Повернутися на сторінку

Коментарів: 38

 1. Дивне враження. Невеличкий відсоток мовного браку і ретельність в прописуванні деталей, що засвідчує молодість автора і його непоганий потенціал. От тільки світоглядні питання заганяють в тупик. Чому Бог несправедливий і просто самодур? Чому знову (не стосується конкурсу взагалі) монополія на істину у християн? А 85% відсотків нехристиянського людства, що - в пекло?

 2. Безбожие - основная из великих религий мира.LOL

 3. 2012-10-07 в 21:49:32 | Зіркохід

  Враження від твору лишилися позитивні. Може, через те, що на тлі інших конкурсних оповідань персонажі не такі заїжджені. Але виконання... Відсоток мовного браку таки великий, подекуди відсутні причинно-наслідкові зв'язки, зате присутны ляпи. Це свідчить, що твір не вичитаний. Зовсім. Нижче наводжу деякі зауваги (причому тут не врахована завірюха з розділовими знаками):

  обвугленому казанчику – закуреному, закіптюженому

  тихо шерехтіли цвіркуни – цвіркуни або сюрчать (але аж ніяк не тихо), або мовчать

  лапаста сосна – лапата чи крислата. І взагалі, тут навколо шуміло море трави, а тут звідкись узялася сосна, та ще й на краю річки. Дива!

  зі сторони села, долинало гавкання лисиці – з боку… але що робить лисиця в селі?

  від варива добре пахло – смачно, приємно, апетитно

  А-ну бери – ану

  Мої очі бачили у темряві… мружачи зелені очі на зеленому обличчі – як можна побачити в темряві, що обличчя зелене?

  Вихром – чубком

  Погляд замріяний, проте розумний – гм, а буває інакше?

  На обличчі сяяли краплі води – в темряві. Ну-ну…

  монголо-татари – мовний покруч, що виник у ХІХ ст.. в Росії. Насправді були монголи, яких у нас називали татарами. Знову ж таки, якщо згадуються москалі, то, мабуть, треба й ляхи.

  і було коли – колись

  віткою – гілкою, галузкою

  коренастий – кремезний

  палку… загублена чиєюсь мажарою – палиця, дрюк… мажара загубила палицю?

  напівлежав біля вогню і дивився, як легко і весело в ньому іскри потішаються – химерне, мабуть, видовище… взагалі-то іскри над вогнем злітають

  пустим місцем – порожнім

  закопала у житі за селом на перехресті – хто ж насипав там стільки жита?

  вийняв товстий альбом і коробку, з якої визирали олівці – ах он воно що за Тарас! Але тоді в яке ж це Дике Поле він зібрався, коли так наші південні землі в XV-XVIII ст. назмвалися? Далі він альбои під голову кладе - роси не боїться?

  мляво палахкотіючим багаттям – це з розряду "тихенько горлати", мабуть, треба жевріючим

  стало тягнути від ріки – віяти

  Тарас скрутився – згорнувся

  стискає грудину – грудина – це кістка посередині грудей, до якої кріпляться ребра; треба просто груди

  як вишні, - стиглі, золоті, великі – золоті тут зайве… хіба що вивели новий сорт

  чим швидше…, тим… - що швидше…, то…

  Але якщо текст відповідно причесати, то вийде так нічогенько. Удачі!

 4. R2D2
  , і в мене дивне враження від коментаря, навіть промайнула думка, що Ви ненароком попутали оповідання, які рецензуєтеrolleyes. А чому Бог самодур і несправедливий - у тексті про це ні слова? Історія дуже проста, побудована на основі українського міфічного персонажа, і питанння релігії не зачіпає зовсім, хіба в руслі міфопоетики. А ще в кінці іменем Бога звершується добра справа, ото й усе...

  Цікаво. Хотілось би прояснення того, які і чому у Вас виникли асоціації ще й, судячи з настрою коментаря, доволі негативні.

  А загалом дякую за читання і коментування. smile

 5. Бабай, може, і так, хто його знає...

 6. Зіркоходе, дякую за гарні слова і деталізацію критики. Хоч Ви і не любите цього, та хочеться все-таки із перерахованого списку помилок деякі викреслити. Наприклад,

  що робила лисиця у селі? - ну що-що, курей крала. Це звичне явище у селі, коли прибігають хижачки на нічне полювання і видають себе саме такими звуками.

  кремезний і коренастий - один синонімічний ряд, тому не розумію, чого викидати одне слово на користь іншого, цілком літературного???

  Погляд замріяний, проте розумний - звісно буває! Наприклад, "...замріяний, проте дурнуватий..." Мріяти і бути розумним - зовсім різні поняття, правда? Дурні теж мріють.

  На обличчі сяяли краплі води – в темряві. Ну-ну… і ще перед цим про обличчя і очі зелені- А що у цім дивного, адже у творі написано, що хлопчик у темряві бачить, мов кішка???

