На кремнієвих берегах

На кремнієвих берегах

Понеділок, 23 жовтня 2017 г.
Проглядів: 1701
Підписатися на комментарі по RSS

Вода осіннього Дніпра нагадувала екран високого розділення, включений на мертвий канал.

Деркач примостився на обшарпаному парапеті восьмого причалу і задумливо роздивлявся ланцюжок підводних світлодіодних маяків, які, сяючи примарним високочастотним ультрамарином з-під дрібних брижів хвиль, тягнулися від фарватеру до пристані. Маяки були схожі на дивовижних мешканців тисячометрових глибин доставлених сюди прямо з Маріанської западини і абсолютно нездатних зрозуміти, як вони, такі яскраві та барвисті, опинилися у цій отруйній свинцевій муті.

Юнак сидів навпочіпки, практично з головою завернувшись у важкий поліестеровий плащ з термосиліконовими вставками, і намагався сховатися у ньому від важкого жовтневого вітру, що несподівано налетів. Поряд з ним розташувалася невисока дівчина у захисному комбінезоні. Не звертаючи уваги на вітер, дівчина захоплено порпалася у нутрощах помаранчевого ховерборда, очевидно, намагаючись виправити дрібну неполадку.

Вони приходили сюди вечорами другий тиждень поспіль. Сідали на напіврозвалені пінобетонні блоки низенького парапету та чекали на баржу.

За цей час вниз по річці пройшли десятки спарених барж-катамаранів - більшість везли уранову руду з Білорусі, а деякі – запасні частини для колекторних геліостанцій, що будуються під Новою Каховкою.

Деркач дивився на сталеві туші, які розміреним ланцюжком йшли по фарватеру та іноді трохи міняли курс, покоряючись сигналам маяків і командам кібер-лоцмана. Навантажені збагаченою урановою рудою і громіздкими механічними вузлами машин, баржі по черзі виникали із-за багрового обрію та, подолавши акваторію порту на малих вузлах, ховалися в тіні ажурних баків київського моста.

- Це, звісно, психоз. Вічна проблема, - тихо вимовив юнак, дивлячись як на декількох баржах, які проходили повз місто, одночасно ввімкнулися проектори, і у повітрі над річкою замерехтіло голографічне зображення величезного тризуба. Він кинув різкий погляд на свою сусідку, потім мерзлякувато знизав плечима, висунув ліву руку з кишені та клацнув кісточкою середнього пальця по одному з перламутрових ґудзиків плаща. На обшлагу лівого рукава тут же запалилося червоне мерехтливе віконце з цифрою 20, значком F і символом вентилятора, що обертається.

Юнак поглянув на дисплей і поморщився:

- Шість градусів. Це біда, Юна, щось я сьогодні особливо промерз... Осінь, паршивий час для справ. – Він вибив барабанний дріб по ґудзику, і колір дисплея змінився на зелений.

Дівчина защипнула кришку на нижній панелі агрегату і невизначено похитала головою. Її висока, ретельно спланована зачіска закачалася, немов на пружинах, і по волоссю пробігло декілька пурпурних іскор, вихоплюючи з напівтемряви похмуре обличчя Деркача. Потім електронний потенціал, викликаний різким рухом, згас, блискітки зникли, і на пристані знову завмерли два нерухомих силуети, що ледь відрізнялися контурами від навколишнього пінобетону.

За хвилину Юна майже нечутно шморгнула носом:

- Але ж операцію планувала не наша група. Отже, ми не зобов'язані відповідати!

- Проте ми зобов'язані розгрібати! - Деркач видав чи то схлип, чи то смішок і знову сховав руки, закутуючись у плащ. - Чекати баржу, яка мала бути вже тиждень тому, бігати від патрулів. Я змерзнув до кісток, врешті-решт!

- Ми самі вибрали цей шлях, - дівчина знову труснула головою, осяюючи простір навколо голови вогняним німбом. - І відступати пізно, напевно. Хвилинку... Що ти сказав там… щодо психозу? Знову наслухався мого безцінного брата?

З боку фарватеру несподівано донісся протяжний гудок і обидва співрозмовники здригнулися від несподіванки. Протяжний низький рев інфразвукової сирени тисячотонної баржі, що маневрує, міг злякати кого завгодно.

