Повернутися на сторінку

Коментарів: 21

 1. Тільки недавно прочитав коментар Марка, що він хотів написати про песиголовців, антиутопію. Ось і реалізація. Тільки автор точно не Марко. Оповідання необхідно добре вичитати - дуже багато повторів слів у сусідніх реченнях. З протирічь: дівчина такий хитрий підпільний діяч, і раптом розкисає при перегляді відеоматеріалів. Загалом, непогано, але песиголовців з таким же успіхом можна було замінити любими міфологічними персонажами. З яскравих оповідань такого типу пригадалося "Хоробрий портняжка" Лук"яненка.До речі, коли Мишиус писав про засилля песиголовців, думав, де ж він їх так багато надибав на конкурсі. Ось, потихеньку підтягуються.

  Авторові - успіхів.

 2. 2012-10-05 в 13:02:38 | Пан Мышиус
  коментар Марка, що він хотів написати про песиголовців

  Да, если Марк уже пишет "Вы" в рассказе с большой буквы, то, значит, он хорошо загримировался. Не верю.

  Вадим, песеголовцы вокруг нас. Они окружают и дышат в спину. Каждый третий обрастает шерстью и выпускает клыки.

  Крестьянин недвижно лежит,

  На поле курю анашу.

  Время компьютер включить.

 3. 2012-10-05 в 14:10:39 | Пан Мышиус

  А если без шуток, то мы имеем рассказ про тоталитарную систему, в которой правят людоеды. Тут соглашусь с Вадимом, что вместо песиголовцев можно подставит кого угодно. Хоть зеленых человечков, отарков или гоблнов - дела не меняет. Национального колорита не чувствуется. Про жуткий тоталитаризм мы узнаем из большого пролога-вступления, где неизвестный жалуется на свою судьбу. Но, мне кажется, что здесь было бы удачнее написать мысли главной героини, так как на нее потом переключается повествование.

  Дурень! Ти — відбивна, шніцель, біфштекс…

  Может быть, было бы лучше, если бы девушка думала про себя? "дурепа" какая-то? Либо это часть найденных секретных материалов, тогда лучше стилизовать под записи, не знаю.

  Потом маленькое замечание - в худ. текстах никогда обращение "вы" не пишется с большой буквы.

  И весь рассказ воспринимается лично мне только как завязка к чему-то большему. Слишком уж открытый конец. Ну узнала. Ну и читатели узнали. А дальше?

 4. Мені теж одразу марко згадався(і його песиголовці) на загальному форумі.grin

 5. 2012-10-05 в 16:00:15 | Пан Мышиус

  Марко замаскировался? В принципе, рассказ чем-то похож на его стиль, но слабее, как по уровню, да простит меня автор.

 6. Авторе, а чому відверто злита кінцівка? Ну, писали-писали, і врешті дописалися... Себто, конфлікт детектед. А от де вирішення заявленого конфлікту?

  Даруйте, не вразило.

  Успіхів.

 7. 2012-10-05 в 20:49:01 | Зіркохід

  Написано незле, та й проекціця на сучасність очевидна. Але я не зустрів нічого нового. Пратично ВСЕ це є в романі Віктора Савченка "Під знаком цвіркуна". Тільки там замість песиголовців - цвіркуни.

  Деякі пропоновані зауваги:

  Мигнув – блимнув

  Виключно – винятково

  Відливав – полискував

  Стрілчаті – стрілчасті

  не можливо – неможливо

  По непрямих – за непрямими

  По кількості… формулі – за кількістю… формулою

  Потрясіння – урази

  Копирсаючись – риючись (копирсаються у чомусь в’язкої консистенції)

 8. Зіркоходе, а Ви історик за фахом?

  У цьому творі відкритий кінець і не ясно, що світить ГГ в тоталітарній системі.

  Не підкажете, що більш ймовірне,якщо спиратись на історичні факти? Хеппі-енд чи трагедія?

 9. 2012-10-06 в 22:40:08 | Зіркохід

  Історія не займається питаннями "що було б" та "що буде, якщо". Це прерогатива журналістики grin.

  До речі, хеппі-енд чи трагедія - залежатиме від самого ГГ. Та від Автора.

 10. 2012-10-06 в 23:08:30 | Пан Мышиус

  Извините, что вмешиваюсь.

  До речі, хеппі-енд чи трагедія - залежатиме від самого ГГ. Та від Автора.

  В данном случае и от читателя.

