка ідея твору?

  Проте, якшо це перша мініатюра, можна сказати, що потенціал у автора є. Все зіпсував дядько на ймення Муза.

  Звісно, це мої суб’єктивні враження.

  Успіхів на конкурсі.

 20. О.Т., нарешті! Хоч хтось помітив цю магію цифр! О БОГИ! Із грошима усе ясно: зароблені в Інтернеті - то на різних брокерських конторах, покері, ставках на гончих, та на коней. Особисто я не знаю, як заробляти гроші в Інеті. Тому не беруся судити. Мій знайомий цим займався, і ось звідки це пішло.

  Яка ідея твору? Ідея в тому, що творчій людині потібен поштовх до дій. Тобто муза, натхнення. Я лише взяла на себе відповідальність створити ідеальний образ музи. І створити дуже несвоєрідні відносини. А коли б Муза був жінкою, чи викликало б це відразу?

  Знаєте чому мій твір дивний? Бо життя навкруги саме по собі дивніше нікуди. Відчуваючи себе Алісою у Країні Чудес, пишуться ось такі дивацтва.

  Такого ГГ я зустрічала. Але він не виходив на вулицю майже 3 роки. І все робив через батьків.

  Також ідея в тому, що, можливо, Музи взагалі не існувало. А можливо він лише дав "чарівного піджопника" і пішов. А можливо він не хотів йти від Автора... Розумієте, ідея в тому, щоб кожен читач бачив її по-своєму. Для мене головної ідеї не було. Я просто "народила" свої думки і залишила їй у глибинах свого ноутбука. Це ви читайте і знаходьте для себе сенс у цьому "дивному" творінні. wink

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)