- Не звертай уваги, подруго, - Деркач відволікся від споглядання примарного тризуба і зволив обернутися до свого напарника. - Я маю на увазі, що відбувається цілеспрямоване руйнування мікросоціумів. Вони ламають нашу ідентифікацію і навіть не до кінця розуміють, що рухаються до катастрофи, яка буде сильнішою за Чорнобиль і Фукусіму. Вони – ці хлопці з УкрЮнайтеда, ТрансБука та всіх інших світових контор - ламають найглибинніші культурні зв'язки етнічних груп. Більшість людей не розуміють, що відбувається, але підсвідомість відчуває руйнування ідентифікації, звідси і психози. Це триває вже, напевно, десять років. Втім, адже ти тут нещодавно… і навряд чи пам'ятаєш, що було до чіпування?

- Ну, чому ж, - трохи різкіше, ніж слідувало, відгукнулася Юна. - Мені мачуха розповідала. Спочатку, вони побудували електростанції у морі, тисячі, десятки тисяч генераторів. Створили індивідуальні потенціал-станції. Енергія стала дуже дешевою, кожна людина мала можливість жити тільки за рахунок самого себе, за рахунок енергії власного тіла. Потім Об'єднаний Євроконсорціум поставив перший завод безкоштовної їжі у Молдові.

- Так-так, подруго, - перебив її юнак, - я теж знаю історію. Перший безпровідною синтезатор простої матерії, перший портативний енергопередавач… Перша енерговалюта... Дорогенька Юнань, - він на мить висунувся із складок плаща і спробував поглянути в її мигдалеподібні очі. – Я розумію, що твоя країна згинула у пучині після глибинного тектонічного зрушення, я розумію, що ти дочка самураїв. Ти бачиш свої причини і наслідки. Ти хочеш знайти їм виправдання і ти, природно, знаходиш. Я розмірковую не так. Я вивчав останні психоадаптовані записи у загальній цифровій бібліотеці. Знаєш, вважається, що слов'яни – один з найстабільніших світових етносів. А зараз з нами відбувається те, що сталося з вами після того, як в Японію прийшов генерал Макартур. Японська нація піддалася насильницькій зміні, штучній і ілюзорній переробці цінностей. А натомість… отримала прискорений прогрес. Вас зґвалтували, фактично, а ви і не помітили цього. Звідси пішла вся ваша гіпер мініатюризація, звідси увесь ваш хентай, тентаклі та бажання вразити весь світ своєю технічною досконалістю.

Ваші кулемети "Намбу", всі ваші "типи", коди шифрування і лінкори "Намато", як виявилося, не коштували і одного біткоїна. Вам переконливо довели, що американська філософія набагато крутіша за ваше "банзай", тому що вона перемагає. І породили вічний комплекс спільності. І тепер для вашої етносвідомості проблематика мікросоціумів це пустий звук.

- Але у вас, чомусь це не не прижилося.... - тихо сказала Юнань Коденко і присунулася до Деркача на крок ближче.

- Та чому ж? – майже прижилося. Ці баржі і геліостанції є відмінним доказом. У вас була острівна імперія – а Україну тисячу років шматували десятки держав, що змінюються одне за іншим. Повір, ми добре розбираємося і у понятті "соціум" і у понятті "мікро", просто ми краще пристосовані до індивідуального опору, коли держава вже здалася, а нація – ще ні.

- Все ж таки він запудрив тобі мізки, - зітхнула дівчина і по її волоссю знову пробігли іскри. - Але добре, що ти його уважно слухаєш. Втім, якщо Тарас зовсім не мав тут рації, то і нас би з тобою тут… не було.

- Але він, швидше за все, має рацію, - твердо сказав Деркач.

Юна хотіла щось заперечити, однак на протилежному боці пірсу запалилися чотири пари прожекторів, надсадно завив двигун і над зруйнованою будівлею морського порту піднялися дві обтічні тіні. За частки секунди, розгорнувшись, поліцейські квадрокоптери кинулися до однієї з барж.

- Овва! - захопився Деркач. - Невже контрабандисти?

- Думаєш?.. Може, наші засвітилися...

Юнак лише скептично гмикнув, відмітаючи таке безглузде припущення. - Звичайно, ні! Але якщо це облава, нам тут робити вже нічого. Потрібно йти.

