Повернутися на сторінку

Коментарів: 29

 1. Вітаю.

  Почну з помічених недоліків.

  1. Забагато займенників. Наприклад, другий абзац - перебір з "наша".

  Або тут:

  Бог війни вручив тобі свій золотий меч, щоб ти здолав усіх своїх ворогів. Твоє військо непереможне!
  .

  2. Оскільки вам обов"язково зауважать, то випереджу - місцями є проблеми з вичиткою твору. Для прикладу:

  Давай, я спробую тобі описати реальну ситуація на планеті
  Він ж чаклун!
  ану спробуйте прочитати вголос - аж горло колом стало.

  3. Власні імена прибульців. Можна й так - англійські, китайські. Але врахуйте, що ви пишете не для англійської чи якоїсь іншої публіки, а - поки що - для нас, українців. Тому використовуйте трохи і слов"янських імен. Робіть команду зоряних вояжерів інтернаціональною - так буде значно зрозуміліше для читача. І взагалі, використання іноземних імен - це кліше, до використання якого підходити варто осмислено. А якщо вам не до душі наші імена, то візьміть приклад з майстра анаграм Єфремова: Він Норін, Тор Лік, Соль Саїн і теде...

  4. Ще одне кліше: вихідці з Землі апріорі - лихі, підступні, егоїстичні, негуманні. А чому не навпаки? В того ж Єфремова є цікава думка щодо цього - жодна цивілізація з низьким морально-етичним рівнем розвитку не має права виходити в міжзоряний простір, бо знищить себе та інших... Дуже правильна думка, я вважаю!

  Щодо позитивних моментів. Їх більше. Вони суто суб"єктивні. Оповідання написане доброю мовою, з ідеєю, сюжетом та живими персонажами. На мене справило хороше враження.

  Бажаю успіху на конкурсі!

 2. Дякую! Зауваження, в принципі, цілком слушні. Можу, хіба що, посперечатись стосовно імен. Питання не в тому китайські вони, чи українські. Мені хотілось, щоб вони були "варварські". Ну, такий, принаймні, був задум.

  вихідці з Землі апріорі - лихі, підступні, егоїстичні, негуманні.

  А я і не вказував, що це вихідці з нашої грішної планети...wink

  А, взагалі, щиро вдячний!

 3. Загалом, хороше оповідання. До зауважень Довчині додам: вся історія витримана в одному ритмі, ніде не відчувається кульмінація події, акцентів емоційності.

  Коли Кайл Шеперт розповідає ГГ про злочинну діяльність на планеті і застосування вірусу, читач отримує цю інформацію другий раз. Це зайве, поглиблює ту ж монотонність і лише нарощує кількість знаків.

  Успіху на конкурсі!

 4. А я і не вказував, що це вихідці з нашої грішної планети...

  не вказували, але ж імена... паралель... а може, десь у Всесвіті інші цивілізації теж використовують англосакські імена, просто ми не в курсі?..rolleyes

 5. Раз я забежал на минутку, кажется, вы хотите замечаний.

  У каюті панувала напівтемрява, освітлювався лише стіл, і я ніяк не міг розгледіти його обличчя.
  Чье облыччя - стола?

  можна було ... була серйозною ... була єдиною ... була у ... був найвищого

  Стиль новичка, когда автор не хочет напрягаться и придумывать построение предложений без "был". Понимаю - лепить "был" гораздо легче.

  Тому, коротко опишу тобі ситуацію. На планеті існує дві цивілізації. Одна з них, більш розвинута

  Это объяснение для читателя или для Нилана? Если для последнего, тогда он дебил, так как уже три месяца сидит на станции и ничего не знает о планете. Но он сам признался, что делал аналіз добутої інформації.

  М-да, кажется, так и думают ибо подтверждают "Він оголосив себе Великим Конунгом усіх варварів, себто, верховним правителем", Если бы герой был школьником, тогда я понял бы, что надо объяснять, что конунг - это правитель.

  вмонтований на спинний мозок
  Переведите, именно на, а не в?

  У нас немає часу детально все відпрацьовувати.
  загибель Великого Конунга під час битви, ми відпрацюємо.

  Видпрацюемо - это слово-паразит шефа?

  Хто намагатиметься кривдити чаклуна? Безглуздя.
  На месте защитников крепости следовало отпраить команду диверсантов.

  В плату за цю послугу він хотів мого сина.
  Представляете, к великому конунгу приходит колдун и требует в плату его сына. Сколько проживет такой колдун? Думаю, что не очень долго. Конунгами просто так не становятся.

