Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. 2017-10-27 в 11:19:48 | Спостерігач

  Цікаво. Але вже 20 років фразі: "прикметники у тексті - зло. НЕ переобтяжуйте іменники та дієслова епітітами"(с) Хто цього тільки не казав.

  АЛЕ

  головний недолік. Японці про японію якось і самі напишуть. А ще корейці допоможуть. Увесь текст я чекав згадки про Україну. Бо після запуску ракет у 20 році( доволі реальстична дата) Мені цікаво як ми це пережили, а на далеку і надто сильно розрекламовану країну з недолугою культуркою мені якось ... .

 2. а на далеку і надто сильно розрекламовану країну з недолугою культуркою мені якось ...

  Шовінізм як він є.

  Написано цікаво, тему розкриває повністю, ідея не зовсім нова, але автор її гарно подав.

  Успіхів на конкурсі і в подільшій творчості!

 3. 2017-10-29 в 11:13:56 | Спостерігач
  Шовінізм як він є.

  Так, абсолютно з вами згоден. Те що ви вирвали цитату з контексту, аби перекрутити зміст сказаного, виказує в вас шовініста. Але це ваш вибір.

 4. Мені цікаво як ми це пережили, а на далеку і надто сильно розрекламовану країну з недолугою культуркою мені якось

  Японія країна з недолугою культурою? Ну це звичайно ви загнули.

  Оповідання сильне, цікава ідея і цікаво подана. Нічого зайвого. До стилю можуть бути притензії, але в загальному справляє хороше враження. А використання Японії тут цілком виправдане і хто уважно читав зрозумів чим. Якби автор писав про Україну довелось би трохи змінювати суть.

 5. Спостерігач, що там і де вирвано з контексту? Де перекручено? Якщо щось пишете, то відповідайте за свої слова, а не поводьтеся як школяр.

 6. 2017-10-29 в 16:38:38 | Спостерігач

  Joker - нагадую слова: "надто сильно розрекламовану"(с). І так, все залежить від того з чим порівнювати. Порівняйте літературу, художку чи театр Японії 17 сторіччя та тоїж України.(Не кажучі вже про Італію чи Австрію) порівнянння явно не на користь першої. Ну це власно стандартна ситуація коли людина нахвалює катану але навіть не здогадуючись що по європейським міркам це усього навсього: погано збалансована, коротка шабля з посереднім клинком.

  Я поважаю японців за те що вони так плекають свою культуру. Просувають її світом та модернезують під сучасну парадігму. Але вони прекрасно зроблять і без нас. Багато хто знає про воїнську культуру самураїв, але що ця людина знає про воїнську культуру Західної Європи? (Дуже розвинуту та багато гранну). А Синьої Орди? Про Україну... тут я навіть питати не буду. зовсім сумно.

  Сподіваюсь я пояснив свою точку зору.

  murrrchik - шановний, спочатку ви мені пред'яви кидаєте, а потім ще я веду себе як школяр. Ну-ну.

  Проте речення обрізане вами починалось зі слів: "Мені цікаво як ми це пережили, ". Мова іде про апокаліпсець, і чомусь Україна мені цікавіше. І чого так сталося? Далі зовсім не драма, слова про "надто розрекламовану". Але ви вирішили кидатись безпідставними звинуваченнями. А чом ви мене не назвали антисемітом докупи?

  За свої слова я завше готовий відповісти. А ви за свої?

 7. Спостерігач, навіть у тому контексті, в якому Ви вжили слова про "країну з недолугую культурою", нормальна освідчена і вихована людина таке б не сказала нізащо. Якраз зневажне ставлення до когось іншого за національною ознакою і є шовінізмом. Де ж я тут не правий?

  Автор мав повне право писати про Японію, правилами це не заборонено, вибір країни у цьому конкретному випадку цілком виправданий і логічний.

 8. Joker - нагадую слова: "надто сильно розрекламовану"(с). І так, все залежить від того з чим порівнювати. Порівняйте літературу, художку чи театр Японії 17 сторіччя та тоїж України.(Не кажучі вже про Італію чи Австрію) порівнянння явно не на користь першої. Ну це власно стандартна ситуація коли людина нахвалює катану але навіть не здогадуючись що по європейським міркам це усього навсього: погано збалансована, коротка шабля з посереднім клинком.

  17сторіччя єдине що прийшло на розум? Ну як мінімум Японія ніколи не втрачала свою державність і береже свою автентичність і корінну релігію та традиції. А що в нас зараз від слов'янської релігії залишилось? Театр у японців доречі був добре розвинений, просто трохи спецефічний. Ну а Катана, погано збалансована шабля? Серйозно? Найближчим аналогом катани в Європі на час її появи був лонгсворд, який програвав їй по всьому чому можна. По ріжущому моменту катані так взагалі нема рівних. Та й врахуйте, що катана коротка, бо середній ріст японських самураїв був 1,50, а зараз з'являються видовжені версії цього меча. Але досить про катану, тут багато спорити можна і тестів цього меча в інтернеті вистачає. Проте мало хто знає, що саме японські луки мали найбільшу дальнобійність в світі. Та й взагалі, що б називати будь-яку культуру недолугою, потрібно потрати хоча б роки 2 на її вивчення. А що ви знаєте про культуру японії, крім того що і як вона розрекламована?

