Повернутися на сторінку

Коментарів: 8

 1. Вітаю, Авторе.

  Оповідання викликало подвійні відчуття. З одного боку - дотримано стандартних сюжетних вимог до короткої прози. Читати було цікаво, хоча враження трохи gсувалося великою кількістю одруківок і проблемами з пунктуацією (часу до закінчення прийому вдосталь - куди поспішали?).

  Але суб"єктивно оповідання викликало більше негативу. І справа не в тому, що при певній гротескності, сарказмі і фарсу твір вийшов серйозним. Головна причина - жоден з героїв не викликав позитивних емоцій. Це не означає, що так не може бути в художній прозі. Але тут даний прийом не пішов на користь. Додатково наклалося, що відомі персонажі фолькльору набули специфічних характеристик - знову ж таки, неприємних мені особисто. Ну й думка, до якої підводить оповідання - це наші пращури винні у тому, що маємо зараз, не покращує сприйняття. У минулому поняття гуманності було специфічним. Зокрема, й наші козаки під час військових походів мали своєрідне уявлення про гуманність і військову доблесть. Але автору слід було б врахувати, що важливу роль у формуванні етносу і культури народів "на північ від батьківщини" відіграло татаро-монгольське нашестя.

  В загальному, не варто поєднувати в одному тексті фарс і трагедію. І це вже не лише НМСД.

  На останок - у даному контексті слово "батьківщина" пишеться з малої.

  Успіху.

 2. після "чурок", "русскіх людєй", вибачте, не читав далі...

 3. 2016-02-16 в 19:23:12 | Альтаїрченко

  Міркую, що автор помилився конкурсом: це не фантастика, а історичне оповідання. Чи псевдоісторичне?

 4. 2016-02-17 в 03:47:58 | Автори

  Дякуємо, пане Док!

  То була наша реакція на історичну працю "Країна Моксель" (першу частину). В Білінського все чорно-біле. Наші - цивілізовані європейці, а аборигени - варвари. А ми тільки те й хотіли показати, що у історії усе складно.

  Так, не можна судити давніх людей за теперішніми стандартами. А тим більше злочин 800-900 річної давнини не є виправдання сьогоднішнім спробам "помститися".

  Але водночас не бачимо причин накладати табу на опис колоніальних авантюр князя Юрія і на той факт, що громадське суспільство Київської Русі не засудило його протиправні дії.

 5. 2016-02-17 в 03:50:41 | Автори

  Пане Альтаїрченко!

  Будь-який історичний твір - то є більш-менш фантастика Особливо коли йдеться про дуже давні часи!

 6. 2016-02-19 в 14:57:28 | нонейм

  Різко негативне сприйняття, вперше на цьому конкурсі. Була б можливість, то замість додати, краще б відмінусував 10 балів.

 7. 2016-02-20 в 11:16:24 | Олександр

  Але ж і справді - є такий розділ фантастики - історична. От це десь воно і є. Проте - насправді багато перебільшень, що робить твір просто антиросійським, і це сильно перебиває його суть та ідею. В плані нашої відповіді на теперішній російський "бред" - думаю, тут краще мовчати, ніж зводити себе на їхній рівень. До речі, навіть Перумов не залишився в спокої - написав ура-патріотичну книгу Млава красная, також, краще б не писав.

 8. 2016-06-05 в 21:20:42 | Людмила

  Філософське оповідання. Сподобалось. І мова дуже гарна.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)