Ілюзія про Полека і Палича (плагіат)

Ілюзія про Полека і Палича (плагіат)

Понеділок, 23 жовтня 2017 г.
Проглядів: 1140
Підписатися на комментарі по RSS

Маленький Полек (так називала Поліну мама) любив дивитися сни. Напевно тому кожен її сон являв собою чарівне скарб. Тому Полек ще більше любив сни, а ті в свою чергу ставали ще чудесней.

Ось і в ту ніч Полінка довго подорожувала по саду світяться бузковим прозорих кольорів, під незнайомим зоряним небом, все в спіралеподібних галактиках. Там вона зустріла фею. Мешканка саду прекрасно літала, хоча крил у неї не було. Вона взагалі нічим не відрізнялася від людини, тільки неймовірно довге волосся горіли смарагдом і колихалися, наче самі собою.

- Чому ти одна? - здивувалася фея. - Чому не граєш з усіма?

- Тому що ти - перша, кого я зустріла, - не розгубився Полек. Він давно звик до таких контактів.

- Дивно ... - пробурмотіла фея. - Ні, я здогадалася, що ти не звідси, волосся у тебе інші. Але ти повинна була помітити наших, коли пролітала над цими квітами!

- Ось воно що! - Полінка розсміялася. - Я поясню. Я просто не звикла літати! У нашому світі люди тільки ходять. І в чужих світах не завжди літають. А буває, я раптом немов згадую: ось всесвіт, де можна робити, що хочеш. Але тоді я вже даю волю фантазії!

- Я чула про таких світах, як твій. Дуже сумні люди їх населяють. Але я можу відкрити тобі секрет.

- Ой, я дуже люблю секрети!

- У будь-якому світі можна робити, що хочеш, але є всесвіти, де ніхто поки не здогадався про це. І тільки відважні підкорювачі снів як ти можуть роздобути цю таємницю і передати іншим людям.

- Не може бути!

- Може! Ось спробуй, і переконаєшся, що це правда!

- Спочатку я хочу літати над садом і грати з твоїм народом.

- Твоє право! Полетіли! Я покажу тобі місто.

Залишок сну Полек пурхав серед квіток, всередині яких і жили феї. Найчастіше кожен будиночок займало кілька сімей. Але і любителям самоти в місті знаходилося місце. Ну, скажіть на милість: як ще жити нежонатому фею ?!

Звичайно, Полька запросили в гості. У кімнатах хотілося співати, тому що пелюстки квітів випромінювали прохолоду і невимовної свіжості аромат.

Але найбільше Польку сподобалася гра в "лети на світло". Тільки феї взяли з дівчинки обіцянку нікому не розповідати правила.

У продовженні ночі Полінка бачила ще багато снів (а як же ще ?!), і не один не забула. А на ранок прокинулася від радісного нетерпіння в грудях.

Одкровення феї не виходив у Полінки з голови, але вона терпляче дочекалася закінчення сніданку, і тільки коли батьки пішли на роботу, залишивши її вдома одну, зважилася випробувати нове знання на практиці.

Полінка змахнула руками і з подивом виявила, що повітря, вдаряючись об її долоні, які чомусь світилися бузковим, згоряє, перетворюючись в тисячі різнокольорових іскор: зелені, жовті, червоні і сині. При цьому повітря сичав, як газована вода, а в долонях виникало приємне поколювання. В ту ж мить долонях вдалося відштовхнутися від повітря, і Полінка зависла в центрі кімнати, немов бабка. Тепер вона світилася вся, велике блаженство охопило кожну клітинку її тіла зовні і зсередини, і повітря іскрився на всі боки. Кімнату наповнив аромат чарівних квітів, а в роті зробилося чудово солодко, ніжно так - ніжно. Ніколи Полек не пробував такого смачного тістечка!

На секунду Полек злякався: а раптом він спалить все повітря, і людям стане нічим дихати ?! Але тут же почув голос феї: "Не бійся! Кругообіг Природи поверне все на місця!" І Полек згадав, що так наставляла його фея на прощання. "Ну, - вирішив Полек, - якщо вже про польоти в нашому світі фея НЕ збрехала, це - і поготів правда!" І заспокоївся.

