Зустріч у Черкасах

Зустріч у Черкасах

Понеділок, 14 жовтня 2013 г.
Рубрика: Блоги -> Новини проекту -> Новини спільноти -> Фестивалі та конвенти до 2014 року -> Фортечана спільнота
Мітки:
Проглядів: 1793
Підписатися на комментарі по RSS

11-12 жовтня ми з Володею Арєнєвим і Сергієм Торенком провели у центрі України - місті Черкаси.

Вадим Соколенко організував зустріч зі студентами Черкаського національного університету і зустріч-презентацію у книжковому магазині «Буквица». Спілкування видалося дуже цікавим, і про те у словах і картинках нижче.

Перед зустрічею зі студентами.

Тож, Черкаський національний університет. Головний корпус, де й відбувалися зустрічі.

Нашою аудиторією були студенти-магістри філологічного факультету. Також у залі були присутні викладачі Вікторія Марценішко, Людмила Скорина і Володимир Трохимович Поліщук, зав.кафедрою української літератури і компаративістики.

Коротенько, хвилин на сорок, розповіли про те як створити досьє на героя, як ввести його в конфлікт, про важливість подій у розрізі загострення конфлікту, і чому потрібна зміна мотивацій. Згадали безсмертну пораду Андрія Валентинова «відірвіть герою ногу» при відповіді на питання.

Питання з залу виявилися дуже різнобічними. Найбільш запам'яталися наступні:

- Як пов'язати такий механістичний підхід до тексту із натхненням і невже потрібно малювати «кардіограму подій» перед творчім процесом?

- Чи повинен автор стверджувати у своєму творі морально-етичні норми?

- Як обкладинка і якість видання впливає на сприйняття книги?

- Що ви порадите робити, аби виростити нормальну інтелектуальну літературу (українською мовою) і, врешті-решт, прибрати зі сцени попсових авторів на кшталт ...перерахування прізвищ...?

- А чому ви ще не у Спілці письменників України?

Праворуч на фото Людмила Скорина

Після зустрічі зі студентами пройшло чергове засідання літературної студії «Зоряной фортеци». Було вельми цікаво обговорювати оповідання у лабораторії, оскільки Вадим Соколенко - викладач на кафедрі біології і біохімії.

Студія.

Соколенки: Вадим, Юля і Світлана.

Олександра Усманова, Назар Педан та ще один учасник студії.

Колеги Вадима і добрий поліцейський доктор Арєнєв.

Диптих «Будні координатора»:

Відкрив чергове оповідання - Що з ними робити?..

І як не сфотографуватися у такій визначній обстановці?

Наступного дня відбулася зустріч у книжковому магазині «Буквица».

У магазині презентували книги «Бісова душа, або Заклятий скарб», «Zарисовка О», «Баллада о байкере», «Фимбулвинтер. Пленники бирюзы».

(до речі, усі ці книги можна придбати у «Ігродолі»)

Поговорили про тенденції у фентезі, порівняли український, польський і російський ринки, згадали вчергове про небажання вітчизняних видавців позначати фантастику словом «фантастика».

З директором магазина Наталією Прокопчук.

І на завершення - ще раз дякуємо родині Соколенків, яка організувала і всіляко підтримувала своїм теплом і гостинністю цю подорож!

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>