Повернутися на сторінку

Коментарів: 27

 1. Читала не без посмішки.grin Гарно володієте словом. Сюжет доволі простий і навіть не особливу роль грає у цій Сазі. А грає - гумор і бажання автора потролити жанр фентезі. Взагалі, під час читання у мене було відчуття, ніби ви доволі майстерно стулили до купи усе - від історій про Конана-варвара та голівудського Геркулеса до Володаря перснів та мультика про Шрека.От такі асоціації чогось були. Театральними спецефектами побалували.wink

  До теми конкурсу підійшли відповідально - один з найяскравіших поки що творів, де присутній колоритний варвар.

  Успіху на конкурсі!

 2. Підписуюсь під сказаним Ловчинею. Додати нічого.

  Успіху на конкурсі!

 3. 2014-09-25 в 18:27:38 | Хрестоматійнофентезійний

  Дякую. Звісно дуже приємно читати такі відгуки, так би мовити - підбадьорюють, адже як і, мабуть, всі переживаю, що не твір сподобається. Щодо простоти сюжету, власне і хотів використати цю простоту як додатковий інструмент підкреслення пародійності. А про тролінг, чесно-чесно не хотів. Хотілось по доброму постібатися, бо сам дуже люблю фентезі.

  Ще раз дякую.

 4. 2014-09-25 в 18:29:07 | Хрестоматійнофентезійний

  *що твір не сподобається, вибачте

 5. Золотоволоса і блакитноока - як це знайомоgrin

  його знову не викрали хтиві жриці розпусної богині Анаіт для своїх примітивно-натуралістичних церемоній
  - яка прикрістьcheese

  уявила варвара розмальованого золою - умм, яка "золушка" shock

  Ого скільки у героя внутрішніх голосів, до цих пір більше трьох не зустрічала.

  Ну і багато-багато іншого: смішного, дотепного, кумедного. Варвар дійсно класний, сюжет продуманий, завершений, навіть дивує як автор зумів вкласти в оповідання стільки всього. І вмістилося ж... Стиль дуже легкий, очі летять, свідомість не встигає посміхатися всім жартам. Дуже сподобалося про "жорстоку реальність", яка ніби збоку спостерігає за наївною героїнею.

 6. 2014-09-30 в 20:09:54 | Хрестоматійнофентезійний

  Дякую, що читали. Дуже радий, що Вам сподобалося.

 7. ну раз максимальний режим критики...

  Авторе, ви пробувати читати вголос твір? Ну хоч подивитись правила милозвучності? Узагалі десь я бачив цікаву статтю про придумуванні імен. Знайду - кину на форму в освітній розділ. У вас імена придумані так, що зламаєш язик. Це не біда, але вони, схоже, не мають додаткового змістовного навантаження. То навіщо ламати язики?

  Розпочинати речення з "але" не так часто має зміст. І майже ніколи не має, якщо мотивація для цього: "я не знаю, як почати речення" От дивіться: гоарнові байдуже, як зветься книжка. Читачеві, мабуть теж. Навіщо наголошувати на її назві - тільки для того, щоб підкреслити байдужість персонажа? Ну так напишіть "Гороарун навіть не подивився на заголовок запиленого фоліанту..." Покажіть байдужість дією, а не описом.

  Варвар іде лісом. Авторе, а ви ходили лісом? на коні? Диким лісом, до підлісок досягає людського зросту? Там треба йти з сокирою а не з конем. І не варвару, а лісорубу. А триножити коня й подавно не потрібно, це ж не степ.

  "поважаючи себе варвар" - раджу поспілкуватись із Володею Арєнєвим на рахунок вживання дієприслівникових зворотів у фантастиці. Формально вірно, фактично звучить погано.

