Повернутися на сторінку

Коментарів: 26

 1. 2011-09-19 в 21:19:39 | Зіркохід

  Ну нарешті СПРАВЖНЯ НФ! Автору велика дяка, давненько я вже не читав чогось такого рівня. Присікатися нема до чого. Тут не наукоподібність, тут грунтовне знання науки й техніки. Плюс, нарешті (!), романтика космічних мандрів і захопливий сюжет. Однозначно в топ!

  (Не для сторонніх очей wink: моя вчителька укрмови постійно втовкмачувала нам: нема такого слова "учба", тому правильно не "учбовий", а "навчальний". І ще оце: "привідкрити завісу" - як на мене, варто було б її "прохилити" чи якось так. Утім, це я вже забираю хліб у редакторів :coolsmilesmile. Авторе, успіхів і якнайбільше нової НФ!

 2. 2011-09-20 в 16:25:48 | Аноним

  Сподобалось. Послідовно, цікаво, по-дорослому так…

 3. Мовний чи то пак навіть "геополітичний" огріх - не "на Україну", а в Україну

 4. "токмак"
  не токАмак?

  вони або мертві, або в морзі
  - дивно звучить. може "заморожені"?

  дочитав.

  по перше очевидно, що це не окреме оповідання, а шматок циклу. і, підозрюю, в циклі його цінність була б значно більшою. а так - надто багато нерозгаданих таємниць, шматочок мозаїки. відповідно бракує такого собі катарсису.

  написано класно.

  по логіці є зауваження лише одне: науковці якось надто швидко розібрались з тим, що корабель "свій", незважаючи на дивний двигун... варто було б пофілософствувати на тему чужинців.

  в топ попаде точно.

 5. Навіть і не маю що сказати опісля Зіркохода. Ось воно. Автору - величезна дяка. Особливо хотілось би відмітити цілісність твору, грунтовне знання теми (як уже зауважили) і глибоку ідею. За наближення мрії дуже приємно. smile

  Автору - наснаги! Вболіватиму за вас! smile

 6. Дякую всім за відгуки.

  Насправді оповідання потребує ще чистки, доповнення, з початкового варіанту доводилося видаляти цілі абзаци, щоб вписатися в обєм. Багато фраз дуже туго читаються. З чужинцями нічого б не вийшло, бо космонавти одразу вгадали суто земний позивний. Щодо циклу, то тут все правильно, є така задумка.

  Дивно, що ніхто не вимагає портретів персонажів smile

 7. Гарно, сподобалося. Пригадалося дитинство з усіма мріями про космосwink Отримав задоволення від прочитання. Наснаги та успіхів.

 8. Цікавий сюжет, гарна мова. Чудове оповідання! Авторові успіхів!

 9. 2011-09-29 в 12:05:01 | Пан Мишиус

  Рассказ неплохой и в мой топ точно войдет. Но! Автор, не обижайтесь, это только мое личное мнение, и я его ни в коей мере не навязываю другим. Вы писали, что критики не удивлены за отсутствие описаний персонажей. Ну и я за это критиковать не буду - не дождетесь.

  А вот весь рассказ воспринялся, как простое документальное перечисление событий. Что называется "не тронуло", "не задело душу". Да - события есть. Да - вроде я должен переживать. Но не зацепило.

  Ти бачив, як захоплено Баз Олдрін розповідав про першу висадку на Місяць?

  Вот и мне, наверное, хотелось более захватывающего повествования, так как вы на это способны. Но это мои личные придирки. Так как меня история не зацепила - не было эмоциональной составляющей. И мыслей после рассказа не возникло. Извините.

 10. Так, є таке. Треба було скоротити завязку, одразу показати вхід в корабель і детальніше розповісти про пілота, про спілкування екіпажу станції з істотою, позбавленою уяви. Ну, зате є заготовка на непогану повість, зявилося альтернативне закінчення, яке перетворить історію на трилер. Дякую за коментар!

 11. 2011-10-03 в 10:11:54 | Аноним

  гарна мова, цікаво і легко читати, є рівень і думка, мені сподобалось!

 12. 2011-10-04 в 18:50:18 | містер Ігрик

  я кричу вам браво!

  думаю ви виграли цей конкурс, але не кажу "гоп"

  принаймні я б з задоволенням вам би програв grin

  є зауваження, але прочитавши попередні рецензії, зрозумів, що ви самі про всі огріхи знаєте, тому не має потреби повторюватись.

  це дійсно хороше оповідання і ота драматична складова про яку ви згадали в кінці змусить мене віддати вам перше місце

  дякую!

 13. 2011-10-05 в 08:11:37 | Пан Мишиус

  Нет, ну хороший рассказ, кто спорит. Конечно, в топ будем брать. Как я уже говорил, лично мне не хватало более сильных эмоций в рассказе.

  Думаю, что особенно рассказ критикам понравится.

  (Кстати, не тот ли это автор, который на "Экскурсии" написал про самоубийцу на марсианском вулкане? Это так, маленькая провокация).

 14. Кстати, не тот ли это автор...

  Це через грунтовне знання теми? wink

  Це оповідання мені більше до вподоби, аніж те, хоч тут і не прописані герої (як зауважив автор, особисто мене це зовсім не збентежило smile). Безумовно, топ. У мене від першого прочитання не було навіть і сумнівів на цей рахунок.

 15. 2011-10-05 в 09:11:54 | Пан Мишиус
  Це через грунтовне знання теми?

  Нет, из-за такого отстраненного повествования, которое не совсем подходит к моему темпераменту, и я с этим ничего не могу поделать.

  Кстати, Nox - это старая компьютерная игра. Совсем про другое, конечно же.

 16. Nox - это старая компьютерная игра
  я якось не по тому. Чомусь комп'ютерні ігри мене не надихають. Хоча, може б і надихали, але мені шкода витрачати на них свій час. Ресурсу малувато oh oh

 17. 2011-10-05 в 09:46:17 | Пан Мишиус

  Нет, игра совсем другая - фэнтези. Просто созвучно получилось.

 18. Ідея старенька, я крутив її і так, і сяк, аж поки оповідання не кристалізувалося саме. Психологія мені важко дається, а тут повинна була проявитися реакція космонавтів на пілота. Космонавти в первісному задумі повинні були довго допитуватися у Нокса про те, куди він літав, що він бачив, на що були схожі чужі світи. Скорик, наприклад, врешті взагалі прийшов до висновку, що все це якась провокація або містифікація, сам Нокс взагалі мав поводитися активніше, а не витріщатися на стіни. Ну, треба було певно якийсь інший сюжет поюзати, бо на цей обєму катастрофічно не вистачало. От би тисяч сорок знаків було...

 19. 2011-10-06 в 11:12:23 | Аноним

  Як на мене, занадто довгий вступ. Звісно ж, треба було познайомити з героями, описати декорації, проте це ж оповідання, а не роман, можна було це робити по ходу дії. Тоді і зі знаками було б легше. Оповідання, звісно, хороше, проте додати динамічності не завадило б.

 20. 2011-10-06 в 11:18:49 | Аноним

  критика... Хороше оповідання... Ну вроді хароше та й тільки...Нє, а шо тут на конкурсі зібралися ті, які ледве два слова звязують? Хароше чи пагане - це не критерій. Цікаве чи ні ... Не дуже цікаве ,як на мене. І вообще все шо тут написано і взагалі фантастика на даному етапі - якась ретро машина пофарбована новою фарбою і ще трохи обцяцькована якимись дрібничками. Де - нові ініціативи, зміст і форми?

  автор кулепупа

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)