Машини, посвистуючи турбінними прискорювачами, мчали над свинцевими водами Дніпра з нестримністю атакуючих яструбів. Очевидно, рейд був організований не просто так, навмання, і коли до ланцюжка залізних мастодонтів залишалося двісті метрів, у когось з команди не витримали нерви. На крайній баржі блиснув спалах і до одного з квадрокоптеров простягнувся білястий струмінь від реактивного снаряда. Водій тут же, піддаючись вказівці бортового комп'ютера, різко понизив машину практично до поверхні води, але самонавідний снаряд, швидше за все, просто мав конкурентоздатнішу електронну начинку. Зробивши у повітрі мертву петлю, він ударив патрульного у лівий передній пропелер. Глухо бахнув вибух, з якого миттєво народилася тріскотня великокаліберного кулемета, встановленого на другому квадрокоптері.

Вцілілий поліцейський відступати не збирався. Залишивши без уваги тонучі уламки з поки ще живим напарником, він пішов по широкій дузі, обходячи ряд барж ліворуч. З нутра його машини вилетів одразу десяток автономних мікроботів і понісся у бік імовірних - втім, тепер уже очевидних – порушників закону. Відразу з кількох бортів пролунали черги пострілів, і Деркач вирішив, що на сьогодні досить.

Він звівся на ноги та взяв Юну за руку:

- Давай звідти дамо драла - зараз тут таке почнеться! І вимкни "потенціалку", не треба волоссям відсвічувати. Я всією душею сподіваюся, що наших мікрочіпів у сьогоднішньому каравані не було...

Із-за пагорбів, що відділяли центральну частину міста від річки, донісся наростаючий гул підкріплення, що поспішав на виручку. Якщо хтось з патрульних зацікавиться парочкою на пристані, можуть виникнути непотрібні питання. До того ж, Деркача брали вже двічі за заборонену нейронну біостимуляцію, і йому зовсім не кортіло зайвий раз спілкуватися з фараонами.

Схопившись на ховерборди, дівчина та хлопець запетляли між пакгаузами, тримаючи шлях до північних кварталів міста.

 

 

Ідея вибухового електронного регресування народилася у Тараса вісім років тому.

Вся його сім'я загинула, коли хакери конкурентів ініціювали збій Кропивницьких геотермальних реакторів, і фонтан розплавленої лави, що вирвався з глибин землі, перетворив рідний лісостеп на палаюче пекло. Спостерігаючи з ілюмінатора евакуаційного вертольота, як чорно-червоні потоки пожирають рідне місто, Тарас Коденко несподівано з кристальною ясністю усвідомив, що ігри з природою у двадцять першому столітті мають одно неприємну властивість.

Природа завжди виграє у людей, які перестають покладатися на себе і віддають все на волю машин. Так було у Чорнобилі. Так було при прориві другої кременчуцької А-греблі, коли з вини дрона-зварювальника, що збоїв, одна з опор виявилася зламана, і потонули тисячі людей, що жили нижче за течією. Так сталося і наразі.

Ткнувшись носом в ілюмінатор, що протягав по краях, сімнадцятилітній підліток якнайяскравіше відчув похмурий подих цифрового колапсу цілої нації, що наближався. Він не повернувся у відновлений Кропивницький, він взагалі зник з країни на довгий час, намагаючись впоратися з раптовим осяянням.

Перший спалах зовнішнього нейро-електронного психозу стався на другий рік після загального чіпування у трущобах напівзруйнованого Донецька і на четвертий, після його добровільної імміграції. Інцидент викликав загибель шести підлітків і тільки зміцнив Тараса в його підозрах. Через місяць сталися ще три спалахи - і всі у неблагополучних районах великих міст.

Ті, кого охоплював психоз, починали смертельно ненавидіти будь-які імплантовані пристрої. Видирали їх з себе, зі свого тіла та прагнули позбавити від них своїх товаришів або просто людей, які виявлялися поруч. Причому чомусь жертвами божевілля виявлялися виключно корінні українці.

Після десятого спалаху, він вирішив приїхати назад в Україну і зробити те, що слід було зробити вже давно.

