Повернутися на сторінку

Коментарів: 26

 1. 2018-02-28 в 22:05:20 | Аноним

  прегарне володіння словом.

  Тема ...нагадала ебонітові грамофонні пластинки...

  архаїка і в матеріалі, і в технології.

 2. Авторе, ви теє... не надто захоплюйтесь грибами. LOL

  Загалом непогано, але є дуже й дуже суттєвий недолік - розв'язка. У вас вона передбачає аж три варіанти того, що сталося в кінці:

  1. Грибкова Матір допомогла відновити зв'язок з Землею - тоді неясно, яким саме чином.

  2. Зв'язок з Землею дійсно відновився - тоді незрозуміло, для чого було тягти того гриба за місто.

  3. Грибкова Матір піддурила всіх, видавши себе за Матінку Землю - варіант найлогічніший, але найогидніший, як на мене.

  А ви авторе, мали вибрати й описати лише один із трьох варіантів.

 3. 2018-03-04 в 20:08:31 | Ловчиня птахів

  Вітаю!

  Автор дуже буквально сприйняв(ла) тему конкурсу, навіть, я б сказала, точно за шкільною програмою. cool smirk

  І хоч тема симбіозу подана в найзагальнішому її розумінні (а переможниця минулого конкурсу і головна замовниця "свята", по суті, цього і не забороняла), проте написано гарною мовою. Взагалі структурно у оповіданні все на висоті: змістовні мотто, чудовий стиль викладу, філософська кульмінація...

  Претензії (на мій погляд) можуть бути хіба до незрозумілих маніпуляцій з Грибом-Матір’ю і щодо деякої театральності у стосунках чоловіка і колишньої дружини.

  Удачі!

 4. 2018-03-04 в 21:00:43 | Спостерігач

  Недоліки:

  - не актуально для України.

  - Надто важка мова з надмірною кількістю зайвих деталей.

  - не зрозумілі рефлексії. Як наприлкад "десять мійонів самотніх людей". Господи та їх десять мільйонів і вони колнія! З цим власун цивілізацію можан побудувати.

  - лего прогнозуємий фінал у дусі мультику "Heavy Metal"

  Переваги:

  + Це таки фантастика, і це дуже круто.

  + Це таки можна продати в Україні. Але тільки в Україні.

 5. Переваги:

  1. Мова добра, але відносно застосування двох слів маю сумніви.

  Недоліки:

  1. Якщо виходити з тексту, всі надії на виживання колонії на далекій планеті безпосередньо пов'язані з вирішенням технічних проблем по відновленню зв'язку з Землею.

  Виходячи зі здорового глузду, в таких умовах потрібно прослуховувати ефір цілодобово, а не лише по кілька хвилин на добу. Посилати ж позивні потрібно постійно.

  Відстань до Землі і швидкість проходження сигналу також не обмовляється.

  2. Рефлексія по рідній планеті загострюється штучно за допомогою засобів масової інформації. З цього зробили шоу. Радіопередача ведеться щодня, і пристрасті розпалюються вже років сорок. Ким, з якою метою, на які гроші?

  Надто вже велика дистанція виникає між щоденним шоу і реальним зв’язком з Землею. Надто вже театралізовано це дійство, і не витримує ніякої критики навіть в рамках фантастичного оповідання.

  3. Об'єднання всіх «грибників» в єдиному екстазі під час статевого акту, та ще й посилене, пропорційно кількості всіх абонентів, підключених до «грибний мережі» - це круто. Das ist fantastisch! Ja, ja!

  Пристрасті і групові оргазми - це звичайно чудово, але яким боком вони пов'язані з технічними проблемами далекого космічного зв'язку?

  Створюється враження, що тема симбіозу просто пристебнута збоку лише для того, щоб вписатися в рамки теми цього конкурсу.

  Особисто я нічого не маю проти всіх цих новомодних віянь, але мушу зауважити, тут явно проглядається схильність автора до группенсексу.

  Коротше, якщо у цьому городі пішла така грибна бузина, то до чого тут в Києві (на планеті Земля) дядько?

