Повернутися на сторінку

Коментарів: 20

 1. 2016-09-15 в 00:25:06 | Спостерігач

  ОГО! О_О

  Другий учасник з України. Вітаю!

  Українці реально рідко відвідують цей конкурс. Хоча про що це я? Один з двадцяти - пропорцію витримано.

  Тепер по оповіданню.

  + Третє оповідання з нормальним початком.

  - є кацапизми.

  Наприклад

  Потім потер виски
  - він пляшку з віски потер? чи стакан? Чи ви все ж мали на увазі скроню?

  + Реальна, сучасна проблема вкрай актуальна для України.

  + Висвітлення проблеми з най актуальнішої для України сторони.

  + Безликість та упізнаваємість постатей.

  + самому неприємно дивитись як наша тодішня "зброя" перетворилась на карго-культ.

  - Не сильно вловив де тут "полювання за синім птахом".

  - Ну це ж не фантастика. Все більш ніж повсякденне. Технології максимум років на 5 вперед від сучасного стану.

  +++ Перше оповідання з нормальним відкритим фіналом. (Одразу таких і не пригадаю за останні три роки конкурсів тут)

  Висновок: Браво.

 2. Автор пiдняв цiкаву проблему, але не втримав i впустив собi на ногу. Фiнальне питання має полягати не в тому, яку кнопку натиснув Марті Сью, а в тому, скільки тижнів чи місяців знадобиться розробнику роботарів, щоб заліпити патчем дірку та перепрошити по гарантії тих, що було "хакнуто". Прогрес неможливо спинити. Автор з тим же успiхом мiг би написати оповiдання про Сталiна-попаданця, який переселився у тiло Джона Лудда та спалив все дерево для станкiв у Об'еднаному Королiвствi.

  Висновок: слабенько.

 3. 2 Спостерігач

  - Не сильно вловив де тут "полювання за синім птахом".

  Мирна Україна в майбутньому. Модернізація. Чесна журналістика... підказувати далі, де тут мрії? wink

  - Ну це ж не фантастика. Все більш ніж повсякденне. Технології максимум років на 5 вперед від сучасного стану.

  5 років до моменту таких роботів? гм... Не вірю. 15-20. В будь-якому разі зараз таких технологій немає. А ви щойно закреслили всю фантастику ближнього прицілу :( Вважаєте, вона непотрібна

  За вказання на русизми буду вдячний.

  2 Роман

  Фiнальне питання має полягати не в тому, яку кнопку натиснув Марті Сью, а в тому, скільки тижнів чи місяців знадобиться розробнику роботарів, щоб заліпити патчем дірку та перепрошити по гарантії тих, що було "хакнуто".

  Питання хаку - другоряде (хоч має цікаву передісторію, яка має сподобатись тим, хто в темі)

  Насправді, ні в тому ні в тому. Якщо доводиться пояснювати - значить не впорався.

  Стосовно Марті - ви впевені, що вірно використовуєте цей термін? Щось ви наплутали. Втім, почитайте оригінальний твір, про Мері. Пізнавально.

  При чому тут попаданці-не второпав.

  Прогрес - не спинити, роль фантастів - ставити запитання до того, як вони стануть нагальними. Про це й твір: що робити працівникам умовно краматорського машзаводу (чи горлівського) коли десятки тисяч людей виявляться незатребуваними через модернізацію виробництва. І що робити держапарату коли ці (обгрунтовані) страйки почнуться. Боюсь, що держава піде шляхом заборон... :(

 4. 2016-09-16 в 15:59:15 | Олександр

  Ця проблема в фантастиці вже описана надцять разів - заміна роботами працівників. У того ж Азімова просто величезний обсяг матеріалу на цю тему. Автор лише перелицював на теперішню ситуацію і нашу країну. Але. Як правило, фантасти минулого пропонували якесь вирішення проблеми, чи хоча б можливі шляхи виходу з кризи. А тут? Нереальна тупість робітників... Не бувало так ніколи в історії страйків.Про відсутність мрії також погоджуюсь. Написано непогано, продумано, але ідея далека від оригінальності. Взагалі важко оцінити. Мабуть таки десь сподобалось.

 5. Володимиру Владку присвячується
  На основі повісті «Роботарі йдуть»

  Ідея не просто не претендує на оригінальність - вона явно вторинна, про що сказано прямим текстом. І, так, на основі Владка, а не Азимова - наш письменник підняв це питання ще у 20-х роках минулого століття. Цікаво, Азимова з його роботами не звинувачують у наслідуванні Владка?