- У усіх націй є свої скелети у шафі, - сказав він по поверненню своїй звідній сестрі Юні, дивлячись на неї пронизливим поглядом зелених очей. – Деякі ними гордяться, деякі соромляться. Але всі українці мають одну проблему – одну велику спробу зробити вигляд, що цей скелет їм підкинув до шафи хтось з братів-слов'ян. Природно, що ночами він встає над ліжками цілої країни і починає гриміти ланцюгами! Підсвідомість розуміє, що має місце бути велика помилка і з цим чудовиськом потрібно щось робити, а свідомість боїться. Саме звідси і росте уся ця психосоматична погань. Там, серед донецьких розвалин до когось раптом доперло, що за допомогою чіпа можна передавати не лише інформацію про явне, але і про приховане теж.

На вулиці плямкала тепла весна. Для відповідальної розмови Тарас вибрав гіперкав’ярню недалеко від Андріївського спуску. Сьогодні він не збирався говорити про жодні змови, але відчуття ризикового початку так і плило у повітрі.

- Гадаю, все набагато простіше, - відповіла Юна. - У всьому винен кремній. Надто багато високоорганізованого кремнію знаходиться поряд з низькоорганізованими людьми. Мільярди сигналів накладаються один на інший, і усе це відбувається на високих частотах і буквальне в сантиметрах від індивідуальних джерел випромінювання. Вчені пояснили причини психозу, це усього лише приватні перевантаження інформаційних каналів на стику імплантів і мозку.

Юна, звичайно, була права, але старший Коденко не бажав змирятися з такими простими поясненнями.

- Зрозумій же, я говорю не про те, як якийсь підліток до смерті боявся павуків, а після чергової тусовки у вирті цих павуків сталі боятися всі його подруги та приятелі. Нація боїться втратити залишки своєї ідентичності. Нас надто довго розривали, ділили на шматочки, змішували і мокали у бруд обличчям. І найстрашніше, що в цьому столітті звичайні культурні національні ознаки практично перетворилися на пустий звук. Вони втратили етнічну вагу.

Половина Києва, або там Запоріжжя, може вийти на вулицю в шароварах, вишиванках і з шаблями за поясом, а друга половина не зрозуміє, що це означає. Втім, це не занадто вдалий приклад. Важливіше те, що рекомендації до загального чіпування стали червоною ганчіркою для підсвідомості корінних українців. Раніше ми могли чинити опір знеболюючій глобалізації, тепер у нас відібрали навіть шанс на опір. У нас дуже сильна етнічна підсвідомість – і вона бунтує.

- Я не розумію, як можна заразити своїми підсвідомими комплексами і фобіями іншу людину, особливо через цифровий інтерфейс, - обдумавши всі аргументи, заперечила його сестра. - Я не розумію, навіщо битися в істериці і розбивати собі голову об стіну, якщо ти зрозумів, що тебе обдурили. Простіше взяти меча і відрубати голову брехуну. – Юна дійсно не розуміла. Вона була біженкою зі зниклої країни, яка серйозно програла світу усього лише раз, за весь час свого існування.

Проблема представлялася їй досить несуттєвою, але рішення про створення таємного фронту вони все-таки прийняли разом.

Тепер, несучись на своєму ховерборді за Деркачом, дівчина думала, що інсайт восьмирічної давності привів їх лише до дуже сумнівної боротьби на цифрових барикадах.

У схованки своєї душі Тарас намагався нікого не пускати, навіть його молоді однодумці могли тільки здогадуватися, що та до якої остаточної мети прагне їхній харизматичний проводир.

Спочатку, він виставив це за гру.

Раптові змагання серед співчуваючих по написанню здавалося б безглуздих шматків коду, створення декількох кустарних майстерень для виробництва вже застарілих зразків примітивної робототехніки, дурнуваті флешмоби на вулицях обласних центрів, збір терабайтів нікому не потрібної інформації.

За півтора роки всіх цих хитрих кібернетичних і асоціальних рухів тіла, він зробив перший, і, як спочатку подумали десятки хлопців та дівчат, що наповняли організації, дуже слабкий хід.

