Повернутися на сторінку

Коментарів: 6

 1. Ох, відчуваю, зараз знову закидають мене шапками, звинуватять у консерватизмі і занудності...

  Так, програма зберігає попередні налаштування мозку.

  Цікаво, що автор розуміє під налаштуваннями мозку? Все ж таки мозок - не комп"ютер.

  Можливість впливу на людську свідомість існує, але відпочатку зрозуміло: "перепрограмування", як його собі уявляє автор - подібне до гіпнозу, а ніякий гіпноз не може тривати довго. Якщо пацієнти відключені від "програмувального апарату", "налаштування мозку" самі повернуться до природного стану. Хіба що певні нервові центри повністю зруйновані, але тоді то вже буде інвалід з психічними розладами, а не повноцінна особистість.

  Автор може заперечити: саме на ризику експерименту й шкоду для суспільства й акцентовано оповідання. Але: цього не могли не розуміти інші науковці, а проект, очевидно, схвалений і добре фінансується.

  Втім, можливо у майбутньому й будуть технології, здатні діяти так, як описано в оповіданні. Але: при такому технічному рівні специ не виявили, що Тоня блефує?

  Поведінка героїв і певні сюжетні моменти мені видалися надто наївними. Епізод з джипом, який врізався у стовп - взагалі зайвий і ніяк не впливає на сюжет.

  Трапляються русизми й невдало побудовані фрази.

  Дівчина посміхнулася й заплющила повіки.

  Заплющують очі. Повіками.

  Погляд її був далекий, наче нездійснена фантазія, що все життя тиняється закутками підсвідомості.

  Красиво, поетично. Але: як це - далекий?

  Одним словом, роботи з корекцією трохи є.

  Загалом, враження позитивне. Але в такому вигляді оповідання "сирувате". Отже, Авторе, - доопрацьовуєм.

  Успіху на конкурсі!

 2. Ідея цікава. Спочатку події розтягнені, темп неквапливий, а потім трохи все скомкалось. На мою думку це не пішло на користь твору. Чи то занків не вистачило, чи то терпіння автора. grin

  Трохи погубились коми та закрались помилки.

 3. 2015-02-16 в 17:34:10 | ДонькаДонКіхота

  слабенький твір. надто все просто й примітивно. немає ніякої інтриги. журналіста відлупцювали - він через два дні готовий до нових подвигів. взагалі його роль тут мінімальна. роздуми про принцесу - примітив і банальщина. його б’ють, а він думає - і чого я поліз, професор же ж порядний чоловік. це потік думок - цілковита нісенітниця. тільки схопили програміста - він одразу все розповів і погодився співпрацювати. все припасоване і підтасоване. поведінка дівчини дивна - вона не любить Олійника, але погоджується з ним жити - і йде від брата. а чого раптом вона жила з братом, а не з батьками чи сама. вона імітує запаморочення - і вірить, що Олійник отямиться. якщо він - фанатик, то хто вже там отямиться. фінал змазаний. що ж сталося з Олійником, з його ідеєю. ну відмовилася від нього дівчина, але ж він нових піддослідних знайде. тим більше - помилки в програмі НЕМАЄ. що йому завадить зробити це з іншими? але про це автор не подумав. напевне, уявив себе в ролі журналіста - рятівника принцеси. бо його погляд образу ж переключився з експерименту на "любовь / морковь"...

 4. 2015-02-16 в 17:38:09 | ДонькаДонКіхота

  ну і мовні огріхи - була б я вчителькою, поставила б двійку.

  «Професор Культуроніки». В українські мові назви наук з великої літери не пишуться.

  «Здається не мистецтво ви проектуєте» - після вставного слова «здається» завжди ставиться кома. є ще кілька подібних випадків.

  «Молодята перед тим, як зареєструвати шлюб проходять комп’ютерну корекцію мозку» - після слова «шлюб» треба кома.

  «Вочевидь професора анітрішки не засмутили слова журналіста». – після слова «вочевидь» також треба кома.

  «Поясню докладніше. Зазвичай людина сама не усвідомлює того, чого хоче і що їй потрібно для , аби усе життя відчувати себе щасливою» - загубилося якесь слово після «для». Після «зазвичай» - кома.

  «І тут Олексій Петрович почав провадити» - дієслово «провадити» вимагає додатка – провадити ЩО. Назагал тут потрібне інше дієслово.

  «Людина, яка отримує задоволення своїх несвідомих бажань не знатиме поразок і невдач у своїй діяльності» - після слова «бажань» потрібна кома. Це складнопідрядне речення. Купіть підручник і підучіть правила пунктуації.

  «Змахував руками» - «махав руками». Змахують – коли збираються полетіти. Змахують пил і т.д. Тут інше значення.

  «Так і на пишіть» - нічого, що слово «напишіть» разом треба писати. Перед оприлюдненням треба було текст хоча б раз прочитати.

  «Мерзотні передчуття перетискали дихання» - жах для стиліста. ПЕРЕдчуття ПЕРЕтискали. Перетискати передчуття ніяк не можуть. Та й прикметник мерзотні краще було б замінити іншим.

  «Журналіст уже було подумав, що йому ковінька» - невдалий фразеологізм.

  «з нормованим робочим днем й вихідними» - правила милозвучності ніхто не скасовував. днеМ Й Вихідними – стик трьох приголосних. Замість Й – І чи Та. Те саме: «йогО У Експериментах» - тільки тут збіг трьох голосних. Замість У треба В. «скрегіт гальМ Й Звук» - і такого повно. Ви хоч раз вголос прочитуйте текст. На таких фразах язик заплутуватиметься.

  «аби швидше скараскатися відвідувача поцікавився Сашко» - немає слова «Скараскатися» є «відкараскатися».

  «щоб ввік не базікала з подругами» - ну немає у нас слова «ввік».

  «Сутінки прихистили його постать» - дієслово «прихистили» стилістично тут не зовсім доречне.

  «Проте думки про не врятовану принцесу підштовхнули Сашка вперед» - тут «неврятована» має писатися разом, бо немає уточнюючих слів.

  «його побили, наче квасолю ціпом» - квасолю не б’ють ціпом!!! Її лущать!!! Ціпом били завжди жито, пшеницю, овес – аби вибити зерно. Але не квасолю.

  «Але треба підєднати їх обох» - у слові під’єднати забули апостроф.

  «Він несподівано запропонував вирішення» слово «вирішення» тут недоречне.

  «Нажаль відлік йде не на дні, а на години» - «НА ЖАЛЬ» пишеться окремо, а після нього обов’язково ставиться кома.

  «Першою оглянулася Тоня, імовірно спрацювала жіноча інтуїція» - яка вже тут інтуїція – брат підскочив, клацнув запобіжник. Важко було цього не помітити.

 5. 2015-02-28 в 14:01:34 | Лютеранка

  До попередніх зауважень додам, початок, розвиток ніби нічого, а кінцівка нікудишня, аж занадто зім"ята, ніби наспіх написано. і інтрига слабенька, я б активніше заділа Тоню, а то таке враження, що їй направду то все подобалось самій, якась вона рафінована вийшла. Та і взагалі з образами варто би було попрацювати більше, як на мене, не вразили, на жаль(

 6. запізніло, уже зараз існують засоби тонкого налаштування мозку та почуттів, зокрема таких примітивни як кохання. Твім, твір непогано стилізования під 60-ті роки минулого століття часів битв між "фізиками" та "ліриками" за що йому ностальгічний респект. Але, наразі, це якщо й фантастика, то ретрофантастика.

  успіхів.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)