  4. Не зрозуміло, для чого була написана сюжетна лінія з подвійною кривавої жертвою у фінальній сцені? Для вичавити сльозу?

  5. А ось де тут симбіоз, який, за умовами конкурсу, повинен вести до порятунку всього людства від апокаліпсису – хоч вбийте, не бачу.

  При всіх перерахованих недоліках, жінкам ця оповідання повинно сподобатися. Тому, увійти до другого кола конкурсу - воно просто приречене.

 6. Спостерігач:

  «- не актуально для України.

  - Відсутність актуальної для України теми.

  + актуальна для України подача.»

  Перечитав ще раз умови конкурсу і повний текст правил - ніде подібних вимог не знайшов.

 7. Що ж, можна трохи прояснити ситуацію. Симбіоз з грибами створює канали зв'язку між симбіотами, логічно? Гриби цієї планети наділені певними здібностями в плані комунікації. Матір є екстремумом цих здібностей - вона змогла створити канал між колонією та домом.

  Щодо доцільності смерті героїв - це не щоб вичавити сльози - особисто мені їх не шкода. Просто в дзеркальності їхніх смертей я побачив певну естетику.

  І, звісно, про секс - це зв'язок. Симбіоз. Єднання. Теж, по-суті, сцена заради естетизм.

  А назагал, дякую за відгуки.

 8. Технічно просунуті гриби - це круто!

 9. 2018-03-15 в 18:10:26 | Лісовик

  Може ми ще доживемо до часів, коли автор нестиме персональну відповідальність за долю своїх героїв. Скоїв персонаж хуліганство - відсидиш 15 діб у буцегарні. Вбив когось у творі - схлопотай довічне.wink

  - Джордж Мартін! Виходь з піднятими руками!

  - Шеф! Тут пусто!

  - Чорт! Цей серійний маніяк знову втік!

  grin

 10. Нормальне оповідання загалом. Хоча купа нелогічностей проглядається, але пристьобуватись не хочу. Головне ж, що мене тут зацікавило: чи не є автором цього твору та сама людина, яка минулого року вже писала оповідання про планету, гриби, симбіоз та группенсекс. Правда, тоді був ще пес. Секс на п'ятьох разом з собакою. Якщо так, то це суттєвий крок назад. smile

 11. Технічно оповідання написано досить добре. Сюжет простий, драма є, кульмінація є, але якось дійсно не зрозуміло:

  - чому з'явився зв'язок з Землею? (адже з самого початку все працювало, а потім багато років не працювало);

  - яким чином цей зв'язок здійснювався? до того ж, у реальному часі? (звичайно, швидкість думки необмежена, не те що швидкість світла);

  - чим земля під куполом відрізнялася від землі за куполом? (бо навіщо ж було тоді прориватися назовні, ризикуючи життям?);

  Звичайно, я теж часто помиляюся, вважаючи, що читач сам здогадається про деякі нюанси (іноді досить важливі), які я або забув або не схотів згадати у творі через побоювання того, що розкрию цим розв'язку. Тож не буду звинувачувати автора у цьому.

 12. 2018-03-22 в 19:49:55 | Лісовик

  Після перечитування оповідання "Чи легко стати богом?" все ж вирішив написати більш ширший коментар.

  Шановні автори, може перестанемо так безсовісно вбивати персонажів! Естетика? Ну, це якщо подобається некрофілія. Емоції? А чому тільки сум? Дешева інтрига? Вчорашній день.

  Кажучи про це конкретне оповідання, я впевнений, що воно стало б у десять разів сильнішим, якби автор оживив своїх персонажів. Давайте я аргументую свою думку. По-перше, у нього були всі можливості. Ви тільки подумайте, він ввів таку всемогутню грибницю, що може телепортувати! А чому тоді ця грибниця не захотіла відновити пошкоджені клітини героя та його коханої? Не змогла? Чи автору було ліньки продовжувати? Чи може він думає, що вбиваючи він отримає більше голосів? По-друге, воскресіння героїв - це новий рівень симбіозу. По-третє, почитайте Роберта МакКі "Історія на мільйон". Там детально описано, що емоції мають мати контраст. І якщо вже сумна кульмінація, то закінчуватися все має добре, чи хоча б іронічно. В поточному варіанті кінцівка викликає відчуття вторичності. Четверте. Мені особливо приємніше перечитувати свої позитивні твори. Але я розумію, що у всіх свої смаки і хтось каже "А що тут вартісного?" Невже вартісні тільки нещастя? П'яте, всі вади твору, що в творі недомовлено те і те, це виключно від того, що автор не знав, куди це можна ввести. А якби герої були живі, будь-яке питання можна було б розкрити. Звідки зв'язок з Землею? А чому його не міг наладнати герой?