Раннім вересневим ранком у небо містами країни піднялися тисячі мікродронів з додатковими акумуляторами і цілою купою піратського софтвера на борту. Декілька програм-вірусів, що заздалегідь влаштувалися в серверах медіакомпаній, дозволили перехопити контроль над велетенськими голографічними екранами, встановленими на майданах. Утворивши мережу над кожним містом, дрони випустили з себе десятки різноколірних променів. Літій-сіркові акумулятори ледве доведені до пуття в одній з майстерень фронту, дозволили на декілька хвилин накрити міста мерехтливою електронною ковдрою. Декілька роботів миттєво спалахнули із-за перевантаження у ланцюгах, але сталеві довели завдання до кінця.

Голографічні екрани з неймовірною швидкістю показали сотні низькополігональних моделей національних символів, які злилися в один-єдиний піксельний крик етносу, що розчиняється.

Спочатку, вся країна приголомшено спостерігала за тим, що відбувається, намагаючись здогадатися, в чому тут каверза, потім за справу взялася поліція. Квадрокоптери були захоплені, контроль над серверами відновлений, а кінці… хитромудрий Тарас сховав у воду Дніпра, по якій тоді ще не йшли каравани барж.

- Хороша мережа, - сказав він тоді, сидячи в одному з незліченних підвалів на Позняках, переробленому у командний центр операції і, дивлячись на павутину, виткану його армією. – Гадаю, всіх пройняло.

Брат озирнувся на Юну, яка у цей момент стояла за спинкою крісла, розтягнув губи в іронічній усмішці. - Запам'ятай цей момент, сестричко. Це зовсім не крок до іншої історії, це - об'єднання всіх історій нашої країни.

Юна, здається, відповіла, що всі комплекси - це ілюзії, будь вони у цілої нації або їх має одна людина. І лікування їх – просто підміна однієї ілюзії іншою.

Ніхто не побачив у цьому демарші нічого особливого, але через два дні з абсолютно невиразних причин велика частина депутатів уряду проголосувала за обмеження квот на імпорт усіх зарубіжних товарів що відносяться до високих технологій і одночасно повністю були прибрані мита на такі ж товари вітчизняних виробників.

Може, це був просто збіг. Може, у той час існував інший шлях.

Роздумуючи над подіями, що сталися з того часу, і насилу встигаючи маневрувати на ховері, дівчина мчала у трьох метрах від напарника, який, здавалося, вибирав найсмердючіші та заплутані провулки і підворіття. Насправді, поспішати було особливо нікуди, але Деркач, схильний до спалахів юнацького максималізму, гнав так, ніби їх переслідували всі поліцейські столиці.

 

 

Коли вони виявилися біля притулку, годинник на рукаві плаща показував тільки вісім вечора. Тарас особисто зустрів змерзлих хлопців і також особисто вручив їм по чашці латте. Потім він вичікувально завмер, опершись ліктем на поручні сходів, і приготувався слухати. Величезний, похмурий, з вилицями, що немов витесали з граніту, проводир фронту справляв враження туго стислої пружини, якій не дає розпрямитися невідомий крутень.

Його зелені очі палахкотіли потойбічним вогнем в напівтемряві приміщення – просто ще два індикатори досконалого пристрою серед десятків подібних.

Несподівано Юна відмітила, як постарішав брат за останні півроку. Всі ці незліченні акції, коригування і бажання неодмінно пустити цифровий вал по одному йому відомому маршруту, зробили із старшого Коденко кіборга і без всяких імплантів.

- Як я розумію, баржа не прийшла. - сказав він м'яким баритоном. - Або щось сталося?

Деркач з натхненням почав розповідати про подію в порту, зрідка косячись на дівчину. Прибріхував він безбожно, але Юна мовчала - все-таки він був її хлопцем ось вже цілий місяць. А то, що вони всі тут люблять перебільшувати, дитя скрупульозної нації зрозуміла ще у перший рік перебування у прийомній сім'ї.

- Контрабандисти, - Тарас якимсь неймовірним зусиллям погасив світло в зіницях. - Це дуже погано для нас. Баржі – надійне джерело дешевих матеріалів, а тепер поліція дуже довго стоятиме на вухах і чіплятиметься до кожної дрібниці.

- Ми можемо добути мікрочіпи в інших місцях, - вставила Юна.

- І все з-за кордону, - погодився брат. - Україна так і не навчилася створювати у себе вдома якісні високі технології.

