Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. Діагноз головному героєві - біла гарячка. Але рішення, прийняте в останньому реченні, обнадіює.

  Цікаво: ще всього вісім оповідок, а у двох з них сюжет зав"язаний на проблемах зі спиртним. Робимо справедливий висновок: пиятика корелює з варварством. Втім, цей постулат давній, як історія виникнення алкогольних напоїв.

  З позитиву: читається легко, є певні елементи гумору.

  Успіху на конкурсі!

 2. Дякую!

  Це все Террі Пратчетт і його "Плаский світ" винен. Важко серйозно писати. Треба зав'язуватиshut eye

 3. Важко серйозно писати. Треба зав'язуватиshut eye

  Пратчетт гарно пише. Гумор у творах поважаю. Зав"язувати не варто - я ж казав, що стиль письма гарний. Сюжетно: приколупатися ніби й ні до чого. Є мораль (нічого само собою не дається, а хочеш змінити життя - думай, що робиш), є певні зміни світогляду ГГ. Просто... не подобається мені герой. Я розумію, що, говорячи про діагноз "білої гарячки", насправді я розумію - все, що відбулося, є фантелементом. Але (і мене, сподіваюсь, підтримають), обраний фантелемент можна запросто пояснити неадекватністю ГГ, зумовленою пиятикою. І кришка всій фантастиці wink. Крім того, теза: пиятика - зло, надто заїзджена і банальна. А нові цікаві теми... Це тяжко, розумію. Шукаємо, напружуєм мізки! Може, у когось і вийде знайти родзинку.

 4. Але (і мене, сподіваюсь, підтримають), обраний фантелемент можна запросто пояснити неадекватністю ГГ, зумовленою пиятикою. І кришка всій фантастиці

  І не сподівайтеся!

  То просто такий стереотип сприйняття: якщо у творі наявний алкоголь, то фантелемент сам собою якось списується на марення героя. Хоча автор зображував зовсім не марення.

  Ото і зі снами в оповіданнях так само. Як є сон - то все, вся фантастика герою наснилась, авжеж...

  Ну це я дещо із Коцюбинського конкурсу згадала. smile Ну ви зрозуміли. smile

 5. Ну це я дещо із Коцюбинського конкурсу згадала. smile Ну ви зрозуміли. smile

  Ну да, ну да... Як же.

  Біда з тими снами. А ще з наркотичними речовинами.

  Висновок: алкоголь, наркотики і сон (але не спокійний, а навіяний алкоголем чи наркотиками wink)- вороги фантастики!

 6. Ну от, прочитала Калюжу уважніше, ніж першого разу.

  Ні, алкоголь у творі присутній все-таки як причина і водночас ознака життєвої скрути головного героя. Причиною фантприпущення - хоч ріжте - не сприймається.

  Однак автору велике зауваження: в оповіданні бракує логіки. Герой усвідомлює, що нормального людського життя у нього немає через пиятику і бійки. Не видно, щоб після зустрічі з долею він це зрозумів, бо який висновок робить наприкінці? "Завтра знайду роботу". Ну знайде, знов нап'ється і поб'ється, і нічого не зміниться.

 7. Він зрозумів, що для того, аби змінити життя, потрібно докласти зусиль і якщо старатися, хоча й не одразу, все вийде.А це - головне. Пошук роботи - перший крок в цьому напрямку, а висновок він робить ще сидячи в калюжі, мовляв, хочеш змін - іди міняйgrin

 8. Читається легенько, з гумором.

  Не сподобалося, що герой збирається розпочати завтра. Це відмовки. Нехай би сьогодні купив газету з оголошеннями чи що? Про завтра це бабка надвоє гадала.

  "Дверний отвір" - (оце вже канцеляризм) - порвав на шмаття. Чом не двері? (Ну це я так!)

  стояв високий статний чоловік в темному костюмі, з акуратно розчесаному ИМ на два боки волоссям
  .

 9. Саме оповідання виглядає як сильна перероблена крижка із самомотивації, з якої ж і кпинить. Кілька затертих виразів теж не дуже його прикрашають. Написано живо і без надто пишних словесних візерунків, ніби й іронічно, а з іншого боку сидиш і думаєш: "Оце і є основна думка?"

 10. 2014-10-16 в 17:46:23 | Син лейтенанта Шмідта

  Ніяк не міг збагнути, як це оповідання відноситься до теми конкурсу. Я вже не говорю, що елементи фантастики тут можна віднайти, якщо дууууже захотіти.

  Не АЩО, а ПД. “Подарунок долі”. Вічно якісь варвари трапляються

  Мабуть, цією фразою автор приліпив цей твір до теми конкурсу. Враження такі собі. Успіхів!

 11. Робимо справедливий висновок: пиятика корелює з варварством. Втім, цей постулат давній, як історія виникнення алкогольних напоїв

  Ось так і відноситьсяgrinДякую, що читали!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)