  - Навіщо тобі мій син? – у запалі запитав я. – Що ти з ним зробиш? Перетвориш на якусь потвору?

  Раньше конунг не интересовался.

  - дай мне сына!

  - не дам! Иди отсюда!

  Сюжет есть, идея с инсайдерами интересная, правда, не ясно, что делают с оригиналами, исполнение пока на начальном уровне. В разговорах очень много пояснений, все разговаривающие похожи один на другого, варвар не чувствуется.

 6. 2014-10-09 в 01:37:26 | Сторонній

  Цікаво. Пахне Стругацькими, але є і приємні особливості, що роблять твір унікальним.

  Щодо імен - не згоден з зауваженням. Імена англійські, значить вчені теж. Немає в цьому нічого поганого. І щодо апріорі злих землян також - думаю що в цьому також є певна фішка твору, земляни нічим не відрізняються від варварів. Це показує нашу природу. Технологічний рівень різний, примітивність мислення - все така ж.

  З іншими зауваженнями згоден.

  Але автор все ж великий молодчина. Один з найцікавіших творів конкурсу.

 7. Уффф! Пане Мишиусе, як ви мене! "Забігли на хвилинку" називається. Бігли б собі дапі...cheese

  Взагалі, критику сприймаю цілком нормально. Навіть, на ваше зневажливе

  Стиль новичка
  не ображаюсь, бо саме таким являюсь. Гадаю, конкурс придуманий саме для спілкування і обміну досвідом. Єдине, що різануло вуха, так це ваше
  тогда он дебил, так как уже три месяца сидит на станции и ничего не знает о планете.

  В тому і полягав задум, щоб закинути на планету людину, яка не буде обтяжена зайвою інформацією а просто виконає певну брудну роботу і все.

  он сам признался, что делал аналіз добутої інформації
  Ну, так я пробував дати цьому пояснення
  і займався виключно аналітичною роботою на станції: дослідження ґрунтів, вивчення рослинного і тваринного світу, аналіз добутої інформації
  Таке припущення можливе?

  А ви взяли і обізвали його "дебілом"red face

 8. а може, десь у Всесвіті інші цивілізації теж використовують англосакські імена, просто ми не в курсі?

  Точноооо!

 9. Пану Сторонньому вдячний за підтримку.

 10. Стиль новичка - это не пренебрежительное, а, к сожалению, констатация факта.

  Давайте разберем вместе.

  ГГ не может разглядеть лицо стола. Темнота в каюте такая, что нельзя увидеть лица собеседника, но можно разглядеть, что он откинулся на спинку стула.

  В самом начале начинается скучное описание мира рассказа, которое должно читаться монотонным дикторским голосом.

  Планета Сіпатх, яку наша Служба Інсайдерських Досліджень Цивілізацій спостерігала вже майже сто сорок років, була єдиною придатною для життя у цій частині галактики. Наша спецгрупа під командуванням полковника Кроу була у складі четвертої експедиції, що займалась її вивченням. Шістнадцятий рік поспіль наша велетенська космічна станція «Альфа» кружляла навколо неї в якості єдиного штучного супутника.

  Ваша - уже поверил, не стоит столько повторов делать. Количество "был" зашкаливает. Посчитаем в первых трех абзацах? Семь раз. В составе с монотонным вступлением читать дальше не хочется.

  Но мы почитаем, так как слово "инсайдер" интересное и многообещающее.

  Дальше начинается лекция полковника о состоянии дел на планете. Неужели вы не видите комичности и абсурдности ситуации? Мужик ГГ живет в вакууме? Он вообще ничего не знает, не интересуется и не в курсе, куда его закинули?

  Слова полковника не отличаются он нудного монотонного вступления. А объяснение полковника в стиле для школьника, а не для спецсотрудника, которого готовили для подобных операций, это новый абсурд.

  Далее, какими анализами данных занимался ГГ? Если тебя готовят к полевой работе, то ты спецагент, готовый к десанту. Если ты занимаешься обработкой данных - ты научный сотрудник, и можешь только мечтать о работе полевым агентом. Среднее представляется плохо. Впрочем, в тексте и есть ботаник, из которого попытались сделать варвара. Но я забегаю вперед.

  Повторюсь, как датчик вмонтирован на спинной мозг?

  Але на то ми і називаємось Секретною Службою, щоб нехтувати такими «дрібничками», коли мова йде про «доцільність».

  Служба секретная, да? Но демонстрируют то, что играют по правилам и боятся проверки. Зачем внутри своей службы разыгрывать ягнят и скрывать правду от сотрудников? В чем логика? Прятались бы совсем и занимались диверсионной работой.