Тоді перед полька виникло інше запитання: куди летіти? І Полек згадав про знайомого мами з татом, якого вони називали Паличем. І Полінка про себе так його називала, а вголос - дядьком Валерою.

У Палича було кругле обличчя і подвійне підборіддя - тому що він дуже смачно готував і не міг протистояти спокусі власних ласощів. Навіть тривалі лікувальні голодування, які Палич регулярно влаштовував, не допомагали.

А ще Палич був дуже розумний і тому носив круглі окуляри з товстими скельцями.

Але головне - Палич мріяв побачити диво. Одного разу він сказав Полінка:

- Вся надія - на молодь! Адже це так легко - створити диво! Треба тільки повірити! Але у дорослих - "застиглі концепції"! - Палич страшно любив це словосполучення. - Ось діти - зовсім інша справа! Я впевнений, нічого не варто навчити таку дівчинку, як ти, телекінезу! Це - вміння рухати предмети поглядом.

Палич узяв зі столу сірникову коробку і поставив перед Полінка на ребро.

- Вчора всю ніч намагався, - сказав він. - А ти можеш посунути коробок?

- Звичайно! - посміхнувся Полек, і очі його хитро горіли.

- Давай! - Палич насупився, як сова.

- Ось! - Полек посунув коробок пальцем.

Палич розчервонівся.

- Ти ж прекрасно знаєш, що я маю на увазі! Це вони! "Застиглі концепції!"

Такий був Палич. Тому вибір Полінка упав на нього.

У Палича йшов дванадцятий день повної відмови від їжі. Тільки пити воду і дихати повітрям дозволяв собі філософ і езотерик, але мріяв залишити і ці прив'язки матеріального світу, як личить скоєного йоги.

Велику думу думав Палич. Як на біцепсі культуриста спухнули вени на його лобі, така ж піт покрила шкіру. У позі лотоса медитував Палич, коли у відкрите вікно влетів Полек.

- Дядя Валера! Дядя Валера! Я позбулася "застиглих концепцій!"

Палич скинув кошлаті брови. Він не поспішав змінювати позу лотоса. Тривале виснаження завадило йому здивуватися. Палич просто розгубився.

- Ось як? Хм-м ...

- Ви ж мріяли побачити диво!

- Вірно. Але як мені його пояснити?

- Хіба диво можна пояснити ?!

- Чудо залишається дивом лише поки ми не можемо його пояснити, - важливо прорік Палич.

- Але навіщо чудо має перестати бути дивом ?! - злякався Полек.

- Ти нічого не розумієш! - відмахнувся Палич. - Дай-но, я здогадаюсь...

- Я тоді поки політаю, - скромно повідомила Полінка.

Палич не відповів.

Польок повернувся через півгодини.

- Я тебе зовсім зачекався, - невдоволено буркнув Палич. - Я давно підозрював!

- Про що? - Полек базікав в повітрі ніжками, приготувавшись слухати заколисуючу мова Палича.

- Я давно підозрював, що наш Всесвіт - фільм, який Бог показує сам собі, - почав Палич. - Людські свідомості - елементи чогось більшого, вони - думки свідомості світу. Матерія - теж думка Бога, але не перебуває в підпорядкуванні нашому розуму. Значить, Природа здатна реалізувати саме неймовірний збіг обставин, аби вкластися в сценарій. Причина неможливості ходіння крізь стіни не в тому, що існує так зване тверде речовина, а в тому, що задумка при таких умовах втрачає сенс. Чи стануть домогосподарки дивитися мексиканські серіали, якщо Маріанну раптом викрадуть інопланетяни ?! Розумієш, до чого я хилю?

- Угу. Мабуть.

- Угу, або напевно?

- Так, - весело заявив Полек.

- Що робить сценарист, якщо його ідея не вкладається в межі? Він придумує нові закони творчості! Так виникли постмодернізм і сюрреалізм. Вихід за рамки!

Польок зробив круговий обліт кімнати і, як тільки опинився позаду Палича, показав йому язика.

- Я давно помітив, - продовжував Палич, - цікаву тенденцію. Колись телебачення не було, і підглянути, що відбувається на відстані в сотні кілометрів, людина могла хіба що в казці про чарівне дзеркальце. І не бачили люди можливостей здійснити мрію! А потім відкрили радіохвилі, і казка стала бувальщиною. Таких прикладів - хоч греблю гати! Але у мене є гіпотеза, що все трохи інакше, ніж прийнято вважати ...