 9. 2017-10-30 в 13:23:04 | Спостерігач

  Панове "murrrchik" та "Joker", будьласка читайте те що пишуть. Алзо ніхто не обмежує автора в його правах. Але в мене, як в читача, є право висловити свою думку. Яку Автор в праві проігнорувати.

  murrrchik: ви неправі в тому, що агресивні та неуважні. Це погані риси характеру.

  Joker: певний час свого життя(як і всі підлітки мого покоління) я присвятив Дзюдо та Кендо(не як всі підлітки і це переросло у дещо більше). Але те що ви несете про лонгсворд та катану вказує лишень обмеженість Ваших знань про те що таке меч і як та для чого він використовувався. Можу порадити вам оце відео: Samuraischwert vs. Deutsches Langschwert - Welt der Wunder. Реклами там немає, тільки безжальна фізика.

  Але шановні, ми сильно захопилися накидуванням слів не потемі. Ще раз прошу, читайте коментарі перш ніж на них відповідати.

  Джокер, буде цікаво можемо продовжити нашу дискусію на якомусь івенті, як перетнемось.

 10. 2017-10-30 в 13:58:59 | Тетяна

  Твір справив сильне враження. Обурили деякі коментарі, то ж спробую захистити його - з погляду читача.

  Чому про Японію, а не Україну - тому, що у художньому творі реалізація певної ідеї потребує відповідних декорацій. В українських декораціях ця історія не вимальовується - і свідомість не та, і технічний розвиток не дотягує. Якби твір був про Україну, у читача би виникло відчуття "не вірю", і, як наслідок, претензії до автора. До речі, Україна в творі є - у ньому згадується якась Мезоєвропа й зазначається, що її мешканці по-іншому роз'вязують проблеми, які перед ними постали. Сподіваюся, що Україна є частиною цієї хоч і Мезо, та Європи. А для бажаючих почитати про український постапокаліпсис є твори "Вільна" та "На кремнієвих берегах" поточного конкурсу.

  Закиди деяких щодо недолугості японської культури викликають здивування та обурення. Та "Японія", яка активно рекламується - адаптований, попсовий варіант, і судити за ним про культуру країни не зовсім коректно. І зовсім некоректно зводити всі прояви культури лише до видів зброї.

  Викликає подив ще один момент. Цей твір - вже другий на конкурсі, в якому руйнують Японію. Цікава тенденція.

  А твір дійсно сильний. "не-сніг під ногами". По-справжньому страшно.

  Тетяна

 11. Samuraischwert vs. Deutsches Langschwert - Welt der Wunder.

  Знаєте скільки схожих відео на ютубі? І кожне друге дає іншу точку зору. Тут насправді важко порівнювати і я теж був не зовсім коректний, поскільки варіацій лонгсворжів існує занадто багато що б усі зрівнювати з катанами.

  Може якось і подискутуємо.

 12. Дуже жаль, що обговорення твору потонуло у якихось друго- і третьорядних деталях та смаках.

  В то же час автор дуже майстерно й глибоко підійшов до вивчення самого пойнятте "ілюзії", ілюзорної та "реальної" реальності.

  Я спочатку навіть хотів записати деякі деталі у "помилки" (навіщо живий телефонний оператор у часи штучного інтелекту? чому людині треба називати свої координати, коли навіть зараз майде й кожному сотовому є GPS? якщо війна-2020 буда тако катастрофічною, то чому навколо так мало маркерів постапу - якись мірні вулиці, квітучі сакури, бізнес центри, порти?). Але потім мене почало поступпов пробирати і я збагнув, що це все не помилки, а підказки - "глюки" майстерно відтвореної ілюзії (здатної обманути не тільки ГГ але й читача). Так вона інколи "збоїть" (немов Матриця що часом показує двіко однакових котів), інколи дає більш явні натяки, але ніколи не розкривається до кінця.

  І автор навіть даєж відповіть чому: дає не словами - емоціями. Легко обманути того, хто сам хоче обманутися! Дуже мало хто захоче зректися ілюзії наймилішої людини, щасливого життя, відчуття домашнього затишку - що все загинуло й згоріло у ядерній пожежі. Дуже мало хто захоче озягнути реальність безцідбного і безглуздого життя, останніх поодиноких залишків людства - тому ось вам ілюзія "важливої для людства місії" і "великих планів". І хай навіть ця ілюзія інколи "збоїть", люди все оно не хочуть цього помічати, бо ілюзія рятує від болю. А саме знання, що інші люди живуть у ілюзіях, воно ще посилює цей ефект (я знаю, що інші в ілюзіях, то я то ж точно ні!). Це вже справжня Матриця у Матриці.

  Віртуозно змальовано! Дякую!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)