  - Чорна магія там існує також. Правда, чаклун там тільки один. Ти його зустрінеш. Він підтримує твоє військо.

  Секретная служба знает о черном колдуне, и наверное, должна была вычислить, что он другой инсайдер. Жаль, что здесь нельзя скрыть сообщения, чтобы не выдавать спойлеры.

  Разговор с воином в шатре напоминает разговор двух интеллигентов. Как говорил Жеглов Шарапову, " Да у тебя десять классов на лбу написано!" Варвары так говорят? Не верю.

  ГГ выходит из шатра. Что он видит? Табір варварів. То есть, он относится к табору, как к чужому. Да и вообще, кто из варваров называет себя варварами?

  В следующем абзаце я оглянув свій табір. Герой то считает себя инсайдером, то варваром?

  Сотні, тисячі вогнищ навколо

  Тисячі воїнів юрбились навколо вогнищ

  Да - тысячи костров и тысячи воинов, за каждым сидит по одному. Военначальник не знает численность своей армии? Вот так написать - тысячи воинов, это очень наивно. Конунг, варвар осматривает свое войско. Вон там клан медведя, их трудно было приручить, пришлось убить их вожака в честном поединке. Конунг пощупал шрам на шруди от меча. Вон там - воины длинного копья, они питаются протухшей рыбой и провоняли ею так, что их селят на границе лагеря. Но восемьсот копий, способных с одного удара пробить шкуру моржа, лишними точно не будут.

  Понимаете, такие описания добавляют жизни, создают картину. А вы - тысячи воинов и тысячи костров. Это мысли женщины или ботаника, а не полководца, сумевшего сплотить племена варваров.

  Продолжение следует.

 11. За хвилину, я, в оточенні варти, що йшла поруч пішки, озброєна довжелезними списами

  Зачем охране длинные копья? Копье - оружие против конницы, тем более длинное. Когда противник перед тобой, и его надо остановить. Охрана должна мгновенно среагировать на нападение и спасти командира он пробравшегося убийцы, например. Меч, алебарда, но не длинное копье.

  Хто намагатиметься кривдити чаклуна? Безглуздя.

  Повторюсь. На месте защитников надо выслть диверсантов и сразу лишить противника магической поддержки.

  і продовжував собі напівлежачи розглядати своє зеленувате полум’я

  Да, именно свое. Чужое пламя в шатре колдуна гореть не может.

  Я знав про що він говорить. Тепер, коли я був Сколлою, я знав

  Знания - сила.

  - Я не можу. Мій син для мене це все. Навіщо мені усі ці завойовані землі? Кому я залишу їх у спадок?

  Речь варвара, покорившего племена. Он их дипломатией уговорил? Любой колдун, попросивший у варвара сына тут же лишился головы от его рук. А наш ботаниу начинает оправдываться: понимаете, он мне сын, я не могу вам его отдать.

  Автор сам верит в такого полководца? Я - нет.

  Речь колдуна:

  Якщо твої воїни дізнаються, що ти передумав, вони вважатимуть тебе боягузом. Тебе вб’ють. А потім самі підуть на штурм. І поляжуть. Усі без винятку. Ви ж варвари!

  Ты случайно не забыл, что ты варвар? Напоминаю - ты таки варвар, если что. Запиши скорей названье, чтобы в спешке не забыть.

  Воины - куча кланов, сплоченных кто силой, кто хитростью, кто подкупом. Они скорее друг с другом передеруться, в выборах нового правителя, а не пойдут на штурм.

  Я - магістр Ордену чаклунів, прийшов запропонувати тобі мир і готовий задовольнити будь-які твої вимоги. За чим ти сюди прийшов?
  - А якщо я скажу тобі, що мені не потрібно ані золота, ані коштовностей. Мої кораблі переповнені скарбами! – відповів я, надаючи своєму голосу більшої рішучості і твердості.

  Да, великий конунг должен именно так и поступать, следить за своим голосом, как школьник, чтобы ненароком петуха не дать. Да это у него в крови должно быть, иначе как он сплотил кланы варваров? Ботаник тут, а не конунг.

  А коли мова йде про планети з розумними істотами, то контроль над будь-якими спостереженнями ретельно суворий

  Вновь возникает вопрос - а куда девают оригиналы, в которых перерождаются инсайдеры?

  Про фиксатор присутствия вообще анекдот, инсайдер забывает о ним вообще, но данный браслеты носят все, даже секретный агент. Для чего?

  Він дозволяв нам, інсайдерам, легко розпізнавати своїх колег у перевтілених образах, виловлюючи сигнали їхніх датчиків.