Польок пірнув в повітряну турбулентність.

- І як же? - позіхнув він.

- Спочатку у людей виникла потреба. А оскільки люди - елементи світового свідомості, то їх бажання - його бажання. Ось Творець і втілив телебачення в реальність. Правда, йому довелося придумати нові правила гри - радіохвилі. І зробити так, щоб здавалося, ніби радіохвилі існували завжди. Бог вдався до хитрощів сценаристів, коли з'ясовуються нові подробиці, що повертають сюжет в іншому напрямку, але все написане раніше залишається незмінним. У мене був приятель, який знімав серіали. Та ж сама кухня! Але я відволікся. Отже ... - Палич почухав потилицю. - А! Хто тепер доведе, що ніяких радіохвиль п'ятсот років тому не було? Єдині розумні істоти на планеті, здатні виступити в ролі свідків, люди, тоді просто не дивилися в той бік. Диявольськими хитрощами має Бог, прости за каламбур!

- Значить, - уклав Палич, - щоб створити диво, потрібно робити те, про що ніхто до тебе не здогадувався! Немає свідків, готових викрити тебе в нераціональності - немає і чуда! А немає дива, значить те, що вважалося раніше дивом, тепер можливо! А яким саме чином можливо, з матеріалістичної точки зору, - нехай хто-небудь придумає і отримає за те Нобелівську!

Палич ляснув себе по лобі.

- Геніально! Еврика! Я відкрив новий закон!

- Дядя Валера, - сказала Полінка. - Здається, я відкрила сьогодні вночі те ж саме ...

- Ну звичайно, - значно кивнув Палич. - Все, як я припускав. Ідея зароджується не в людині, а в Бога, а значить, у багатьох умах відразу. Цим пояснюється, зокрема, що Дарвін і Уоллес одночасно і незалежно один від одного прийшли до теорії природного відбору! Більш того, дивно, якби воно було по-іншому! Ось що значить відмовитися від "застиглих концепцій"!

- Я полечу, розповім усім про новий секреті! - вигукнула Полінка. - Ось люди зрадіють!

- Не треба, - суворо відрізав Палич.

- Чому ?!

- Першовідкривачам завжди доводилося туго. Носії "застиглих концепцій" спалювали їх на вогнищах. Згадай Джордано Бруно! Ви повинні були проходити по "природознавства"!

- Але я не можу залишити людей без польотів!

- Люди скоро самі до всього дійдуть. Ідея у Бога вже зріє, а значить, скоро буде втілена в реальність. Тим більше, сьогодні вона відвідала не тільки тебе, а й мене, і напевно ще багатьох. Надай рішення цієї проблеми дорослим, а сама насолоджуйся польотами.

- Гаразд, - зітхнув Полек. - Послухаюся вас. Не хочу, щоб мене спалили як Джордано Бруно!

- І мамі з татом не говори! - попередив Палич. - Я їх знаю! Злякаються за тебе, не пускатимуть на вулицю. Нікому не говори! Будемо знати удвох, тільки ти, та я.

- Але люди все одно помітять мене під час польоту! Моє світіння змінює колір вулиць!

- А за це не турбуйся. Люди звикли реагувати стереотипами. Вони просто не повірять тому, що бачать, і ніколи один одному не визнаються, що страждають галюцинаціями. Злякаються потрапити до психлікарні.

- Тоді я політаю! - нетерпляче пискнув Полек. - А то все тіло затекло!

- Політай, політай! І нікому не слова!

Польок зойкнув і полетів.

Тільки тут до Палича дійшло, що все, чого він тільки що був свідком, в реальності статися не могло. Палич не на жарт злякався за власне здоров'я. "Дванадцятий день абсолютного голодування позначається, - вирішив він, - ось і глюки поперли! Треба закінчувати. Та й з езотерикою слід обережніше. Он до чого дофілософствовался!"

А вугільної дурний Палич в вікно, обов'язково побачив би, як політ Полька змінює колір вулиць. І ще звернув би увагу на людей, які з усіх сил намагалися показати один одному, що нічого дивного з ними не сталося.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>