Повернутися на сторінку

Коментарів: 30

 1. 2017-10-26 в 13:17:51 | Фантастичний

  Читав із задоволенням. Це кіберпанк і навіть є соціальна складова

 2. LOL)) Це Вільям Ґібсон вирішив взяти участь у конкурсі і перекладав через гугл транслейт?

 3. То Фантастичний

  Так, це саме соціальний кіберпанк з українським антуражем

 4. 2017-10-27 в 12:28:50 | Аноним

  То max

  Ну хоч хтось впізнав. Так, я узяв модельність Гібсона.

 5. До всіх:

  Агов! Я бажаю ще коментарів.

  Текст несе актуальну соціальну проблему. Невже тут у коментаторів не вистачило сил дочитати до фіналу?

 6. 2017-10-27 в 20:27:53 | Фантастичний

  а що тут коментувати.

  Написано нормально, читається непогано, кінцівка є.

  Маленькі недоліки теж є. Головне, що дія йде в Україні. Ось це цікаво.

 7. Дякую за коментар. А що до антуражу? Є що сказати?

 8. Агов! Я бажаю ще коментарів.
  Текст несе актуальну соціальну проблему. Невже тут у коментаторів не вистачило сил дочитати до фіналу?

  Це звучало: подтвіться який я красавчик, таку штуку написав! Хваліть мене, хваліть, ну можете покритикувати! Жартую)

  Насправді непоганий твір, але щось забагато вони філософствують. Сидять в засідці і тут такі філософські тиради, віє штучністю. Помітно що цей діалог для читача а не для персонажів. А так все добре.

 9. Жарт зарахован. Мабуть, я дійсно красавчеГ

  Але мене насправді хвилює - чи дотримався я класичного кіберпанківського канону?

  В України нема на що орієнтуватися. В нас практично нема аутентичного кіберпанку.

 10. 2017-10-30 в 08:38:49 | Грейхаунд

  Не зле.

  Дочитав до фіналу. Якийсь він загадковий, той фінал...

 11. 2017-10-30 в 13:19:12 | Тетяна

  Цікавий, непоганий твір про боротьбу національної ідеї з глобалізацією. Хоча, на мою думку,тризуб над Дніпром - надто прямолінійно й пафосно. Краще вже народна пісня, яка лунає нібито нізвідки і пробуджує прадавні спогади.

  Питання автору: за що він зруйнував Японію?

  Тетяна

 12. Автор залюбки відповідає.

  Автор зруйнував Японію не просто так, заради антуражу.

  Автор зруйнував Японію переслідуючи 2 цілі:

  1) щоб нагадати, що бувае не тількі Економічне Чудо, а й тотальний жах, руйнування нації незалежно від цивілізаційних обставин

  2) щоб додати Юнань - героя, який може дати оцінку стану в Україні виходячи із пункта 1).

  Тут є важливий момент. Коріння всіх психозів - не в особливостях цивілизації, а в природі життя власне. До психозів (або іх більш примітивних форм) має схильність все життя на Землі (пригадайте лемінгів)

  Юнань задається, що нічого особливого не відбувається. Саме тому, що Японія спочатку піднялася, потім затонула.

  Тарас думає інакше, він бачить лише, як Україна тоне, і це показує можливість когнитивного диссонансу будь-якого українця, який спостерігає, як його страна безперервно розвивається і також безперервно занурюється ще глибше у дупу.

  Якось так.

 13. цікаві ідеї, обстановка, настрій, описи. але бракує головного – гідного виконання. те, як автор подає свій задум проблеми, виглядає дуже незріло і навіть наївно. несерйозність у підході до справи відбивається і в неякісному перекладі з російської. проганяти текст через Ґуґлоперекладач може і натренована мавпа, тому в літературі таке нехлюйство є непрощеним гріхом.

 14. Ні фіга собі - наівно.

  У цифрову епоху все так і трапляється - невелика купка людей може взяти і перетворити світ на щось інше.

  Але і тут є момент - у класичному кіберпанку, звичайно, ніхто нічого не перетворює за ради ідеї. Просто не той жанр. Тут А.Я. правий.

 15. Вам відгуків треба? Їх є у мене smile

  До речі "аутентичного кіберпанку" немає не лише у нас, але й у Росії (бо вважати твори Тюріна чи, прости господи, Лук'яненка "кіберпанком" - це, як на мене, занадото самонадіяно)

  По самому твору. Багато дрібних огріхів, але про це пізніше.

  Автор питався про світ. Дійсно техносвіт вимальовано досить непогано, навіть порівняно з "класикою кіберпанку". Відчувається що автор базато про це думав, при цьому світ вийшов не калькою з сеттінгів Гібсона чи Стівенсона, але це якось переосмислене на новий лад.

  Але все ж я б додав кілка зауважень і запитань:

  - "поліестеровий плащ з термосиліконовими вставками" - якщо вже ви придумуєте нову техніку, то і матеріали можна було б вигадати нові (заміть поліестеру)

  - урану в Україні більше ніж в Білорусі smile

  - "ретельно спланована зачіска" - це як? може бути ретельно спланована засідка, чи штурм)

  - "рев інфразвукової сирени" - вуха людини не сприймають іншразвук, тоді який може бути "рев"?

  - Юнань - це скоріше китайське ім'я, ніж японське smile

  - Чому поліцейські квадрокоптери не безпілотні? Вони булись легші, швидші і не було в людських втрат під час зіткнень

  - "чомусь жертвами божевілля виявлялися виключно корінні українці" - мені цікаво було б почути, як у світі тотальної глобалізації автор визначає "корінних українців"? smile Це хто?

  Генетичні українці? Але вони можуть поїхати світ за очі - до Європи, Америки чи Антарктиди і народжувати генетично українсткиїх дітей вже деась там на далеких берегах.