  Тайный агент, который скрывается под маской колдуна, тоже надел браслет, чтобы случайно его опознали. А датчиков, внедренных на спинной мозг, мало?

  Тисячі, десятки тисяч воїнів завмерли в очікуванні мого наказу.

  Точно - считать не умеет. У него счет до двух - тысяча, а потом десять тысяч. Кто его знает, сколько он собрал войска.

  Я повільно вийняв з піхов свій меч

  Трудно достать из ножен на поясе чужой меч. Что-то еще будете говорить про стиль новичка?

  Битва помалу вщухала. Вечоріло. Я знов сидів у шатрі чорного чаклуна і вкотре пригадував нашу з ним розмову.

  Описание - класс. Конунг забил на весь бой, пошел отдыхать в шатер и предаваться мыслям. Вечерело.

  - Моє ім’я – Кайл Шеперт. Я спеціальний агент галактичної контррозвідки

  Галактический контрразведчик носит для опознавания датчик, чтобы те, за кем он следит, его не пропустили. Агент под прикрытием, понимаешь.

  на зорельоті

  Неужели еще кто-то называет космические корабли звездолетами?

  І варвар з вас непоганий вийшов…

  Ботаник.

 12. Но название у рассказа хорошее, лучшее на конкурсе.

 13. щоб не добити зовсім, пан Мишиус зробив оптимістичний завершальний акорд.grin

  Я б прислухалася до порад - вони слушні. Щодо "вна" спинному мозку мені також впало в очі, не вказувала, бо не роблю таких детальних аналізів.

  _________________

  Від себе ж скажу знову про імена. Суто суб"єктивна думка.

  Це одна з проблем вітчизняної фантастики - письменники, особливо новачки, завжди рекламують іншу культуру, інший народ, інші імена. Вони просто не бачать чи-то космічного майбутнього свого народу, чи-то - своєї країни у майбутньому.

  Я не закликаю писати про Степанів, Петьків,Одарок, якщо вони недоречні у контексті. Але вважаю, що бодай хтось з них має бути присутнім під час міжзоряного польоту серед команди... інсайдерів (чи варварів), як такі, що просто мають право бути.

  Не знаю, як вам, але коли я дивлюся якийсь голівудськи фільм, де є образ земляка ( напр.,росіянина)- страшенно пафосний і неправдоподібний, мені або смішно, або противно. То чому ж ви думаєте, що якісно змалюєте образ-ментальність іноземця? Тільки тому, що він таким постає з фільмів чи книжок? Тобто, йде цілеспрямоване використання кліше. Цей момент при читанні завжди спрацьовує і включає недовіру до сюжетних перипетій, бо дуже сильно віддає голівудщиною, насадженим мисленням.

  Це моє бачення процесу "ім"янаречення" героїв автором. Можете, як і більшість, вважати хибним. А можете порозмірковувати на дозвіллі. Принаймні саме таким шляхом рухалась і я, коли починала.

  ...І, звісно ж, це мене абсолютно не стосується - як автор назве героїв, і, звісно, ж мене забули спитати...wink

  Успіху!

 14. 2014-10-10 в 13:21:21 | Хлопчик

  От би хто так мою писанину розжував та надавав підсрачників.

 15. Ага, було б непогано))

 16. 2014-10-10 в 13:35:35 | Автор Дива зцілення

  І моє б)))

 17. 2014-10-10 в 14:26:01 | Пан Мышиус

  Я попробую в порядке очереди, но не сразу, пока очень много работы.

 18. 2014-10-10 в 14:31:01 | Пан Мышиус

  Хлопчик, я не умею читать мысли. Какой ваш рассказ?

 19. Я-то постараюсь еще написать отзыв, если получится, кто бы мне хоть что-то написал или оценил на фантлабе. Пользуясь правами Пана Мышиуса, оставляю здесь ссылку на сторонний ресурс.

  Моя страница.

  https://fantlab.ru/autor14919

  Список изданного

  https://fantlab.ru/autor14919/alleditions

  Спасибо, если кто откликнется.

 20. кто бы мне хоть что-то написал или оценил на фантлабе

  Ну що ж, Пане Мишиусе, "услуга за услугу". На вихідних постараюсь зиркнути на фантлаб і почитати дещо з вашого. Тутешні ваші роботи я чудово пам'ятаю. Принаймні, ті, що були в конкурсах, в яких я брав участь. Вдячний вам за такий детальний аналіз моєї скромної писанини. Практично персональний майстер-клас!

  Від себе обіцяти такий же детальний аналіз не можу. Але "сподабалось-не сподобалось" ручаюсь! Якщо вас, звісно, влаштує такий "обмін думок".

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)