  мажара загубила палицю? закопала у житі за селом на перехресті - усе це називається метонімія - троп такий. Як наприклад, "я вип'ю чарку за Вас, Зіркоходе!!!"wink З точки зору абсолютного мовознавства, це некоректне формулювання, бо я вип'ю не чарку, а рідину, налиту в чарку. Так і тут: палку загубила не сама мажара, а гаволов, що їхав у мажарі. І про перехрестя - те ж саме: у житі, що посіяне біля схрещення доріг. Але якщо занадто розписувати речення, деталізувати і розжовувати, то вийдуть великі нечитабельні конструкції на кшталт описових моментів у Толстого.

  Грудина - це розмовний варіант слова "груди":"Терпило колесом випинав могучу грудину" (С. Васильченко) - не кістку ж він випинав колесом, правда? Це я взяла із словника, даби не бути голослівною.

  Дике Поле - тут мені з Вами не випадає сперечатись, скажу лиш, що мені відомо про те, що Ви написали. Однак, Шевченко, наприклад, не один раз оспівував Дике Поле у своїх творах, а також розриті кургани Дикого Поля. У 19 ст. ця територія ще була малолюдною і стара назва не була забута. Принаймні, так пишуть джерела.

  Як бачите, деякі Ваші зауваги можна легко спростувати, а отже не такий уже той "Відсоток мовного браку" і великий, як Ви пишете.grin

  Але що я хочу сказати: десь хвилин 40 я витратила на те, щоб пройтись по джерелам, виділити цитати курсивом і написати Вам відповідь. Так, місія Ваша нелегка - вказувати на помилки. Скидаю капелюха перед працею і витраченим часом. Однак... чи воно того варте??? Звісно, варте, але хто те визнає.wink

  З повагою.

 7. 2012-10-08 в 17:15:26 | Зіркохід

  Така вже вона тяжка, доля професійного провокатора cool smile.

 8. Зрозуміло, що пан автор не говорив прямо про несправедливого Бога, але сама оповідь передбачає це. Я таки не поплутав оповідання. Маразм іще далеко. Та й чи прийде взагалі? Невинна душа має піти до пекла, в темряву чи ще у якесь не вельми приємне місце - невже Бог (справедливий) таке може допустити? І то все голівудські заморочки, що Наумом малого Тарас назвав, насилу відірвавшись від споглядання краси навколишнього світу. Не можна ж так людям по нервах їздити.

  Так і хочеться реінкарнацію закликати для надійнішого захисту самого Бога.

 9. Шановний R2D2, чи-то Ви не знаєте оповідки про потерчат, чи-то я так написала... добре? кепсько?... що в цю історію вплуталась релігія. Звісно, Вам відомо, що потерчата - то душі дітей, що сім років ходять по світу і просять "Хреста" (себто, "похрестіть мене"), а коли їх ніхто не назве, то:

  1. або вони стають совами;

  2. або їхню душу забирають чорти. Я не дуже люблю отих чортів і іншу гоголівщину - люблю, але на рівні класики, а не як екзотику власного твору,- тому написала про пекло, як про доволі біблійну Темряву ( а як Ви б зобразили - з казанами і смолою, чи по-своєму?). Тобто абсолютно нічого нового не вигадала.grin Тож чи справедливий Бог чи ні, я не суджу. Навпаки, усе повернула у творі саме до справедливого Бога, бо він НАдоУМив Тараса згадати стару дитячу казку про потерча і охрестити хлопчика без його прохання.

  Непогано написано у Вікіпедії про потерчат, коли цікавитесь.

  Щиро співчуваю усім, кому "проїхалась по нервах", а у кого вони слабі і хто ще не читав, прошу щиро - не читайте.

  А взагалі - Голівуд відпочиває, коли на сцену виходять українські графомани, так? wink (не стібаюсь, так, намагаюсь Вас розвеселити)

 10. Тарас Шевченко йде із найм, аби здобути освіту. Зустрічає знедолене потерчатко. Магічна істота починає розказувати страшилки, після чого Тарас засинає, а над ним зависає НЛО. Опісля всього добрий геній Тарас Шевченко охрещує потерча, в якого виростають крила і воно стає янголям. Потерча відлітає, мабуть до НЛО, яке називало світлицею ангелів.

  Автор або постібався, або вчиться на філологічному

 11. Автор або постібався, або вчиться на філологічному

  Автор(ка) не є прихильником стьобу, також давненько розпрощалась із спонсоруванням українських ВУЗів, але її пошук творчого самовираження триває.

  Шевченко? Справді??? Розкусили...wink Але таким способом можна переказати будь-яку історію.

  Дякую за комент.

