Повернутися на сторінку

Коментарів: 4

 1. 2014-10-12 в 13:41:59 | Зіркохід

  Сподобалася атмосфера твору, достовірність інопланетного антуражу та героїв. А от фінал спантеличив - поведінка командира видалася не зовсім адекватною. Та попри це, а також попри парадоксальне зникнення ком ближче до кінцівки, оповідання читалося з цікавістю і враження залишило дуже позитивне.

 2. Читається легко - це позитив. Атмосферність теж присутня.

  З негативних моментів - досить багато нелогічностей.

  Тепер Джоель повторює шлях попередника і, як колись робили натуралісти-дослідники лісів Амазонки, занотовує побачене.

  А дослідники інших географічних територій своїх спостережень не занотовували? wink

  Та серед чинників, які найбільше впливають на розвиток цивілізацій, виявився один, який дуже важко піддавався прогнозуванню. Це поведінка домінуючого на планеті виду.

  Розумієте, поняття домінуючого виду - дуже відносне. Ви можете назвати домінуючий вид на Землі? За якими критеріями? Скажете, людина? А я наведу Вам купу контраргументів.

  Навігаційні карти виявились далекими від ідеалу, тому науковці близько години блукали серед жовтуватої трави.

  Ну хто ж так ставиться до ризикованих заходів?! Без надійних навігаційних карт (і це дивно, при технічному рівні міжзоряних експедицій)рушати в розвідку!

  Як виявилося, в слині плазуна присутня отрута. Її концентрація порівняно невисока. Для людини вона практично безпечна. Але якщо її дія вимірюється годинами, як у випадку Джоеля, то виникає запаморочення, галюцинації і, можливо, навіть смерть. Командира вчасно знайшли.

  А командир бігав, мов прив"язаний язиком, навколо інопланетного дива, чекаючи, доки отрута подіє? Та він наркоман!wink

  Приклад Планіуса, якого в ситуації, яка склалася тут, на Землі вважали б справжнім монстром і він ніколи б не став домашнім улюбленцем. Його б просто вбили. Одразу і без роздумів.

  А на іншій планеті потвору, яка присмокталась до людини, інші люди (навіть науковці) потворою не вважають? Авторе, Ви дивились "Чужого"? cheese

  Всі його досліди дозволяли припустити, що він все ж правий. Адже людина, яку вони сьогодні бачили, була їх пращуром.

  Тут трохи заплутався: експедиція ще й у часі мандрувала?surprised

  Часу щоб врятувати капітана в них вже не було.

  Бо капітан поводився... Ну, Зіркохід вже сказав.

  Але: за чесну спробу НФ - плюс. Просто, при написанні НФ, бульше уваги звертаєте на наукове підгрунтя теми, про яку пишете.

  Успіху на конкурсі!

 3. 2014-10-13 в 00:33:04 | Альтаїрченко

  Всі герої - американці. Поведінка і манера говорити взяті з американських же фільмів smile

  Потім, цікаво, чи герої мають якусь уяву про історію людства? Сам факт канібалізму у доісторичні часи є для них якимось несподіваним відкриттям. І це називається історики-антропологи! Дитина могла бути з ворожого племені. Або ж чоловік міг бути хворий на голову канібал (таких маніаків і зараз інколи ловлять). Або... Тисячі пояснень (у того ж Франка є оповідання що згадує канібалізм у польському селі під час голоду - і це ХІХ століття).

  Коротко кажучи, дивно, як камандир з таким знанням антропології і таким бажанням спілкуватися прожив стільки років.

 4. - непослідовність героїв; мало самого оповідання(як вони в кущах сидять та діалог), а решта історія, історія, історія; якщо рушниця висить, то вона має стріляти, а для чого Планіус я так і не зрозумів))

  + діалог; цікава задумка

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)