  Смаглява жіночка... а навколо два тижні лісів. Як смаглявість узгоджується із лісовиками? Смаглявість характерна для степовиків, нє? А, то ворожка. Не зрозумів (це не мені ганьба, а вам, авторе)

  "– Послухай, золотенький, я вже не перший рік у «ділі», якщо кажу, що все буде – значить буде. Все, сеанс закінчено. Наступний!"

  Так говорить сучасна міська циганка. У вустах ворожки ці слова викликають когнітивний диссонанс.

  До речі, авторе, ви зловживаєте форматуванням. Там - курсив, там - три крапки. флешбек з ворожкою можна було інакше подати, не вириваючи читача з тла твору. Наприкла, варвар розмовляє з конем smile

  Барабани? в лісі? авторе, ви здуріли. В степу - запросто, а ліс погасить звуки. Кліше можна використовувати. але ж доречно! в лісі - багаття та свирелі в степах - барабани.

  Величезний меч в лісі. Круто. Та перший же гуцул з барткою посіче варварюку на шматки. Хоча б тому, що меч чіплятиметься за гілля. Озброїли б варвара сокирою, чес слово. Це не кажучи про те, що меч - зброя знаті.

  Фокус оповідання скакає туди-сюди. ІМХО невиправдано. прив'язались до варвара - так за ним і стежте.

  Той лисий з дівкою в своєму вбранні пробирались через дикий ліс? гм...Авторе, приїздіть на Буковину, погуляємо. Навіть не дуже диким лісом.

  У вас же дуби, а не секвої!... гм... варвар серед секвой. оригінально, запам'ятаю.

  Навколо великого кам’яного вівтаря, на котрому лежала жертва, навкарачки,

  жертва? навкарачки? гм... що там за ритуал? (я про двозначність читання тексту. цього варто уникати)

  Реальність тихо хмикала десь позаду.

  ви вибиваєтесь зі стилізації. то відьма "по ділу" то реальність хвикає. або один стиль, або інший. не одночасно.

  Більше двох тижнів одинокого блукання страшним лісом, недоїдання і недосипання, страху перед розбійниками і дикими звірями

  два тижні??? ви уявляєте, як би вона виглядала? трупиком. двох днів досить. А ридати точно не було б сил.

  – Отже підведемо підсумки, – заговорив Гоарн, прожовуючи чималий шмат смаженої баранини.

  ліс!!! яка нафік баранина? і який академічний варвар...

  коротше, по варвару - йому бракує "варваристості". над образом, авторе, полінились попрацювати. Зовнішність, звички, мова... а так - варвар говорить вашим голосом і вашою мовою.

  гм. грааль, галахад вравар... ну-ну. буду вважати це задумом автора. Щоправда як уживається Грааль з "темними богами" невідомо, або християнство, або "темні боги".

  Ага, закінчення. Слова автора - епік фейл. Автор не зміг показати картинку, мусив її розказати. Цього варто уникати.

  Резюме.

  Цікаво. Але проблеми зі стилізацією, мовою, стилем і логікою. Над всім цим варто працювати. Нехай варвар говорить як варвар, відьма як відьма, принцеса як принцеса, ліс виглядає як ліс, християнська святиня (яка не існує за межами християнства) не попадає хз куди... ці всі нюанси руйнують епічність картинки. Хоч в цілому епічність вдалась. Гумор - теж вдався. Якщо всі ляпи (про ліс, грааль, баранину, двотижневе блукання ітд були гумором, то гумор не вдався)

  десь так.

  успіхів.

 8. 2014-10-02 в 14:49:42 | Хрестоматійнофентезійний

  Дякую за змістовну критику, занотовую і починаю працювати над собою і творами. А інакше ж як?

  Лиш трохи "позахищаю" деякі моменти:

  - імена, брав з різних кельтських мов (сучасних) і не дуже, так Гоарн з корнської - залізо, а Гвінол з корнуельської - ластівка, з драконом перегнув, але то натяк на деяких авторів, що іменують своїх "гадів" в три абзаци. Звісно думав над тим, що краще було б давати імена типу Золотинк та Лихоок, але то було після натискання кнопки "відправити листа".