  Загалом, потенціал не розкрито саме через "естетику". Ну... Я розумію, авторське бачення, і все таке...

  Але давайте спробуємо хоча б як експеримент писати на Фортецю позитивні твори.

 13. Неоднозначне оповідання, яке все ж НМСД заслуговує на увагу cool mad

  Технологічна й наукова достовірність тут добряче шкутильгає (хоча заявлений жанр видається все ж ближче до НФ). Але це компенсується іншими плюсами: гарною мовою, драматургією, актуальністю соціально-політичних проблем.

  Радує, що незважаючи на деяку романтичну казковість, оповідання все ж таки піднімає важливі теми: політичні інтриги, різні способи поглядів на світ і його проблем (порядок проти хаосу, не хаос - це просто альтернативний порядок). Є цікаві паралелі "діти грибів" = "діти квітів" і т.п.

  Словом, не на перше місце, але у топ би взяв cool smile

 14. Дуже крута технологія телепортації через грибницю. І взагалі, дуже цікаво було читати.

 15. От як раз "телепортація через грибницю" - це і є одне з такий науково-найслабших місць, про які я писав))

  Але мені сподобалось, что автор інтуїтивно(?) вловив протиставлення: ВЕРТИКАЛЬ диктаторської влади, проти МЕРЕЖЕВОЇ СТРУКТУРИ грибниці. Тобто ієрархічне проти неієрархічного - диктат проти рівноправ'я.

  Або ще інше силове й тоталіране, що ВІДДІЛЯЄ людей від природи (хай і іншопланетної природі), та дике й спонтанне - що веде "НАЗАД ДО ПРИРОДИ" (такі собі хіппі на новий лад ) wink

 16. Дуже крута технологія телепортації через грибницю.

  Цікаво, тільки я дивився "Зоряний шлях. Дискавері"?

  https://uk.wikipedia.org/wiki/Зоряний_шлях:_Дискавері

  "Минає пів року, триває війна і Майкл під час перевезення рятує новий корабель «Дискавері». Його призначення — знайти спосіб якнайшвидшої перемоги. Під командуванням капітана Габріеля Лорка «Дискавері» знаходить напрацювання Зоряного флоту Федерації щодо нового типу міжзоряних рушіїв. Це так званий споровий двигун, який дозволяє рухатися вздовж підпросторової грибниці, що охоплює всю галактику."

 17. так званий споровий двигун, який дозволяє рухатися вздовж підпросторової грибниці, що охоплює всю галактику."

  Так, але ж це грибниця (різома), а не гриби grin

  Я ж думаю, там у кіно не показували підпросторових галактичнх грибів? wink

 18. Вітаю!

  Він цілував свою колишню дружину, знову молоду і прекрасну.
  – Ага, і всю в грибах grin

  Почувши голос Матінки Землі, найманці Партії, як і Симбіоти, кинули зброю, як діти кидають іграшки, коли батьки кличуть їх обідати. Всі вони пішли геть, сіли по автівках і роз’їхались.
  А Ви, авторе, оптиміст grin

 19. А то, що в оповіданні 40.894 знаків - це не є порушення правил конкурсу?

  Чому не зняли?

  Чи серед рівних у нас тут є ще й самі рівні?

 20. Автор:

  "Почувши голос Матінки Землі, найманці Партії, як і Симбіоти, кинули зброю, як діти кидають іграшки, коли батьки кличуть їх обідати. Всі вони пішли геть, сіли по автівках і роз’їхались.

  Соромно їм стало ...

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)