  Чи за правом народження? Але люди рухаиються по ланеті все швидче (що нам наглядно демонструє і сестра Юна), і за 2 покоління - корінним, народженим на теренах Рідної Неньки може бути вже на 15% грузином, на 27% узбеком, на 36% євреем, на 10% росіянином, і лише на 12% генетичним українцем smile

  Чи за культурою? Ефіоп у вишиванці, що народився у Жовкві, говорить виключно галицьким діалектом і напам'ять знає "Кобзаря" - це корінний українецць чи не корінний? cool hmm

  - "велика частина депутатів уряду" - ви чули про розподіл влади? Уряд - це виконавча влада, депупатти парламенту - законодавча.

  - "обмеження квот на імпорт усіх зарубіжних товарів що відносяться до високих технологій і одночасно повністю були прибрані мита на такі ж товари вітчизняних виробників" - так і не зрозумів, що криється за цією загадковою формулою економічного щастя (для мене просто набір слів).

  - якщо всі люди вже чіповані - то як взагалі може інсувати якийсь рух опору? Бо маючи чипа у кожній голові - вишукувати всіх "незгодних" стає аж занадто легко smile

  Але це дрібниці: ближче до суті. Сам по собі сюжет повстання марґінальної групи проти системи для кіберпанку не новий. Але за потоком філософії (якої, як на мене, аж занадто багато, особливо для тихих розмов над річкої між близькими людьми) втрачається відповідь: а рецепт де?

  Техновимір породжує небзпечну ілюзію: обов'язково має бути якась чудодійна формула - тільки натисни на кнопку і все одразу стане "добре". Всі враз прозріють. Всі "погані" одразу стануть "хорошими" (чи принаймі миттєво помруть у страшних корчах)))

  Але формули немає( Пробелми є (і мені дуже приємно що автор піднімає глибокі питанні на тлі глобалізаціного дискурсу). Але складні пробелми на мають простого вирішення (тим більше швидкого і майже автоматичного). І тут мені ідея видається недопрцьованою. Хочі з іншого боку, чого я вимагаю від бунтівних підлітків? Вони так само можуть не мати відповіді на складі запитання, а тому просто імпровізують і еспериментують smile

  Але нажаль так само незакінченим виглядає і сюжет. Зав'язка є, проблема є, але замість кульминації чи то герой, чи то сам автор лякаєтсья і дає задній хід - так і не даючи внятних пояснень мотивів такої переміни.

  Світ як на мене місцями занадто апокаліптичний, але для техно-нуару це норма)

  Ще раз дякую за непоганий стиль, пророблений світ і глибокі екзистенційні запитання)

 16. P.S. Про мовні огріхи вже казали:

  - "екран високого розділення" ("розподілення", "розподільча здатність")

  - ажурних баків київського моста (опори моста здається - "бики")

  - наростаючий гул підкріплення, що поспішав на виручку (хто поспішав? гул?))

  - Андріївського спуску (узвозу)

  - спостережливі камери (спостережні)

  - а перекласти "лицо", як "особу", замість "обличчя" міг тильки Гугль smile

  Гарніше треба вичитувати після автоперекладача. До речі це також перегукується з зазначеною вище проблемою: немає простих технічних "однокнопочних" рішень - всюди ще треба прикладати власну голову і власне серце, відчуття мови, культури.

  P.P.S. Технічний прорив Японії після 2 Світової стався не через відмову від власної культури, а чере звідмову від армії, геополітичних амбіцій та гонки озброєнь, що дало змогу Японії кинути набагато більше коштів на розвиток мирної науки і техніки.

  Та й з культурою у японців і зараз все гаразд - крім Геловіну і Різдва вони чудово продовжують святкувати Танабату, шанують сінтоїстських духів, та вдягають кімоно на народні свята. А хентрі і сюжети криваве аніме тому нас так і дивують, бо передають докорінно незвичне нам відношення традиціної японської культури до сексу та смерті smile

 17. Я просто у шоці.

  Род Велич ви просто лапочка. Такий ретельний розбір тексту в актуальному розрізі викликає дійсну повагу. Бачу - людина має рацію. І навідь знає, що зробив Тюрін.

  До того ж - я сам здувувався декотрим моментам - тим, на які не звернув уваги у процесі роботи.

  Я планую розширити текст до повісті. Ідея потрібує закінчення.

  Не погодились би ви мені трохі пізніше допомогти з майбутьньою вичиткою? Якщо у вас буде час...

 18. Вітаю, авторе. Коли голосував за вашу групу дав вам 10 балів, але у фіналі може вийти не все так райдужно. Пояснюю чому. У вашому оповіданні чудова атмосфера, класні герої та ідея. З мовою є проблеми, на які вам вже вказав Род Велич. Я читаю не так уважно. Але найгіршою проблемою, як на мене, є ніякий сюжет. Всі події відбуваються за кадром. Філософські теревені це добре, але їх має розбавляти якась динаміки. Це звісно ж лише моя думка, але раджу про це подумати. Успіхів.

 19. Я вибачаюсь.

  Це моя перша спроба кіберпанка.

  Панківські стилі, наскільки я розумію, потрібують деяких особливостей тексту.

  Більшисть подій там дійсно відбувається за кадром - якщо це мала форма. Основне - "передача зейнгейсту" у тексті.

  Шалена динаміка для цього не обов"язкова. Тому що ми зробимо техно-триллер, або фантастичний бойовик, та зовсім не кібер, паро, нано, біо - чи ще якийсь панк.

  Що мене турбує насправді - це незавершеність і недорозкритість фіналу за браком обсягу.

 20. Я вибачаюсь.

  Та облиште. Я отримав задоволення, коли читав ваше оповідання. Це головне.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)