  Та ми ж свого не знаємо... Так і хочеться процитувати Кобзаря :(

  Тут теж пропонується вихід з кризи. Простий та очевидний - учитись. Світовий ринок ІТ без проблем поглине ще 20 млн робочих місць.

  Стосовно ж історії страйків - ви здивуєтесь, коли дізнаєтесь, що там бувало. А майже такий самий вихід уже щонайменше раз в історії було запропоновано та реалізовано. Це коли швейцарським пейзанам щоб уникнути розорення та бунтів запропонували виробляти годинники. І вони взялися - кожне село спеціалізувалось на певних деталях а годинникарі тільки збирали. 17 ст, коли не помиляюсь.

  Дякую, що прочитали.

 6. 2016-09-17 в 11:52:01 | Олександр

  От не треба порівнювати швейцарців. Учитися на ІТ для робітників не те що не вихід, це неможливо в принципі. Для того треба розум, а хто його має, той отримає вищу освіту ще після школи і не піде робітником за станок. Тому й написав, що робітники при здоровому глузді ніколи не погодилися б вчитися на ІТ, тому що спочатку зрозуміло, що нічого з того не вийде. На когось іншого при збереженні зарплати та місця роботи - так, можливо. Але на кого? А, і до речі, як ви думаєте, чому Владка ніхто не знає? У мене є деякі міркування на цю тему, і стосуються вони не лише його, а й багатьох наших письменників. Але то довго писати. Якщо коротко, то не надто вони цікаві просто.

 7. Учитися на ІТ для робітників не те що не вихід, це неможливо в принципі. Для того треба розум, а хто його має, той отримає вищу освіту ще після школи і не піде робітником за станок.

  Це не так. В той час для селян годинники - це не просто хай-тек, це щось набагато вище голови. А теперішнє ІТ переважно - це тупа конвеєрна робота. Зокрема (і особливо) тестування. Кодінг до рівня мідла - теж. Це навіть не беручи до уваги, як цим займаються індуси та китайці. А щодо "не погодилися б" - а тут їм і вибору не залишили. Або звільняють, або так. Повірте, це "проканає", всі вони розуміють, що хотіли б і самі, але треба команду отримати. Менталітет такий :( "всі" - творче перебільшення. Мрія, схована в цьому творі wink

  А ще є така професія як бета-тестувальник. Ігор зокрема. Граєшся вгру - отримуєш гроші за відгуки. А навчання - воно різним буває. От вам приклад

  http://studway.com.ua/milyoner-vidkrivaie/

  (а знаю, що посилання не вітаються, наперед прошу пробачення, це строго по темі)

  Владка не просто знають - його багато і чудово знають. Якщо письменник-фантаст нічого не чув про Агронавтів Всесвіту чи Сивого Капітана - він, мабуть, багато втратив. Більше того - Владка зараз перевидають! Тому Ваше враження, що його не знають - це, скоріше, аберація сприйняття.

  Ну гаразд, ми перейшли вже на "подобається-не подобається", а на колір та смак - не всякі два чоботи пара wink

 8. 2016-09-19 в 16:29:32 | Старліт

  Найгірше, що твір написаний на інший конкурс. Присвячений творчості Владка, якщо не помиляюся. Тому немає і прив'язки до теми цього конкурсу. Немає мрії. Ваші мрії - це лише візії майбутнього, а не "пошук мрій". Щодо реалізації. Написано непогано. Занадто буквально перенесені реалії 20 ст у майбутнє - "пролетарії"?) Ви впевнені, що вони ще будуть в такому значенні? І блогер. Вже зараз репортаж як вид журналістики відмирає, є купа живих свідків за стрімами яких можна безкінечно спострігати і тд. Але тут можна дискутувати. Рішення занадто просте - зломали код і всі домомвилися. А були ще варіанти?) В чому новизна?

 9. 2016-09-19 в 21:42:30 | Володимир

  > Автор.

  > Тут теж пропонується вихід з кризи. Простий та очевидний - учитись. Світовий ринок ІТ без проблем поглине ще 20 млн робочих місць.

  Простими виходами "вимощена дорога в пекло".

  Куди світовий ринок поглине мільярди робочих місць (з усього світу)? Кому потрібно стільки програм, навіть десятикратно "бета-тестованих"?

  Колись давно дивився технічний журнал. Бачив дивні контролери на процесорі 486 (були такі: на 66...100МГц). Мені вони здались явно застарілими. Викладач пояснив, що якесь виробництво вже має програмне забезпечення. 486-го йому досить. Зміни не потрібні...