  Водевиль не подойдет? После плодотворной и опасной подпольной работы, героиня обнаруживает брешь в ДНК песиголовцев. С помощью молодого ученого, скрывающегося от тоталитарной системы в канализации, она выводит новый вид вируса, позволяющего уничтожить завоевателей. Молодой ученый влюбляется в героиню. За несколько дней до теракта, когда героиня собирается вылить вирус в реку, она влюбляется в молодого песеголовца. Не взирая на запрет зоофилии, оно не может подавить в душе трепетное чувство и признается новому возлюбленному. Он оказывается агентом полиции. Молодой ученый пытается спасти героиню. В завязавшейся перестрелке песеголовец выпускает в него десять пуль, но ученый все равно дотягивет полмили, чтобы умереть на руках героини, где успевает признаться ей в любви. Героиня стреляет в песеголовца, выливает вирус и красиво уходит в закат.

  Титры.

  Слушайте, как много всего здесь.

 11. Мені чомусь при прочитанні сучасний Китай згадався з його трудовими лагерями та рештою милих дрібничок. І Сулла. Хоча серце,звичайно,вірить в чудеса. Але з історії згадати прикладів, коли пересічний громадянин зламав систему, не можу... Думав, Ви підкажете.

 12. 2012-10-06 в 23:20:58 | Зіркохід

  Кінцівка підкачала. Пропоную так: героїня стріляє в себе й красиво відходить на лоно Аврама, Ісака і Якова, до свого коханого вченого. Кульгавий (для собачки!) песиголовець, усвідомивши всю глибину свого падіння, виливає вірус у річку й сам кидається в її хвилі.

  В общем, все умерли...

  Виходить - трагедія.

 13. 2012-10-06 в 23:32:03 | Пан Мышиус

  Не надо трагедий. Лучше треш в стиле тридцатых сухого закона. С автоматами Томпсона и перестрелками. В общем, потроллили. Но концовки как-бы не хватает совсем в стиле "придумай сам".

 14. Об'єдную: все умєрлі, но всьоже. Вчений( живучий, той, що з десятком куль приповз до героїні) затягує із вмиранням і заводить довжелезний прощальний монолог. Хромий песиголовець підтягується на лобне місце і,почувши нудне прощання, із чєловєколюбія вбиває ГГ, а потім здихає від переідання (вчений+ГГ).

 15. 2012-10-07 в 14:26:08 | Козак Пацюк

  Re: Бабай "Але з історії згадати прикладів, коли пересічний громадянин зламав систему, не можу... Думав, Ви підкажете."

  Почитайте про Ганді, та й взагалі уважніше дивіться на історію. Такі приклади не поодинокі.

  Одна людина може організувати цілий народ.

 16. Задумка цікава, але для оповіданя мало.

  Щодо подібних соціальних творів, то після "1984" важко чимось вразити, хоча серйозні твори мені подобаються.

  Успіхів, і пишіть повість.

 17. Перше, що хотялося б зауважити - цьому творові надто тісно у обсязі оповідання. Це або замах на дещо більше, або невміння автора писати менше (сама цим іноді страждаю). Кінцівка, як вже і писали усе зіпсувала. Антиутопії мені до смаку. Як на мене ваша вийшла доволі цікавою, але для мене забракло мотивацій і друга частина твору виявилась дещо слабшою.

  Приєднуюсь до побажань Зосі. І знайдіть собі цинічного бета-рідераsmile

 18. твір прочитав давно.. Щось подібне хотів написати, а потім передумав. Так, приєднуюся до коментів, із часів Оруела важко написати щось краще. Ясно, що автор на це і не претендував, але все ж..Щодо зауваги Зіркохода. Я так розумію, що твір Савченка виходив в одному лише виданні, то він не є таким розповсюдженним, хіба в інеті є. Я от зацікавився тими Цвіркунами, але читаю лише паперові варіанти.

  особисто мені було в цікаво поситати про УНІКАЛЬНІСТЬ песиголовців, їх своєрідність, ментальність якщо хочете, атак занадто типово вийшло.

 19. Тавтологічна, пунктуаційна і фонетична кризи. Невже так важко прочитати вголос?

  Проблеми з вживанням "не". Загальна невичитаність.

  еміграції на територію - на територію іммігрують, емігрують з території.

  Мдась. Тільки-но хотів похвалити, сказати, що перше цікаве оповідання (читаю знизу), як тут бац, кінцівка. Це вступ, а не оповідання. Хороший вступ до повісті-пародії на ранній СРСР.І якби у ньому відбулося хоч щось - оповідання повністю вдалося б. А так...

 20. Продовжуючи тему потенційних кінцівок:

  Песиголовці - винахід тоталітарної секти, яка маскує відвертими монстрами власні злочини. Дворівнева система захисту.

  Себто навіть після революції і скинення "влади песиголовців" секті нічого не грозить - вони просто пришиють до тіла кількох в'язнів собачі голови і викинуть у натовп. Натомість поставлять нову владу, вигадавши ще потворніших істот.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)