 12. Непогано, хоча, як на мене - дії замало, самі балачки та спогади. І ще: а навіщо прилітало НЛО, чи що там воно було? Бо щось я тут не второпав.

  Успіхів.

 13. І ще: а навіщо прилітало НЛО, чи що там воно було? Бо щось я тут не второпав.

  а хто його знає, чого вони літають над Землею... Вивчають, мабуть, чи ще щось там. Фантастам, видніше.grin

  Ну а якщо серйозно, то з двох причин:

  1. щоб добавити фантастики у твір, адже, що не кажіть, а НЛО таки літає і ми його просто споглядаємо і більш ніякого особливого впливу на фабулу нашого життя воно переважно не чинить. Як ми з Нло взаємодіємо? Та ніяк - сфотографували, виставили у Ютюб і все. Питання - і чого воно прилітало, коли дії ніякої?.. У моєму оповіданні НЛО - то пасивний герой.

  2. щоб додати загадковості місцевості, де була проява потерчати, а також щоб якось переконливіше мотивувати хлопчика не звертатись до Тараса з проханням. Ну побачив він НЛО і вирішив, що на все воля Божа і янголи тому свідки.

  Ну а ще одна причина: щоб не було зауваг типу "міфопоетика є, а фантастики не знайшов(ла)"grin

  Успіхів навзаєм!

 14. Авторе, не слухайте коментаторів, залюблених у фантастику настільки, що не бачать у світі нічого іншого. smile Від того тільки страждають Ваші твори, бо всім однаково писати нудно.

  Написано непогано, хоча у першій половині забагато розмов, їх би скоротити або якось інакше оформити. Потерчатко сподобалось, як виписане.

  І як це "стемнілось"? Є таке слово?

 15. Та думки цікаві всякі, тому я й тут, у відвертому і чесному середовищі.smile Дякую за пораду, Зосю щодо реакції на критику. "От критики нельзя ни спастись, ни оборониться; нужно поступать ей назло, и мало-помалу она с этим свыкнется", писав Гётеgrin

  Знаю, що перша частина нецікава, та вже яка є, можна сказати, що то спеціально так написано.

  Стемнілось - старе слово, розмовний варіант слова смеркати. Ще має значення посутені́ло, зате́мрілося, (совсем) споночі́ло.

 16. Порбурчу трохи. Якщо використовуєте старі слова для стилізації, то їх більше треба, щоб не випадали з тексту, а сприймалися системно. wink

  Успіхів з Вашим Кобзарем. smile

  Проблемна у Вас група, цікавеньких оповідок багато, а у першій такий контингент, судячи з текстів, що за твори без випендрьожу голосувати майже нема кому...

 17. Та бурчіте уже.

  Сприйму Ваше бурчання, як пораду на майбутнє. А що дуже випадає? Там трохи наче накидано слів для антуражу, типу люлька, сертук, пан,кріпак, хламидка тощо. І більше я свідомо не вписувала, бо кріпко не люблю надмірних стилізацій - шкільний курс літератури нагадує.

  Але матиму на увазі. Дякую.

  Кобзар не Кобзар, хтось такий... його уже нема давно...smile Хоча було цікаво почитати відгуки і здогади, тому й образ так близько наблизила до Т.Ш. Розважалась, як пише Мишиус.

  Так, друга група сильніша, як на мене. Але і в першій є твори, які мені сподобались. grin

 18. 2012-10-09 в 16:39:09 | Пан Мышиус
  Розважалась, як пише Мишиус

  Хотя я вижу всех насквозь

  Искренне прошу - смейтесь надо мной,

  Если это вам поможет!

 19. А що дуже випадає?

  Мені - так, але це може бути виключно моє сприйняття.

  Загалом то оповідання мені сподобалось. Проблема в тому, як вибрати у Вашій групі 5 творів, коли варто було б ставити рейтинг кожному. Це було б чесніше.

  Хотя я вижу всех насквозь

  Це як, пане Мишиус? wink

 20. Хотя я вижу всех насквозь
  Искренне прошу - смейтесь надо мной,
  Если это вам поможет!

  О ні, Мишиусе, з Вас я сміятись не наважуюсь. Навпаки я перечитала майже усі Ваші твори на Азимуті і ще десь в неті, бо вони мені надзвичайно подобаються рівнем виконання і охопленими світами. Як кажуть, то моє на 100 %...

  А про розважитись не переймайтесь. Пояснюю. Ви часто пишете це слово "развлечемся" - оце мені подобається у Вашому підході до конурсів. Я ж бо дуже хвилююсь, коли виставляю твір для критики, а тут так легковажно - мовляв, чого хвилюватись, усе це гра, розвага. Тож і я себе заспокоюю - чого переживати, Мишиус правий: це розвага, є ще життя і поза Інтернетом, де вже не так легко розважитись.grin

  Якось так, якщо коротко.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)