 10. Куди світовий ринок поглине мільярди робочих місць (з усього світу)? Кому потрібно стільки програм, навіть десятикратно "бета-тестованих"?

  Смієтесь? Раджу поцікавитись цим ринком праці. Хоча в свій час британці сказали про винахід Белла: непогано для цих американців, що вічно поспішають. Але в цілому це дурниця: у нас вистачає хлопчиків-кур'єрів.

  Про тестувальників - ринок навіть в теперішньому стані поглине десять мільйонів робочих місць і не помітить цього. Поцікавтесь кількістю одних індусів, задіяних там.

  І не плутайте промислові контролери - до них специфічні вимоги, зокрема робота в реальному часі та рівні захисту.

 11. 2016-09-20 в 12:45:38 | Володимир
  Автор
  Про тестувальників - ринок навіть в теперішньому стані поглине десять мільйонів робочих місць і не помітить цього. Поцікавтесь кількістю одних індусів, задіяних там.
  І не плутайте промислові контролери - до них специфічні вимоги, зокрема робота в реальному часі та рівні захисту.

  Вірю, що 10млн поглине. Але у всьому світі вивільниться значно більше люду. Мільярди!

  Добре. Тоді про прості програми. Скільки їх ще треба, щоби настало перенасичення? Бо у мене воно відбулось вже через кілька років користування компом, смартом, планшетом. Більше того, на вінді взагалі страшно щось нове ставити, бо вірус можуть запхати навіть у "екранну заставку".

  Трохи краще з ГуглоПлеєм. Може там вже перевірені проги (хочеться сподіватись). Але все-одно є невеликий перелік потрібних прог. І все. Покемонами мене не заманять.

  Невже у всіх інших людей потяг до новизни настільки великий, що все світове неавтоматизоване виробництво (тобто – в якому будуть задіяні люди), може звестись до програмування?

  Але як всі зможуть на тому заробляти, якщо гіпотетичні "покемони" відтягуватимуть на себе левову частку всіх прибутків у галузі? А решта розробників може працювати-працювати й мати пшик... То нащо така праця?

 12. все світове неавтоматизоване виробництво (тобто – в якому будуть задіяні люди), може звестись до програмування?

  Саме так - на деякий час. Потім і програмуваня оптимізують, на людей залишиться переважно архітект та сфера послуг людина-людина. Ну й те, що зветься "творчістю" - хоч і вона буде переважно автоматизованою.

  Що поробиш, такі правила технологічної сингулярності.

  Втім, в найближчі десятиліття по мірі росту "інтернету речей" сфера ІТ буде розвиватись лавиноподібно. Згадані вами речі - тільки маленька доля того, що насправді потрібно - біда в тім, що уже з десяток років вичерпне тестування неможливе в принципі, і ніхто допуття не знає, як ДО КІНЦЯ працює та чи інша програма. Тому тестувати треба все - від систем управління автоматичними машинами, до контролерів холодильників. І на кожну варіацію, на кожну прошивку, на кожну модифікацію. З появою більшої кількості пристроїв, підключених до інтернету речей - кількість софта в усіх його варіаціях ростиме. І проміжних пристроїв, які цей зв'язок забезпечують - ростиме. І периферії в усіх модифікаціях ростиме. А ще треба тестувати комбінації цих всіх пристроїв: чи зможе бути ваш холодильник в одній мережі з вашою кавоваркою та бритвою. І чи не конфліктуватиме при цьому тостер з пилососом. Це тільки щодо проекту "розумний дім". А коли появиться щось типу описаних роботарів - їх софт вимагатиме просто таки шаленого об'єму тестування по мірі освоєння ними нових професій. Програмування, як не дивно, вимагатиме менше, нейромережі вчаться самі. А от тестування...

  І так, це я тільки про інтернет речей та виробництво. Не згадуючи сферу розваг. Яка далеко не маленька.

  До речі, навіть програми на слабеньких контролерах, які ви згадували, працюють не самі по собі в а мережі. Тестування - дуже молода професія, і їй ще дуже далеко до піку розвитку.

  Тобто я оперую цілком реалістичною картиною майбутнього. Що така картина не всім може сподобатись... ну так частково про це - теж в оповіданні.

