Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. 2017-10-25 в 23:09:01 | Спостерігач

  Цікаво але не читабельно.

 2. Цікаво. Шкода, що нема завершення. Питання, де ділися 6 днів так і залишилося відкритим.

  Є невелика помилка з датуваннями (навіть якщо країна уявна). Вона стала незалежною в 1979 р., вочевидь відділившись від СРСР. При цьому Матрос вчився не в СРСР, а в Росії. Також - 70 років російсько-комуністичної окупації. Але ж революція відбулася в 1917 р., а СРСР виник в 1922 р. Тобто країна, в якій є це місто Воронев, була під окупацією 57 років.

  До речі, так і не зрозуміло, чому вибрані саме такі дати. Здається, вони важливі, але їхня суть не розкрита. Взагалі враження,неначе це оповідання - лише початок чогось більшого за розміром.

 3. перепрошую за плутанину з роками. ви правильно підрахували – мало бути 50-60 років.

  щодо навчання Матроса – малося на увазі те, що він вчився на території Росії, яка на час розповіді вже не була Союзом (та якби й була, то СРСР складався з національних республік, серед яких існувала і РРФСР). мабуть, мені варто було прямо на це вказати.

  щодо завершення – перед подачею на конкурс твір мав 55 тис. символів. якби я скоротив його до 30 тис., то там залишився б тільки голий опис сюжету, а такий твір – на мою думку – був би взагалі нічого не вартий (і – так, я розумію, що це не виправдання, а свідчення моєї неспроможності писати коротко). втім, однозначного пояснення таємниці у вирізаній частині не було, тільки натяк, який можна інтерпретувати по-різному, так що саме в цьому плані читач нічого не втратив.

 4. Досить гладко і професіной написано. Але ж це не оповідання. Це просто уривок з якоїсь повісті чи роману. І від цього ГГ сприймається немов би висячим у вакуумі - не зрозміло хто він, де він, що і навіщо робить? А тим більше, що це ще й світ альтернитивної історії + дивні психічні аберації в ГГ. Ні те, ні інше у межах цього уривку пояснення не отримує. Тому далі аналізувати це як опопвідання я не бачу сенсу. Буде повний твір - тоді можна буде про щось говорити.

  По сеттінгу: він теж, як на мене, досить дивний. Альтернативні 80ті роки - не дуже контрастно, що видрізнятися від повсякденності, але надто змінені (розвал СРСР у кінці 70х, комп'ютери у кінці 80х) щоб сприймати це, як серйозну історію. Особистоя я б вже або зробив би альтернативний світ контрастнішим (додав більше яскравих відмінностей він нашого), або навпаки зробив би більш схожим. А то ні туди, ні сюди.

 5. а що дивного в комп'ютерах? вони ж почали масово поширюватися з середини 70-х, а дія відбувається в кінці 80-х.

 6. Авторе, дякую за відповідь. Хотілося б почитати повне оповідання на 55 тис. знаків. Гадаю, що там буде більше подробиць і фінал не буде скидатися на засинання вампіра))

 7. > а що дивного в комп'ютерах? вони ж почали масово поширюватися з середини 70-х, а дія відбувається в кінці 80-х.

  Своєю відповіддю Ви мене ще більше засмутили confused

  Я закінчував школу в той час. Комп'ютерний клас у ніс тільки-тільки з'явився у 1990 році. Причому не були просто іграшки. Ніяких комп'ютерів загального використанная в радянських установах тоді не було ще й в заметлі. Всі справки і постанови виписувалися вручну. Ніяких централізованих систем обліку документів - тим більше. Були ЄС ЕОМ розімром з 20 холодільників, але вони стояли у окремих обсислювальних центрах. Хіба що у США було щось побідне у 80х, але не у наших краях.

  Я думав, щро Ви це все знаєте, просто зробили свій світ трохи інакшим. Виявляєтсья - ні. Шкода oh oh

 8. персональні комп'ютери почали масово поширюватися від 1975-го року. в СРСР цього не відбувалося з очевидних причин, але в світі мого твору СРСР розпався 1979 р., а дія відбувається в 1989 р. – через десять років. на початок XXI ст. в *нашій* дійсності ПК вже досить поширені. це значить, що десятиліття від здобуття суверенітету достатньо для поширення ПК – з поправкою на те, що швидкість поширення у 80-х роках і в 90-х була різною.

  звісно ж, я розумію, що це все має бути пояснено в творі, а не в коментарях, та для того й подаю на конкурс – аби читати критику і в у майбутньому таких помилок не допускати. так що дякую за змістовний відгук.

  Авторе, дякую за відповідь. Хотілося б почитати повне оповідання на 55 тис. знаків. Гадаю, що там буде більше подробиць і фінал не буде скидатися на засинання вампіра))
  звичайно, я не проти, але вже після конкурсу (інакше – порушення правил). тільки не розраховуйте на однозначну розв'язку в стилі "убивця – дворецький".

 9. А, ну тобто це все ж таки свідома відмінність вашого світу. Дякую, ось це я і намагався вияснити.

  PS. Ось бачите що буває, коли у фантдопі недостатньо КОНТРАСТУ - у читача постійно виникатимуть сумніви: це автор так спеціально сформував свій світ чи він просто недостатньо знав реальність? smile

 10. 2017-10-29 в 18:08:38 | Лео_Лео

  На жаль, це оповідання вимагає дуже ретельного читання. Трохи втомлюєшся, коли ближче до фінішу. Бал однозначно заслуговує, буду щось таке ставити.

  Авторе, дякую. Ідея прикольна, доволі моторошна. Читається гарно, не погоджуюся із Спостерігачем, але погоджуюся із Родом Величем. Хоча, на мій погляд, компи - це явище для 90-х, у багатьох закладах їх не було до кінця 90-х. Вдома не було у багатьох і навіть на початку 2000-х. Мої шкільні реферати та доповіді всі були написані від руки, як і в усіх однокласників.

 11. як розуміти потребу ретельного читання? там переускладнені речення, чи що?

 12. кому це ще цікаво, ось повна версія:

  https://drive.google.com/file/d/14BslUk9xM6H1i6jUD9pAYX1N4RTMuTVJ/

 13. Потрібно. Дякую!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)