«…не зважаючи на всі твої зусилля… - продовжила дівчина подумки, похмуро роздивляючись обличчя Тараса. - Відмінний спосіб побороти будь-який психоз. Потрібно всього лише переконати всіх навкруги, що то, що відбувається – норма. Якщо психоз викликаний загальною етнічною підсвідомістю, вимагається переконати цю підсвідомість, що нація знову єдина. Що у неї, у нації, знову є загальні для кожного індивідуума цінності, спільні цілі, загальна гордість і загальна потужність. І тим більше, є усі атрибути сучасної епохи - підвищення рівня життя, унікальні національні досягнення. Хороше посилання. Але зараз руйнуються не лише мікро, але макросоціуми. Межі країн зникають, залишаються умовності, ілюзії ідентичності…».

Тарас теж дивився на неї, його рот застиг у традиційній іронічній усмішці.

"Я знаю, про що ти думаєш, сестро. Тобі ніколи не зрозуміти, що означає тисячолітній занепад. Ми були хрущобами Європи, ми були придатком Азії, а тепер, завдяки глобалізації, зник останній примарний шанс вирости у зрілу країну. Як то кажуть - ніц не було, ще й того не стало".

- Я піду завтра, - сказав Деркач, не звертаючи уваги на те, як вони грають у балухи. - Просто дивитимуся з іншого берега.

- Там-то тебе і накриють, Серьожа. Отямся! Після такого інциденту над Дніпром буде повне дронів. Певна річ, що ніхто на баржі не подасть жодного сигналу… Чому ми не можемо виписати легальне устаткування і перепрошити його тут?

- Юно, ти ставиш це питання в тисячний раз. Щоб ми не зробили для приховання слідів, вже сам факт дистанційного замовлення приведе до викриття фронту. Не раніше, так пізніше. Безпечніше послати через кордон поштового голуба із згортком готівки у лапках. Гаразд, завтра розробимо новий план.

 

 

- Ти розумієш, що він задумав? - запитав Деркач дівчину, яка причаїлася біля однієї із сталевих ферм ретрансляційної вишки. Усі спостережливі камери були перемкнуті на зациклений відеоряд, а пара дронів, що крутилися неподалік надійно екранувалися портативними "глушилками" сигналу.

Кодування даних, які вони повинні передавати в головний офіс, було зламане і співробітники безпеки найбільшої медіакомпанії країни тепер отримували гарну картинку цілісінької ґратчастої огорожі, що оточує вишку і цілком якісний звукоряд нічного передмістя.

Зрозуміло, що про двох молодих людей, які вичікували потрібного моменту в тіні бетонного фундаменту, там тим паче не йшлося.

- Ми дізнаємося що він задумав через п'ять хвилин, - байдуже вимовила Юна. - Або не дізнаємося зовсім. Втім... це черговий запуск пакету сигналів. Скільки їх вже було?.

- Це нейронна бомба, - впевнено сказав Сережа. - Вибухова послідовність нулів і одиниць. Вона повинна стабілізувати прошивки чіпів у мільйонів людей. Серйозні ліки. Раз - і більше жодних психозів. Послухай, навіщо ми ховаємося?.. Тут же немає нікого, окрім цих безглуздих дронів.

- Нейронна бомба? - Юна не звернула увагу на останні слова свого хлопця. - Та вже. Бомби - відмінний засіб від психозів. Без зусиль можна вилікувати цілу націю, - сказала вона зі знущанням.

Деркач здивовано подивився на неї, а потім зніяковіло засопів:

- Вибач. Ти ж японка...

- Не вибачаю, - відрубала вона. - Втім, неважливо. Я думаю, він хоче запустити регресивний код. Точніше, цілу матрицю цих кодів.

- Що за код? - Сережа заклопотано поглянув на рукав плаща. - Залишилося шість хвилин. І я знову змерз, як собака. Ні фіга цей п-генератор не може!.. Ледве тягне п'ятнадцять градусів.

- А що ти від нього хочеш? Руху немає, а акумулятори ти, мабуть, забув зарядити.

- Гаразд! Забув. Так що за код?

- Дурниці всякі. Символи сонцеворотів, мати-берегиню, кам'яних баб, взяття Корсуня, круте козацтво, Симона Петлюру та іншу древню історичну лабуду. Тарас сподівається, що запущена матриця стимулює генетичну пам'ять.