  Ну й про вас. Ви не помічали, скільки разів у тиждень у вас оновлюються проги на телефоні? А на компі? А оновлення драйверів, які ви не помічаєте? А оновлення мережевих протоколів? В тому ж гуглплеї кожна софтинка тестується на сумістність із усіма можливими апаратами. І то...

  Проте все-таки найбільше поїдатиме інтернет речей, там уже зараз пристроїв більше, ніж у людей.

 13. 2016-09-20 в 19:32:25 | Володимир
  автор
  > все світове неавтоматизоване виробництво (тобто – в якому будуть задіяні люди), може звестись до програмування?
  Саме так - на деякий час. Потім і програмуваня оптимізують, на людей залишиться переважно архітект та сфера послуг людина-людина. Ну й те, що зветься "творчістю" - хоч і вона буде переважно автоматизованою.
  Що поробиш, такі правила технологічної сингулярності.
  Втім, в найближчі десятиліття по мірі росту "інтернету речей" сфера ІТ буде розвиватись лавиноподібно.

  Мабуть правда...

  Але як слушно зазначали вище:

  2016-09-17 в 11:52:01 | Олександр
  От не треба порівнювати швейцарців. Учитися на ІТ для робітників не те що не вихід, це неможливо в принципі. Для того треба розум, а хто його має, той отримає вищу освіту ще після школи і не піде робітником за станок. Тому й написав, що робітники при здоровому глузді ніколи не погодилися б вчитися на ІТ, тому що спочатку зрозуміло, що нічого з того не вийде.

  Я читав Вашу відповідь.

  Але, от від себе додам.

  Нині в Україні як ніколи очевидно, що нема сенсу працювати на внутр.ринок. І відповідно навіть вчитися на такого працівника. Ціни у нас в 3...4 рази нижчі за нормальні. Зарплати – відповідні. А 200$ (середн.Укр)) – не та зарплата з якої можна щось реальне назбирати...

  То чому крім ІТ-спеціальностей ще щось викладають у вишах? Чому хтось йде вчитись на щось абс. неперспективне? От вже потім, коли країна, де будуть лише висооплачувані ІТ-специ, зрозуміє, що потрібні й дороги, ком.послуги, їжа... і за те треба платити реал.ціну – буде сенс таким займатись і на таке вчитись. Чому нині, навіть у таких очевидних умовах, все ще хтось вчиться не на ІТ-спеціаліста? І на що вони розраховують?

  Чи може людей лякає сценарій описаний Свонвіком у оповіданні "собака сказав "гав-гав" (є українською).

 14. Починаємо карати.

  Оповідання "засвічене" у складі майбутньої збірки на пошану В. М. Владка «Як «Аргонавти» в давнину…».

  https://www.facebook.com/groups/1677717965794262/permalink/1862972720602118/

  Повідомлення у групі "РБЖ Азимут" від 04 вересня цього року.

  А згідно п.2.2. Правил "На конкурс приймаються цілісні завершені оповідання, написані спеціально для конкурсу"

  Оповідання ще не встигло отримати балів.

 15. 2016-09-20 в 20:32:20 | Володимир
  Sergey Torenko
  ...
  Оповідання ще не встигло отримати балів.

  А якби хтось вже проголосував?

 16. Текст начеб-то не засвічено. Чому так суворо? У конкурсі є ще кілька оповідань, можливо(але в жодному разі не 100%, я нікого не звинувачую), написаних для інших, паралельних літ.змагань. Та й про мрію там можна накалупати + текстів реально немає в мережі. Як на мене, хай собі висять. Та я не організатор, організатору видніше smile

 17. 2016-09-20 в 21:01:08 | Володимир
  2016-09-20 в 20:44:58 | Читач
  Текст начеб-то не засвічено. Чому так суворо?

  Може через це:

  Середа, 14 вересня 2016 г.
  Проглядів: 136

  (підозріло завелика к-ть: поклацайте інші оповідання...)

  Обережніше ж треба було... cool mad

 18. Dura lex, sed lex

 19. 2Читач

  За вказаним вище посиланням на спільноту РБЖ "Азимут" є склад майбутньої збірки, котра буде присвячена Владку. У складі є оповідання з повністю аналогічною назвою та іменем автора. Плюс і тут є присвята Владку.

  Цього достатньо для розкриття авторства.

  2Володимир

  А якби хтось вже проголосував?

  Бали було б втрачено, а текст дискваліфікований вже з балами.

 20. Дякую всім коментаторам. Ваші відгуки вкрай корисні і будуть враховані для фінальної версії.

  Стара назва потрапила сюди через технічну накладку.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)