  -

  Так говорить сучасна міська циганка
  - вгадалиwink

  - Грааль, як християнський міф, бере свої витоки все ж в дохристиянських кельтських віруваннях і де у багатьох представників народу Дану, читаємо богів, був атрибутом казан, наділений різними магічними властивостями.

  Ну з захистом завершую, бо ще подумаєте, що Ваш коментар не сподобався, а це не так. Щиро Вам дякую, що приділили увагу і за поради.

 9. Казан - то казан, грааль має сугубо християнську коннотацію. Та це бантики. Насправді твір "читається" і це вже добре, просто ви хотіли по максимуму, а у мене було час та натхненя... smile

 10. 2014-10-02 в 15:36:39 | Хрестоматійнофентезійний
  у мене було час та натхненя...

  От і добре, що булоgrin

  Щодо методичних матеріалів на форумі, думаю, буду радий не тільки яwink

 11. 2014-10-12 в 20:05:36 | Альтаїрченко

  Стьоб з фентезі smile

 12. 2014-10-13 в 17:44:03 | не автор

  Ось і перший серйозний кандидат на топ. Дякую за гарне чтиво!

 13. 2014-10-14 в 08:10:47 | Хрестоматійнофентезійний

  Дякую за увагу grin і за кандидата у топ тежwink

 14. + написано дуже легко і ніяких зауважень майже немає, тільки от...

  - а хто захоче читати оповідання поза конкурсом?)

 15. 2014-10-15 в 20:09:43 | Хрестоматійнофентезійний

  На жаль багато оповідань поза конкурсами не читають, мабуть просто сага не очєнь епічєска oh oh

  Проте, дякую за увагу і за комплімант.

 16. Ще раз повернуся до оповідання, раз автор запрошує. Якби було в моїй підсудній групі, брав би у топ. Можливо, навіть у фіналі. Стиль мені близький, сам люблю так писати, але на Фортеці гумористичні оповідання не користуються особливим попитом: перевірено на собі. А критика... Я не дуже люблю критикувати. І так цього разу був злішим, ніж завжди. Сподіваюся, автор залишиться у спільноті Фортеці. Подальших успіхів! І перемог не тільки на Фортеці!

 17. Дякую, щодо гумористичних оповідань, чомусь і сам так подумав, адже перечитував твори минулих конкурсів і тенденцію помітив, просто коли побачив тему, а тим паче з "кром!" у кінці, ні як не міг стриматися wink

  Тоді, якщо не важко, прошу проаналізувати мої зрушення, чи навпаки заторможення порівняно з http://starfort.in.ua/page/mislivci-za-chasom

  Ще раз дякую.

 18. Ого! То Ви на Фортеці давніше від мене! Завтра гляну, сьогодні вже мізки не працюють.

 19. Ого! То Ви на Фортеці давніше від мене! Завтра гляну, сьогодні вже мізки не працюють.
  Можна на ти smile і не зовсім давніше, у мене була ду-у-уже довга перерва, то ж можна сказати, що я новачокsmile

 20. Можна й на "ти". Я в реалі Вадим. Прочитав "Мисливців". Що можу сказати. Якби мені просто показали текст, подумав би, що написав один хороший знайомий, постійний учасник Фортеці останніх років. Писати ти вмієш. Особливо гарно виходять діалоги (живі). Порівнювати з нинішнім оповіданням важко, оскільки Сага, погодься, більш стьобна. Стиль став вільнішим, ніби трохи легше читається (о, до речі, у минулому тексті траплялися невиправдано довгі речення). Ну от, ніби, і все. З мене спеціаліст посередній, тільки й того, що сам на майстер-класах наслухався (а на практиці не завжди можу застосувати). Щоб не завантажувати сторінку, можна при бажанні через електронку поспілкуватись, або через ФБ.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)