- А… - Деркач зробив великі очі та почухав потилицю. - Він мені нічого такого не говорив. Сказав, що хоче внести коригування у національну мотивацію за допомогою нейронної бомби. І... що ж буде?

- Мені він теж не говорив, я здогадалася сама. Але це гарне питання. Я не знаю. В усякому разі, він непогано підготувався. Якщо принцип втручання у генетичну пам'ять на цифровому рівні діє, стає ясно, навіщо були потрібні всі ці паради дронів над обласними центрами. Вся ця масова розсилка ідіотських малюнків прапорів, тризубів і люльок з нулів і одиничок. Та все що він робив!.. Він розгойдував цілу країну, ворушив забуте і поховане. Хотів, що б усі скелети країни виповзли з шаф при світлі дня і станцювали йому чортову джигу!

- Тобто, він хотів достукатися… - сказав Деркач і зщулився, згадуючи примарний тризуб над баржами.

- Ось тільки невідомо, хто відкриє, - рівним голосом продовжила Юна. - Генетична пам'ять, Серьожо, дуже небезпечне поле для експериментів. Можливо, він отримає зовсім не те, на що чекав.

- Ми зараз включимо ретранслятор, - похмуро відповів Деркач, з раптовим побоюванням поглядаючи на свою дівчину, - і все буде добре.

- Звичайно, включимо, - погодилася Юна і стрімким рухом витягнула із-за пазухи комбінезона електрошокер.

 

 

- Даремно ти так, - поморщився Тарас, неуважно водить пальцями над віртуальною клавіатурою... - могла б і мені сказати, ми б змінили план, придумали що-небудь інше. До того ж, він твій хлопець, врешті-решт!

Юна сиділа на ліжку брата, підібгавши під себе одну ногу і дивилася у вікно на сяючий вогнями мегаполіс. По її волоссю проносилися зграї іскор, що переливалися. - Він зрозуміє. Серьожі двадцять років - не дитина все-таки.

- А тобі двадцять два – резонно сказав Тарас, - і ти від нього недалеко відстала у віці. Ні... ну, потрібно ж таке утнути!... Зруйнувати все, до чого ми так прагнули!

- Ми не готові. Ти не можеш передбачати наслідків свого вчинку.

- О боже! Знову ця японська ментальність у тобі розбурхалася!

Він піднявся і, заклавши руки за спину, почав шпацируватися кімнатою. - Ми робили крок за кроком, і мали результат. Позитивний результат, я зазаначу. Останніми роками багато верств населення стали пишатися не лише своєю країною, але і державою. Ми підняли рівень національної свідомості. Спалахи психозу трапляються дуже рідко.

- Ось і добре, - відгукнулася сестра, роздивляючись синьо-жовтий поштовий дрон з підвісним контейнером, який завис навпроти сусіднього хмарочоса. - Ти просто дивовижний лікар. Просто… ну, розумієш, ти зібрався дати надто сильну дозу ліків, а це може вбити навіть найміцніший організм!

Тарас на секунду завмер, осмислюючи сказане. - Он як. Ти так думаєш? І ти знала заздалегідь, готувалася?

- Я довіряла твоєму почуттю помірності. Сподівалася до самого останнього моменту, що ти не віддаси наказ, - несподівано Юна хлипнула, - мені було шкода Серьожу, адже він ні в чому не винен.

- Ми покотимося назад, - похмуро резюмував її брат і всівся назад за робочий стіл, задумливо дивлячись на Юну. - Якщо не вперед, то – назад... Ти розумієш, що у даному випадку регресивна дія була ключем до внутрішнього прогресу.

- І це типова слов'янська проблема, - відгукнулася дівчина, намагаючись непомітно змахнути сльози з особи. - Якщо не вперед, то, чомусь обов'язково, назад. Підемо. Серьожка нас жде...

- Жде-жде – пожде!

Тарас важко зітхнув, піднявся із стільця і почав переодягатися з домашнього одягу у комбінезон, нервово поглядаючи то на сестру, то у вікно. За вікном все так само світився мегаполіс, а маленький поштовий дрон, нарешті, вручивши посилку одержувачеві і, моргнувши червоними габаритними вогниками, згинув в синяво-чорній порожнечі осіннього неба.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>